با توجه به آمارهای اخیر طبق گزارش بهترین مراکز درمان اضطراب و افسردگی و پزشکان متخصص درمان افسردگی شیوع روز افزون افسردگی در ایران راشاهد هستیم ممکن است برخی افراد فقط یک بارطی اتفاقات محیطی افسردگی را تجربه کنند در حالی که افسردگی میتواند به یک وضعیت تکرار شونده تبدیل شود و افراد مبتلا به افسردگی حاد حتی احتمال دارد ناامیدی و بی میلی در آنان به حدی برسد که دست به خودکشی بزنند.پس بی شک پرداختن به شناخت علائم آن موضوع بسیار مهمی محسوب می شود که در صورت مشاهده حتماَ به دکتر درمان افسردگی و مرکز درمان افسردگی مراجعه کنید.

 

توجه داشته باشید در صورت اینکه احساس کردید خودتان،همسرتان و یا اطرافیانتان دچار افسردگی شده اند خودتان برچسب نزنید و حتما برای تشخیص و درمان به مشاوره روانشناسی افسردگی مراجعه کنید. یکی از مسائل قابل بررسی تغیراتی است که در خواب ایجاد میشود تغییرات الگوی خواب گاهی به شکل بی خوابی در افراد افسرده بروز میکند و یا گاهی به شکل خواب افراطی و زیاد که هردو حالت میتواند موجب بهم خوردن عملکرد فرد شود .

مورد دوم:تغییرات اشتها

تغییرات اشتها نیز مانند الگوی خواب است که فرد افسرده یا به بی اشتهایی عصبی مبتلا میشود و یا پرخور عصبی که این امر به کاهش و افزایش وزن فرد منجر میشود.

مورد سوم:عدم توجه و تمرکز

بی شک ناتوانی در توجه می تواند در مسائل روزمره هم برای شما آسیب زا باشد چه حین تماشای یک فیلم باشد چه در مسائل مهم مثل شغل و تحصیل.

مورد چهارم: کمبود انرژی و بی  علاقگی

احساس خستگی و کندی در فکر کردن که باعث میشود عملکرد روزانه افت کند و در ادامه ی این بی انرژی بودن فرد نسبت به گذشته علاقه ی خودرا نسبت به انجام فعالیت هایی که قبلا انجام میداده است از دست میدهد و جملاتی مثل من از هیچی لذت نمیبرم ،از شرکت در جمع گریزان می شوند و در روابط جنسی هم تمایلات آنها کاهش پیدا میکند.

کمبود اعتماد به نفس:

چند احساس در آنها شدت میگیرد مثل احساس گناه و درماندگی و مدام در حال سرزنش کردن خود هستند و در فکر کاستی ها و ناکامی هایشان هستندو احساس ترس و ناامیدی در آنها قوی تر میشود.

 

توجه داشته باشید افسردگی مسئله ای است که باید حتماَ توسط اطرافیان و یا خود فرد پیگیری و درمان شود متاسفانه شاهد خودکشی در افراد افسرده هستیم که چه بسا اگر اقدام های مناسب را انجام میدادند می توانستند از چنین فجایعی جلوگیری کنند.

خوشحالیم که توانسته ایم در کلینیک روانشناسی انتخاب نو در زمینه افسردگی بهترین متخصص درمان افسردگی و بهترین دکتر روانشناس برای درمان افسردگی را برای شما عزیزان داشته باشیم.

درمان افسردگی باعث میشود میزان عملکرد افراد هم به مراتب بالاتر برود و اگر مادر یک خانواده دچار چنین مشکلی شده است به عنوان قلب خانواده بتواند خانواده ای شادتروموفق تر به جای خانواده ای افسرده را تجربه کنند.

شما عزیزان با مراجعه به صفحه اصلی ما به عنوان مرکز درمان افسردگی انتخاب نو می توانید از خدمات دیگر این مرکز اطلاع پیدا کنید.