بهترین روانپزشک در تهران معمولا در پروژه درمانی از کمک یک روانشناس برای مشاوره نیز یاری می گیرد. تجربه در کلینیک روانشناسی انتخاب نو نشان داده کسانی که به صورت هم زمان از دکتر روانپزشک و روانشناسان استفاده می کنند زودتر به درمان دست می یابند تا کسانی که تنها با دارو درمانی زیر نظر یک دکتر روانپزشک خوب برای درمان بیماری خود تلاش می کنند. باید پذیرفت بخش بسیار مهمی از هر فرد را ذهنیت و روحیات فرد تشکیل می دهد که تنها با دارو نمی توان آن را تغییر داد و برای درمان مشکلات روحی و روانی به آن نیاز است.

 کدام اختلالات روانی نیاز به درمان دارویی توسط روانپزشک دارد؟

استرس و اضطراب : یکی از شایع ترین اختلالات روانیکه در جامعه وجود دارد اختلال استرس و اضطراب است. روانشناسان در بهترین مراکز مشاوره برای درمان استرس و اضطراب از تکنیک های آرام بخشی ذهن استفاده می کنند . اما چنانچه میزان استرس و اضطراب افراد خیلی بالا باشد دکتر روانپزشک متخصص از دارو های ضد اضطراب برای افراد استفاده می کند تا آرامش اولیه خود را به دست آورند. دارو های ضد اضطراب برای درمان وسواس نیز مورد استفاده قرار می گیرد زیرا یکی از عوامل وسواس در افراد استرس می باشد که با کمک دارو می توان آن را کنترل نمود.

افسردگی : یکی دیگر از موارد استفاده از دارو درمانی در کلینیک روانشناسی برای درمان افسردگی می باشد. کسانی که از فشار افسردگی رنج می برند در درجات مختلفی دسته بندی می شوند و دلایل متفاوتی برای آن دارند . یک متخصص روانشناس می تواند با پی بردن به دلیل بروز افسردگی در فرد با ارجاع فرد به متخصص روانپزشک با همراهی تشخیص خود کمک کند تا دکتر روانپزشک خوب از درمان دارویی مناسب با شدت افسردگی فرد استفاده کرده و به درمان فرد کمک کند.

اختلالات خلقی : یکی از اختلالاتی که از نظر بهترین روانشناس مشاوره در مرکز مشاوره حتما نیاز به همراهی درمان دارویی دارد اختلالات خلقی می باشد. تاثیر گذاری دارو باعث می شود تا فرد بتواند خود را کنترل کند و از روشهایی که دکتر روانشناس پیشنهاد می دهد استفاده نماید تا پس از مدتی با کم کردن دارو قطع آن فرد به شرایط اول باز نگردد و شرایط طبیعی را بیابد.

بیش فعالی در کودکان : یکی از نگران کننده ترین درمان های دارویی برای والدین تجویز دارو توسط دکتر روانپزشک خوب برای درمان بیش فعالی در کودکان است. معمولا والدین به محض شنیدن این خبر که کودک آنها باید دارو مصرف نماید احساس ناخوشایندی پیدا می کنند و حتی گاهی دیده شده دست به تغییر مشاور کودک خود می زنند.

باید توجه داشت درمان های دارویی در بسیاری از موارد دوره ای هستند و پس از گذشت مدتی فرد دیگر نیاز به مصرف دارو ندارد. به همین علت مراجعه بر اساس برنامه نزد دکتر متخصص روانپزشک امری ضروری می باشد. دکتر روانپزشک در مرکز مشاوره انتخاب نو برای درمان از همکاری دیگر روانشناسان بهره می برد و تلاش می نماید تا با توجه به اطلاعات مراجع بهترین خدمات و کمترین آسیب ها را فرد از درمان دارویی ببیند. زیرا مصرف مداوم داورهای اعصاب و روان اعتیاد آور می باشند و چنانچه به صورت بی رویه مصرف شوند می توانند آسیب های غیر قابل جبرانی برای فرد داشته باشند.