اگر زوجین تصمیم به مشاوره پیش از ازدواج حرفه ای گرفتند بهترین دکتر روانشناس در کلینیک روانشناسی  می تواند به آن ها کمک کندتا بیشترین سود را به دست بیاورند،مشاوره ازدواج حرفه ای در کلینیک مشاوره قبل از ازدواج انتخاب نو ، با روانشناس یک راه عالی برای داشتن زندگی مشترک پایدار و محکم برای زوجین خواهد بود. این به این معنی است که زوجین می توانند مسائل یا مبارزاتی را که به نظر می رسد پتانسیل ایجاد مشکلات در آینده را داشته باشد با استفاده از  دکتر روانشناس پیش از ازدواج مقابله کنند. به علاوه، هنگامی که زوجین با یک مشاور ازدواج خوب  ملاقات می کنند می دانند که جلسات آن ها کاملا محرمانه هستند.

تست های مشاوره قبل ازدواج در مرکزمشاوره و تست تفاهم قبل از ازدواج

پرسشنامه ها و تست های سازگاری،  با تفسیر روانشناس قبل از ازدواج در مرکز مشاوره ، به سادگی ارزیابی می شود،این پرسشنامه ها  طراحی شده برای شناسایی مواردی مانند احترام و ارتباطات و همچنین شناسایی مناطقی است که ممکن است بازبینی و بحث در مورد  آن نیازمند زمان بیشتری دارد. این ارزیابی ها نشان دهنده ی شکست نیستند، در صورتی که زوجین  سازگاری کامل نداشته باشند، به احتمال زیاد زوجین با استفاده از روانشناسی ازدواج در کلینیک مشاوره قبل از ازدواج با اطمینان از اینکه در حال رسیدگی و ارزیابی  آنچه که بیشتر در رابطه ی زوجین باید مورد توجه قرار گیرد را بررسی خواهند کرد . به طور کلی، این تست ها شامل پرسش هایی هستند که زوجین به طور جداگانه در کلینیک روانشناسی و مشاوره  پاسخ می دهند و اغلب ممکن است در قالب «پرسش های هرگز، گاهی اوقات، همیشه» یا چیزی شبیه به آن باشد .

 

نحوه انجام مشاوره قبل از ازدواج در کلینیک روانشناسی انتخاب نو

همانطور که گفته شد پس از تحلیل نتایج تستها توسط دکتر مشاور مواردی که باید مورد توجه باشد را عنوان می کند و به حل آن ها و مطرح کردن راه حل هایی برای جلوگیری از بسیاری از مسائل  و اختلافاتی که ممکن است در آینده پیش بیاید را بیان می کند. درک، سازگاری با سبک های ارتباطی و بهبود سبک های ارتباطی از این موارد است  نقاط قوت و ضعف سبک های ارتباطی خود و سبک یکدیگر و نحوه انطباق با آنها برای درک بهتر یکدیگر و صحبت کردن درباره ی مشکلات در نزد مشاور در مرکز روانشناسی به جای نادیده گرفتن آنها بهتر خواهد بود