شناخت بهتر هر اختلال روانی توسط بهترین روانشناس در مرکز مشاوره انتخاب نو این کمک را به ما می نماید تا شیوه درمان مناسب آن را به سادگی بیابیم . پزشکان همگی معمولا استرس و اضطراب را به همراه یکدیگر می آورند اما این دو حالت روانی از نظر متخصص روانشناس از یکدیگر مجزا می باشد و هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا می باشد که چنانچه به آن توجه نشود درمان را بی اثر می نماید.

استرس حالتی نسبا دائمی تر نسبت به اضطراب می باشد . مشکلات و ناراحتی های روزانه معمولا برای همه افراد تولید استرس می نماید . میزان استرس در زندگی افراد معمولا کم و آسیب پذیری آن نیز پایین می باشد. اضطراب در اثر فشار های روانی شدید ایجاد می شود . گاهی استرس پیش زمینه نشان دهنده اضطراب می باشد و گاهی اضطراب بیان کننده حالت استرس حاد است . تفاوت استرس و اضطراب بسیار کم می باشد . دکتر روانشناس با برسی های بالینی و انجام مصاحبه تخصصی در مرکز مشاوره می تواند به این نکته دست یابد که حالتی که فرد به آن دچار است کدام یک می باشد.

در استرس وقتی عامل ناخوشایند توسط دکتر مشاور برای فرد حل می گردد ، استرس نیز از بین می رود اما اضطراب معمولا ماندگاری بیشتری نسبت بهاسترس دارد و فردی که دچار آن شده چنانچه دارای نوع عمیق آن باشد از حملات اضطرابی یا پانیک رنج می برد. حملات پانیک به وارد آمدم حجم بسیار زیاد ترس و نگرانی گفته می شود که فرد توان کنترل آن را ندارد. این افراد دچار ضربان قلب بالا ، عرق کردن ، تغییرات تنفسی و دل درد می گردند . مراجعه به روانشناس برای درمان اضطراب امری ضروری می باشد زیرا اضطراب مداوم می تواند مشکلات جسمی همچون ناراحتی های قلبی و گوارش برای افراد ایجاد نماد .

کنترل و درمان اضطراب

برای کنترل و درمان اضطراب راه های متنوعی پیشنهاد می شود یکی از ره هایی که بهترین مشاور روانشناس برای درمان قطعی اضطراب پیشنهاد می نماید کمک گرفتن از تمرینات آرامش بخش و مدیتیشن می باشد . مشاور روانشناس در کلینیک روانشناسی انتخاب نو برخی از این تمرینات را برای مراجعین خود به این صورت پیشنهاد می کنند:

تمرینات تنفسی : تنفس صحیح در زمانی که فرد دچار اضطراب و استرس می شود می تواند کمک بسیار مناسبی برای کسانی باشد که از حملات پانیک رنج می برند . این نوع تنفس که تنفس دیافراگمی نیز نام دارد در جلسه مشاوره با مراجعی که دچار حملات اضطراب می باشد تمرین می شود.معاشرت با افراد آرام : این حقیقتی غیر قابل انکار می باشد که معشرت با افرادی که پر هیاهو و شلوغ هستند آرامش را کاهش می دهد .  بهترین روانشناس برای کسانی که نیاز به درمان اختلال اضطرابی هستند همواره مجاورت با افراد و مکان های آرام را تجویز می نماید.

تغییر محل سکونت از شهر های بزرگ : زندگی در شهر های بزرگ استرس و اضطراب را به شکل امری روزمره در می آورد و کسانی که در این شهر ها زندگی می کنند معمولا توانایی از بین بردن و کنترل استرس در خود را ندارند . به همیت علت بهترین دکتر روانشناس در کلینیک مشاوره به افرادی که دچار اضطراب حاد را تجربه می کنند پیشنهاد می دهد تا محل زندگی خود را تغییر دهند.

دارو درمانی : یکی از راه های رایج برای کسانی که قادر نیستند شرایط خود را تغییر دهند مراجعه به روانپزشک و مصرف داروهای ضد اضطراب و آرامبخش می باشد . بهترین مراکز روانشناسی همواره روانشناس با دکتر روانپزشک روابط نزدیکی دارد و افرادی که دچار اختلالات اضطرابی هستند در کنار آموزش عملی کنترل اضطراب می توانند از تجویز دارویی نیز بهره مند شوند.