یکی از مهمترین مسائلی که امروزه در بهترین مرکز روانشناسی مورد توجه می باشد بالا بودن میزان طلاق و خیانت به دلیل مشکلات جنسی و عدم مراجعه به سکس تراپی می باشد . از آنجا که روابط جنسی مسئله ای بسیار با اهمیت در زندگی زناشویی می باشد ، به عنوان یک پایه و رکن در شکل گیری خانواده محسوب می شود . روانشناس سکس تراپی در مرکز مشاوره ، عدم توجه و رفع مشکلات جنسی را باعث سردی زوجین به زندگی مشترک و بروز طلاق عاطفی و طلاق واقعی می دانند که چنانچه با آن به شکل مناسبی برخورد نشود کل زندگی خانوادگی افراد را درگیر آن می کند .

بسیاری از افراد به دلیل آموزش های فرهنگ سنتی از بیان مشکلات جنسی خود حتی در زمان ازدواج به روانشناس خوب شرم داشته و باعث بروز ناهنجاری هایی در زندگی مشترک خود می شوند . در بهترین کلینیک های روانشناسی برای آن که افراد احساس آرامش بیشتری در بیان مشکلات خود احساس کنند از مشاور خانم و مشاور آقا برای حل مشکلات جنسی و مشاوره زناشویی استفاده می شود تا مراجعین بدون خجالت درباره مسائل خود صحبت نمایند . وجود اعتماد برای محرمانه ماندن صحبت ها بین  روانشناس سکس تراپی و مراجع یکی دیگر از مسائلی می باشد که بسیار با اهمیت است .دکتر سکس تراپی در کلینیک مشاوره بدون آن که نسبت به افراد قضاوتی داشته باشد تلاش می کند تا در حل مشکلات جنسی آنها ، افراد را یاری دهد .

چه زمانی به مشاوره زناشویی خوب نیاز داریم ؟

-         عدم تمایل به رابطه جنسی : یکی از مهمترین مواردی که افراد در مشاوره طلاق برای دلیل طلاق خود مطرح می کنند ، عدم تمایل شریک زندگی ، در برقراری روابط جنسی می باشد . درمانگر روابط جنسی در مرکزمشاوره به افراد پیشنهاد می کنند تا در صورت مواجه شدن با عدم تمایل به رابطه جنسی حتما از کمک یک متخصص سکس تراپی استفاده نموده و با همراهی وی درباره دلایل بی میلی خود با همسر ، صحبت شود .

یکی از شایع ترین دلایل بروز بی میلی جنسی در افراد مشغله زیاد و یا مصرف داروهای آرامبخش و تقویت قوای جنسی می باشد که افراد بدون تجویز پزشک به مصرف آن می پرداخته اند . این دارو ها در طولانی مدت عوارضی همچون ایجاد بی میلی و سرد مزاجی را برای زوجین به همراه خواهد داشت . از همین رو بهترین روانشناس سکس تراپی ، مصرف دارو را تنها تحت نظارت پزشک مجاز دانسته و افراد را از مصرف سر خود آن منع می کنند .

-         مشکلات ارگاسم : بروز مشکلات مربوط به ارگاسم در افراد دلایل زیادی از جمله مشکلات روانی و جسمی ممکن است داشته باشد . از نمونه دلایل آن می توان به تفکرات نادرستی که در بسیاری از خانواده ها دیده می شود ، نام برد . افرادی که در دوره کودکی و نوجوانی با این تفکر که رابطه جنسی امری گناه و زشت است رو به رو بوده اند به سختی می توانند در رابطه جنسی با همسر خود رسیدن به لذت جنسی را تجربه کنند . این افراد نیاز بسیار زیادی برای مراجعه به یک مشاور سکس تراپی خوب داشته تا با کمک وی به اصلاح افکار خود بپردازند .

مشاهده عکس ها و فیلم هایی که در آن روابط جنسی به شکل اغراق آمیزی می باشد و خود ارضائی افراد به واسطه مشاهده این فیلم و عکس ها از دلایل دیگری می باشد که افراد به دلیل آن به مشکل رسیدن به ارگاسم دچار می شوند . این افراد معمولا تنها با خود ارضائی به ارگاسم دست یافته و توانایی برقراری رابطه ای لذت بخش با همسر خود را ندارند . و در رابطه جنسی با حسی نامناسب حضور خواهد داشت .


-         دگر خواهی و خیانت : گاهی افرادی که برای مشاوره خیانت به کلینیک روانشناسی مراجعه می کنند از مشکلی به نام دگر خواهی رنج می برند که باعث می شود فرد تنها با برقراری رابطه جنسی با همسر خود به تنهایی تمایلات جنسی اش بر طرف نمی گردد و برای رفع این نیاز دست به خیانت در زندگی زناشویی می زند . این افراد تنها رفع میل جنسی را دلیل خیانت خود دانسته و علاقه به شریک زندگی خود را همچنان حفظ کرده اند .

متخصص مشاور سکس تراپی معمولا ریشه مشکلات افراد دگر خواه را در شیوه برقراری رابطه جنسی آنها با شریک زندگی خود می دانند . این افراد گاهی تمایلات غیر عادی همچون سادومازوخیسمیا آزارگری جنسی داشته که تمایلی به بروز آن نزد همسر خود ندارند . مشاوره سکس تراپی خوب برای ای افراد ضروری بوده تا ریشه تمایلات آنها به شکل مناسب بررسی شده و تحت درمان روانشناسی قرار گیرد .

-         دردناک بودن رابطه جنسی : یکی دیگر از مشکلات جنسی که بیشتر در زنان دیده می شود ، دردناک بودن رابطه جنسی می باشد . بهترین روانشناس سکس تراپی این مشکل را به دلیل اسپاسم های عضلانی می داند که گاهی در زنان ، حین رابطه جنسی ایجاد می گردد . در مراکز مشاوره تهران ، شایع ترین دلیل ایجاد این حالت در زنان ، استرس و اضطراب شدید در رابطه جنسی می باشد که نیاز افراد را به مشاوره کاملا مشهود می نماید .

برای بهترین مشاوره سکس تراپی معمولا مراجعه حضوری مناسب تر می باشد اما گاهی افرادی که به دلایل گوناگون همچون شرم توانایی حضور صحبت با دکتر روانشناس را ندارند می توانند از مشاوره تلفنی نیز برای رفع مشکلات جنسی خود استفاده کرده و با یک متخصص مشاور در زمینه روابط جنسی خود گفتگو کنند تا راه حل های تخصصی را دریابند .