مشاور ازدواج و مشاور روانشناس خانواده کلینیک روانشناسی در خصوص انتخاب همسر مناسب برای ازدواج و تشکیل خانواده بیان می کند که برای انتخاب همسر مناسب به دنبال شخصی با شخصیت و منش خوب باشید.

طبق نظر مشاور روانشناس و روانشناس ازدواج دانستن ویژگی های مناسب شخصیتی برای ازدواج موفق به شما در تعیین این که آیا رابطه تان موفق خواهد بود و آیا همسرتان آمادگی جهت داشتن رابطه ای سالم و صمیمی در ازدواج و تشکیل خانواده را دارد، کمک خواهد کرد به همین دلیل بهترین روانشناس تهران با تخصص خانواده و ازدواج در مرکز روانشناسی و با شرکت زوجین در جلسات مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده جهت شناخت بهتر یکدیگر و حل مشکلات و اختلافات و ارزیابی منش و رفتار یکدیگر که چگونه زوج با خود ، شما ودر نهایت با بچه هایتان در آینده برخورد خواهد کرد ، سودمند خواهد بود.

دکتر روانشناس خانواده و ازدواج در مرکز مشاوره روانشناسی ویژگی های شخصیتی که باید در همسر آینده خود به دنبال آن باشید را معرفی می کند.

 

 


1)     تعهد به رشد شخصیتی : به عقیده ی بهترین دکتر روانشناس خانواده در تهران و متخصص روانشناس ازدواج تعهد به رشد شخصیتی از موارد مهم می باشد. اگر افراد به رشد شخصیتی متعهد و پایبند باشنداز همان ابتدا بسیاری از مشکلات را که عده ای از زوج ها با آن روبه رو هستند نخواهند داشت  طبق نظر بهترین دکتر روانشناس در تهران ، اگر همسرتان متعهد می شود که تا سر حد ممکن برای اینکه همسر بهتری باشد ، بیاموزد. هنگامی که کسی را دوست دارید که برای رشد و شکوفایی و تحول شخصیتی ارزش و بهای زیادی قائل است صرف نظر از  بحث و جدل هایی که پیش می آید با استفاده از منابع موجود خود برای یادگیری تلاش می کند.

2)     باز بودن روحی و احساسی : به عقیده بهترین روانشناس خانواده داشتن یک رابطه صمیمی به معنای در یک خانه زندگی کردن ، در یک بستر خوابیدن نیست بلکه به معنای سهیم شدن احساسات با یکدیگر است. از این روست که دومین ویژگی که باید به دنبال آن باشید باز بودن روحی و احساسی است یعنی احساس دارد ، می داند چه احساسی دارد ، مایل است که احساساتش را با شما در میان بگذارد و می داند که چگونه آن ها را بیان کند. دکتر روانشناس خانواده در مرکز مشاوره بیان می کند که چنان چه همسرتان نتواند احساسات خود را به زبان بیاورد و آن ها را با شما در میان بگذارد ، آمادگی یک رابطه صمیمی را ندارد.

3)     صداقت : مشاور و روانشناس خانواده صداقت  و درستی و قابل اعتماد بودن را از ضروری ترین اجزای یک رابطه سالم می دانند. متخصص روانشناس همسر صادق را به عنوان فردی که هیچ قسمتی از شخصیت خود را پنهان نمی کند معرفی می کند و همچنین این طور نیست که فقط برای دفاع از خود چیزی به شما بگوید که دوست دارید آن را بشنوید و و بدون اینکه مجبور باشید به زور حقیقت را به شما بگوید خودش تمامی حقیقت را به شما بیان خواهد کرد و این که کسی است که بازی نکندزیرا که تمامی بازی ها با بی صداقتی سر و کار دارند.

4)     پختگی و مسئولیت پذیری :  روانشناس خانواده خوب در تهران بیان می کند  اگر که همسرتان می تواند از خود مراقبت کند و مسئولیت پذیر باشد و نسبت به مردم و و اطرافیانش حس احترام داشته باشد از موارد مثبت خواهد بود.

5)     داشتن اعتماد به نفس بالا : طبق نظر روانشناس خانواده خوب  اگر که همسرتان به آنچه هست افتخار می کند و به جای اینکه به خود آسیب وارد کند به خوبی از خود مراقبت می کند و به دیگران اجازه نمی دهد که با او بد رفتار کنند و اعتماد به نفس خود را با عمل کردن اثبات می کند.

6)      داشتن نگرش مثبت به زندگی که باعث می شود زوجین به واسطه آگاهی و بینش در شخصیت خود تغییراتی مثبت به وجود می آورندو به توانایی های خود در بهبود شرایط و اوضاع اعتماد دارندو همیشه روی پیدا کردن راه حل تمرکز می کنند. آدم های منفی همیشه روی مشکلات تمرکز می کنند و در برابر راه حل مقاومت می کنند و اجازه می دهند که ترس و نگرانی ها آنها را اداره کند و به آینده بدبین هستند و به سادگی به کسی اعتماد نمی کنند.

روانشناس خانواده در مرکز مشاوره خانواده خوب در تهران به زوجینی که در  روابطشان نیاز به اصلاحات را تشخیص داده باشند و از رو به رو شدن با این اختلافات طفره نروند و وقتی ببینند که در یک بحران خانوادگی گیر افتاده اند و توانایی حل آن را ندارند کمک می کند .