5دلیل اساسی طلاق زوجین از دیدگاه متخصص روانشناس طلاق

 

یکی از دردناک ترین تجارب زندگی ، پذیرش این واقعیت تلخ و اعتراف به این موضوع است که رابطه تان کارایی لازم را نداشته و در خطر طلاق قرار دارد . متخصص زوج درمانی مرکز روانشناسی انتخاب نو تلاش می کند تا رابطه ای را که بیمار و خراب است ، نجات دهد. اکثر طلاق ها قابل پیشگیری و اصلاح هستند ، اگر بدانیم چگونه که با استفاده از زوج درمانی می توان آموزش های لازم را برای تقویت و استحکام رابطه فرا گرفت.

                         

5دلیل طلاق زوجین از دیدگاه متخصص روانشناس طلاق چیست ؟

1)     در می یابید که با همسرتان تفاهم ندارید و همدیگر را درک نمی کنید:

برای داشتن رابطه ای موفق باید با همسرتان تفاهم داشته باشید و عشق به تنهایی نمی تواند به مشکلات غلبه کند عدم وجود همدلی و درک زوجین از عوامل اساسی طلاق می باشد. دکتر روانشناس طلاق انتخاب نومشاوره را راهی مناسب برای آموزش همدلی معرفی می کند و فرد می تواند به درستی خود را در جایگاه و نقش فرد گوینده ببیند و احساس فرد گوینده را به زبان و کلام خود بازگو کند و مورد تایید فرد گوینده نیز قرار دهد.

 

2)     نارضایتی از رابطه جنسی بین زوجین :

ارتباط جنسی عمیق ترین ارتباط بین زن و شوهر بوده و باعث استحکام پیوند عاطفی بین آن دو می باشد . زوج های زیادی در مرحله ای از زندگی مشترک خود مشکلات جنسی را تجربه می کنند و 20 تا 60 درصد علل طلاق در ایران ، مشکلات جنسی می باشد به همین دلیل قبل از این که به طلاق فکر کنید با استفاده از بهترین روانشناس طلاق و مشاوره زوج درمانی و مشاوره طلاق مشکلات خود را مطرح کنید و به درمان آن ها بپردازید و یاد بگیرید که چگونه از لحاظ جنسی با همسرتان صمیمی شوید.

 

3)اختلافات خانوادگی و اختلاف با خانواده همسر :

در جوامعی که روابط خانوادگی بسیار نزدیک و در هم پیچیده ای دارند یکی از علل شایع مشکلات و مشاجره های زوجین دخالت خانواده ها می باشد و علت عمده آن این است که زن و شوهر با نحوه ی برخورد صحیح با چنین موضوعاتی آشنا نیستند. روانشناس طلاق خوب کلینیک روانشناسی طلاق اصول روابط صحیح زوجین با خانواده یکدیگر را به زوجین آموزش می دهد .

 

4)مشکلاتی مانند عصبانیت و خشم و دروغگویی زوجین :

طبق نظر بهترین متخصص طلاق مرکز مشاوره طلاق انتخاب نو زوجین ممکن است دارای ضعف مهلکی مانند خشم و عصبانیت باشند و این عصبانیت باعث ایجاد ترس و دلشوره در زوجین و فرزندان ایجاد کند . آموزش راه های کنترل عصبانیت و خشم توسط روانشناس خوب و در صورتی که فرد بخواهد به ازدواج خود متعهد بوده و آن را نجات دهد تا حدودی تغییرات در مشکلات ارتباطی و یاد گرفتن ارتباط صحیح در داخل خانواده می تواند قدمی بزرگ باشد.

 

5) رابطه ای که دچار خیانت شده است.

مراکز مشاوره طلاق در تهران در خصوص خیانت زناشویی دارای خدمات مشاوره طلاق  می باشد و توسط مشاور طلاق انجام می شود و تلاش است  تا رابطه ای که دچار خیانت شده است را از طلاق نجات دهد. اساسا تعریف و مفهوم خیانت در میان جوامع ، مذاهب و حتی افراد مختلف متفاوت است و بر حسب این که چه نوع رابطه زناشویی وجود داشته باشد نتیجه خیانت فاش شده می تواند متفاوت باشد.

 

 

5دلیل اساسی طلاق زوجین از دیدگاه متخصص روانشناس طلاق

 


آموزش محبت و بخشش برای تعهد دوباره در ازدواج:

بخشش زمانی صدق خواهد کرد که مطمئن بود که فرد گناهکار از عمل خود به معنی واقعی پشیمان است و حاضر به جبران است.

برای این که بتوانید ببخشید بایستی مراحل زیر را به کار بگیرید :

1)     خود را آماده کنید و به این بیاندیشید که تنها راه رهایی از این ناراحتی بخشش است.

2)     مسئله را ارزیابی بهتری کنید و سطح تحصیلات ، آگاهی و شرایط دوران کودکی او را در نظر بگیرید.

3)     خود را جای فرد قرار دهید و از خود صادقانه بپرسید که اگر به جای او بودید امکان انجام چنین رفتاری را داشتید ؟

4)     نقش و سهم خود را مشخص کنید و به صورت منصفانه آن را ارزیابی کنید.

5)     چرایی خشم و ناراحتی خود را مجددا ارزیابی کنید و بار دیگر ارزش ها و معیار ها و باور های خود را بازنگری کنید.