مشاوره خیانت یکی از مشاوره هایی می باشد که متاسفانه امروزه با تغییرات فرهنگی که در جامعه اتفاق می افتد روز به روز در حال افزایش است . خیانت هیچ نوع توجیح منطقی نداشته و آسیبی که افراد خیانت دیده در طول زندگی مشترک بر آنها وارد می شود بر کسی پوشیده نیست اما بهترین روانشناس خیانت در مرکز روانشناسی دلایل متنوعی را برای خیانت مردان در زندگی مشترک در نظر می گیرد که به بخشی از آنها چنانچه در زمان مناسب جلوگیری گردد می تواند از آسیب های بعدی جلوگیری نماید .

دلایل خیانت مردان از نظر مشاور خیانت

-        عدم بلوغ فکری: یکی از مسائلی که افراد در زمان ازدواج به آن توجه نمی کنند بلوغ فکری در طرف مقابل است . معمولا خانواده ها به بلوغ جسمی ، مالی و جایگاه اجتماعی خواستگاری که مراجعه می کند توجه زیادی می کنند اما بلوغ فکری را مد نظر قرار نمی دهند . مشاور پیش از ازدواج انتخاب نو لزوم استفاده از مشاوره پیش از ازدواج در کلینیک های روانشناسی را در این موارد بسیار عمده می داند زیرا در مشاوره قبل ازدواج ،روانشناس پیش از ازدواج با بررسی های دقیقی که انجام می دهد می تواند به این نکته توجه کند که آیا پسری که از خود تمایل به ازدواج نشان می دهد آمادگی روحی و روانی برای تعهد و پایبندی به یک رابطه را دارا می باشد یا خیر .

-        عدم رضایت مندی از خود : در بسیاری از موارد بهترین مشاور خیانت در مردانی که دچار خیانتگشته اند عدم رضایت مندی نسبت به خود را مشاهده می کنند . این مردان نسبت به موقعیت اجتماعی ، ظاهر و شرایط خود احساس کمبود شدیدی احساس می کنند و در مرکز مشاوره خوب ، نبود اعتماد به نفس خود را به شکل مشهود بیان می کنند . آنها احساس می کنند ویژگی های خاصی برای شریک زندگی خود نداشته و به همین جهت به دنبال فردی می روند که او را پذیرفته و متوجه نقص شخصیتی وی نگردد و با این اشتباه دچار مشکلات بزرگتری می شوند و ویژگی مثبت خود را نیز از دست داده و دچار پشیمانی شدیدی می گردند .

-        سر شدن نسبت به زندگی مشترک : بسیاری از مردان به دلایل متنوعی همچون : عدم درک شدن توسط طرف مقابل ، درگیری های مداوم با همسر ، خستگی از مسئولیت های زندگی و شرایط نابسامان زندگی مشترک ، پیش از طلاق واقعی دچار طلاق عاطفی می گردند . این افراد به جای مراجعه به مشاوره خانواده در مرکز مشاوره به دنبال شریک زندگی جدید گشته تا آن را جایگزین همسر خود کنند . در حالی که چه بسا مراجعه به روانشناس خانواده بتواند راه گشای مناسبی برای حل اختلافات زناشویی این افراد باشد .

-        عدم درک احساسات خود و طرف مقابل : متخصص مشاور خیانت عدم توانایی در جدا نمودن رضایت مندی و علاقه را یکی از عمده ترین مشکلات در مردان می دانند . متاسفانه بسیاری از مردانی که دچار مشکلات متعددی در روابط خود در زمینه مشکلات جنسی هستند آن را به عدم علاقه در زندگی مشترک و ترک عشق در بین خود و همسرشان ربط داده و به جای یافتن راه حل تصمیم به ترک رابطه به شکل یک طرفه می گیرند ، در حالی که روانشناس خیانت خوب ، مشکلات آنها را با مراجعه به یک سکس تراپ قابل حل می دانند . بسیاری از افراد متاسفانه به دلیل فرهنگ غلطی که در روابط خود دارند از مراجعه به روانشناس سکس تراپی خود داری نموده و خود را دچار دردسر های بعدی می نمایند .

-        تمایل به تنوع طلبی : مشاوران روانشناس همواره درباره نحوهتربیت فرزند و لزوم مشاوره به همه افراد گوشزد می کنند . بسیاری از مردانی که به سمت خیانت تمایل دارند همان نوجوانی هستند که پیش از شروع زندگی مشترک دچار روابط متعدد با جنس مخالف بوده و کم کم به مرور زمان دچار تنوع طلبی گشته اند . این مردان توانایی زندگی با یک زن را از دست داده و تمایل زیادی به هیجانات و تنوع در زندگی مشترک خود احساس می کنند . مشاور خیانت انتخاب نو مشاوره نوجوانان را پیش از بروز این حوادث به خانواده هایی که این مسئله را در نوجوان خود می بینند بسیار ضروری می دانند زیرا با عدم توجه مناسب آینده فرد رو به تباهی خواهد رفت .


بهترین مشاور خیانت عکس العمل مناسب در مقابل خیانت مردان را چه می داند ؟

دکتر روانشناس خیانت به افرادی که دچار خیانت گشته اند در ابتدا توصیه می کنند تا سعی نمایند خشم و عصبانیت خود را کنترل نمایند . این حقیقتی غیر قابل انکار می باشد که خیانت فشار روحی و روانی شدیدی برای زنان محسوب می شود اما باید به این نکته نیز توجه داشت که با عصبانیت مسیر صحیح را نمی توان پیمود و فرد خیانت دیده با بروز شدید خشم خود تنها بیشتر خود را مورد آسیب قرار می دهد . روانشناس خیانت خوب به این افراد پیشنهاد می کنند مدتی را به خود فرصت دهند تا آرامش به آنها باز گردد و چنانچه توانایی مراجعه حضوری به یک کلینیک روانشناسی را ندارند از خدمات مشاوره تلفنی بهره گیرند تا فشاره وارده بر خود را برون ریزی کنند .

پس از آن که فرد به آرامشی نسبی دست یافت می تواند به دنبال دلایل ایجاد این مسئله و یافتن راه حل مشکل با طرف مقابل خود باشد . کتاب های جفری یانگ در رابطه با بازسازی زندگی مشترک و نکاتی که زوجین با توجه به آن می توانند زندگی بهتر برای خود ایجاد کنند بسیار پر کاربرد می باشد و زوجین می توانند با کمک آن و مشاوره خیانت خوب زندگی مشترک خود را باز سازی نموده و فرصتی تازه به خود دهند.