زندگی مدرن می تواند استرس زا باشد بسیاری از مردم برای مقابله با استرس ، مشکلات شغلی ، افسردگی ، اضطراب و مشکلات روانی و برای اینکه این مشکلات به درستی حل شوند بهخدمات مشاوره و روان شناس روی می آورند.
علاوه بر گوش دادن روانشناسان و مشاوران به نگرانی های بیماران ،  دکتر روانشناس آن ها را به روش هایی که می توانند برای حل مشکلات مدیریت استرس ، تغییر در زندگی ، زندگی طبیعی و بهبود روابط استفاده کنند، آموزش می دهند. علاوه بر آن مشاوران روانشناسی در کلینیک تخصصی روانشناسی با ارائه آزمون های مختلف و پرسش های متعددی به ارزیابی افراد می پردازند . روانشناس اغلب مفاهیم جدیدی را که از تحقیقات اخیر به درمان ارائه شده است ، پیاده سازی می کنند.
مشاور خوب در کلینیک تخصصی روانشناسی معمولا  تلاش بر موارد زیر دارد:
عملکرد ناخود آگاهی و خودآگاهی
 زندگی در اکنون نه گذشته
تاکید بر عملکرد و پاسخ گویی
چگونگی مقابله با استرس زندگی و...

 

 


اهمیت مشاوره خانواده :

متخصص مشاور خانواده می تواند در  حل اختلافات خانوادگی سودمند واقع شود . به عبارتی با استفاده از خانواده درمانی  در مرکز مشاوره تخصصی می توان به بهبود روابط اعضای خانواده ، حل مشکلات و همچنین درک  افراد در موقعیت هایی مثل مرگ یکی از عزیزان ، بیماری های جدی جسمی  و روانی، مسائل مربوط به فرزندان می باشد. همچنین مشاوره روانشناسی می تواند در مشکلات زناشویی نیز تاثیر گذار باشد.  


 

از فواید خانواده درمانی در زوجین :

متخصص مشاور خانواده تلاش می کند تا هریک از افراد متعهد شوند که روابط خود را بهبود ببخشند و هر یک از افراد در رابطه ی آسیب دیده شان اعتمادی دوباره ایجاد کنند . و روان شناس با استفاده از مشاوره به افراد کمک می کند که زوجین درک و پذیرش بیشتری نسبت به یکدیگر داشته باشند و همچنین نا امیدی های گذشته را حذف کنند و در ایجاد صمیمیت بیشتر  بین زوجین  کمک و راهنمایی میکند.