خیانت در زندگی مشترک از نظر روانشناس زوج درمانی به هر گونه رابطه جسمی ، عاطفی و کلامی که وقتی طرف مقابل متوجه شود دچار به هم ریختگی شود اطلاغ می شود. در بسیاری از موارد کسی که خیانت نموده عمل خود را خیانت نمی داند و آن را صرفا یک رابطه دوستانه و عادی می شمارد. زوج درمانی در کلینیک مشاورهبه تاثیرات عمل همسران نسبت به یکدیگر توجه می نماید و به ارزیابی آن می پردازد. با توجه به روند رو به رشد خیانت در خانواده ها بهترین روانشناسان به این فکر افتاده اند تا در ارزیابی های پیش از ازدواج احتمال وقوع آن را مورد برسی قرار دهند. مشاور خانواده انتخاب نو مشاوره پیش از ازدواج را برای بررسی دقیق این مسائل بسیار با اهمیت می دانند.

مشاوره خیانت دلایل خیانت را چه می داند؟

-         ازدواج اجباری :

با توجه به سنتی بودن فرهنگ کشورمان در بسیاری از موارد افرادی که به کلینیک روانشناسی مراجعه می کنند درباره اجباری بودن ازدواج خود صحبت می کنند . فشار خانواده بر ازدواج دختر یا پسر در سن کم باعث می شود افراد احساس کنند آزادی لازم برای انتخاب را نداشته اند و یا دوره مجردی خود را به خوبی طی نکرده اند. این احساس فشار باعث می شود افراد سعی کنند این آزادی خود را به شیوه ای غیر طبیعی کسب کنند . مشاور خیانت در بسیاری از موارد ریشه خیانت زوجین به یکدیگر را دریافت این حس جا مانده در روان ارزیابی می کنند.

-         مشکلات متعدد:

یکی دیگر از دلایلی که باعث بروز خیانت در زوجین می شود مشکلات و آشفتگی های شدید و غیر قابل حل در بین زوجین می باشد. روانشناس خیانت این زوجین را شکسته و نا امید می داند که به دلایل گوناگونی نمی توانند از یکدیگر جدا شوند و انگیزه ای هم برای ادامه ارتباط عاطفی بین آنها باقی نمانده . این زوجین دچار طلاق عاطفی گشته اند و تنها مسئله ای که آنها را به یکدیگر متصل می کند ، روابط خانوادگی ، فرزندان و وابستگی مالی می باشد.

-         نارضایتی جنسی :

مرکز روانشناسی انتخاب نو توجه بسیار زیادی به روابط جنسی در بین زوجین دارد. عدم رضایت در رابطه جنسی باعث بروز بسیاری از خیانت ها در زندگی مشترک می باشد . عدم توانایی زوجین در ایجاد رضایت جنسی باعث می شود تا فرد ناراضی به دنبال خیانت و ایجاد رابطه ای رضایت بخش باشد در حالی که بر اساس نظر متخصص مشاور خیانت مراجعه به موقع به یکمشاور سکس تراپی می تواند راه حل مناسب تری باشد.

-         وجود اختلالات روانی :

وقتی یکی از زوجین دچار اختلال روانی می باشد زندگی کردن برای باقی افراد را نیز سخت می کند . وجود افسردگی ، وسواس و اظطراب باعث نارضایتی زوجین از زندگی مشترک می شود و در بسیاری از موارد همسران به جای همراهی و تلاش برای درمان فرد دچار اختلال تصمیم به خروج از زندگی مشترک می گیرند. این افراد معمولا نیاز به امید و انگیزه برای ادامه مسیر دارند. بهترین مشاور خیانت در مسیر درمان فردی که دچار اختلال روانی می باشد را به روانشناس متخصص راهنمایی می کند و تلاش می نماید تا زوجین را برای ادامه زندگی مشترک تشویق نماید.


تصمیم قطعی برای طلاق و راهنمایی مشاور خیانت خوب

کسانی که برای جدایی به نظر نهایی رسیده اند و راه دیگری برای ادامه زندگی مشترک نمی یابند نیز نیاز به مشاوره طلاق خوب خواهند داشت. درمرکز مشاوره ، مشاوره خیانت به افراد کمک می کند تا پس از جدایی آسیب کمتری را متحمل شوند و آسیب وارده را به بهترین شکل مدیریت نموده و ادامه زندگی خود را با سلامت روان آغاز کنند. برای این کار دکتر روانشناس خیانت مسیر زیر را برای درمان فرد طی می کند.

1-    تخلیه فشار روانی : بهترین روانشناس خیانت به فرد اجازه می دهد تا فشاری وارده بر خود را با بیان احساسات منفی و حالاتی که دچار آن شده است تخلیه کنند.

2-    یافتن دوباره اعتماد به نفس : کسانی که در زندگی خود دچار خیانت می شوند معمولا به شدت دچار تخریب اعتماد به نفس می شوند . این افراد دست به مقایسه زده و دائما در حال آسیب زدن به خود هستند.متخصص روانشناس خیانت با تمرینات مناسب به آنها کمک می کند تا خود را بازسازی نمایند و اعتماد به نفس خود را باز یابند.

3-    بازگشت مجدد به زندگی : در بسیاری از موارد کسانی که به کلینیک مشاوره مراجعه می کنند و تحت درمان روانشناسی قرار می گیرند یاد می گیردند تا چگونه از این بحران در زندگی خود عبور کنند و زندگی جدیدی برای خود بسازند. مشاور روانشناس به افرادی که در زندگی خود این بحران را طی نموده اند پیشنهاد می کنند تا درمان های روانکاوی را امتحان نموده و پس از گذر از بحران به ریشه یابی آن برای جلوگیری از اشتباه مجدد بپردازند.