در هر رابطه ای می توان شواهدی مبنی بر شکوفایی یا شکست آن را یافت. حتی قوی ترین و بهترین روابط هم می توانند مشکلاتی را تجربه کنندبر اساس مطالعات مشاوره روانشناسی فراموش نکنید که توجه مدام به نقاط ضعف روابط موجب تضعیف آن ها و توجه مدام به نقاط قوت آن ها موجب تقویتشان می شود. در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که می تواند به شما کمک کند تا به رابطه تان در جهت پایداری و استحکام قدم بردارید و در واقع به آن جان دوباره ببخشید. زیرا که شاید فکر کنید رابطه تان مانند گذشته نیست و از هم در حال فاصله گرفتن هستید. این موارد عبارت است از:

مثل روزهای اول آشناییتان برای بیرون رفتن قرار بگذارید.

اگر که زیر یک سقف زندگی می کنید به این معنی نیست که کارهای عاشقانه تمام شده اند و دیگر لزومی به انجام آن ها نیست. ولی این را بدانید که زوجین حداقل هفته ای یک بار به قرار با یکدیگر اختصاص دهند و برای آن برنامه ریزی کنند و برای آن آماده شوند و هیجانش را داشته باشند. برای چیدن چنین برنامه ای می توانید به جاهای جدید و فعالیت های جدید فکر کنید و عشق ورزی به همدیگر را به شکل عادت در رابطه تان ایجاد کنید و از آن غافل نشوید و با یکدیگر مانند روزهای اول آشنایی تان برخورد کنید. گذراندن وقت با یکدیگر و ایجاد هیجان برای آن به رابطه تان انرژی زیادی خواهد بخشید.

بوسه و آغوش را فراموش نکنید.

طبق نظر مشاور ازدواج اوایل رابطه زمانی که همدیگر را می بینید از بغل کردن و بوسه یکدیگر دست نمی کشید و با خود می گویید که چرا نباید این کارها را بکنم و همین بوسه ها، عشق، شور و هیجان است که به شما و طرف مقابلتان انرژی می بخشد به همین دلیل همیشه این کار ها را انجام دهید. سعی کنید هر بار که از هم دور می شوید و یا هر موقع که با هم دیدار می کنید تکرار کنید و از آن غافل نشوید و حس و حال خوب آن را برای انرژی بخشیدن به رابطه تان انجام دهید.

تحسین کردن:

همانطور که در قسمت بالا نیز اشاره کردیم توجه کردن به نقاط منفی رابطه شما را با مشکلات بیشتری مواجه خواهد کرد و ناراحتی های زیادی را به همراه خواهد داشت اما اگر به نقاط مثبت تمرکز داشته باشید باغث تقویت آن ها و بهتر شدن رابطه تان خواهد شد. به همین دلیل سعی کنید که روزانه از همدیگر نعریف کنید و هر روز دلیلی برای تحین کردن یکدیگر پیدا کنید و ار تو تعریف و تمجید کنید و همچنین از او برای هر چیز کوچک و بزرگ قدردانی کنید و با کلام و عمل نشان دهید ک چقدر دوستش دارید و برای او ارزش قائل هستید. از او تعریف های مثبتی کنید و همچنین کارهای مثبت هر چند کوچک برای یکدیگر انجام دهید. زمانی که از این مهارت اسافاده می کنید در واقع بر روی عشقتان سرمایه گذاری می کنید و این سرمایه گذاری باعث می شود که در مواجه شدن با بحران ها برخورد مهربانانه و انعطاف بیشتری داشته باشید.

به حرف های همدیگر گوش کنید.

طبق نظر روانشناسان خانواده سعی کنید که با یکدیگر گفتگو داشته باشید و از همدیگر بپرسید که روزتان را چگونه گذرانده اید و با دقت به صحبت ها و حرف های یکدیگر گوش کنید و فراموش نکنید که زمانی که با یکدیگر در حال گفتگو هستید حواستان به تلویزیون یا تلفن همراهتان نباشد. زمانی که با یکدیگر گفتگو می کنید باید تمام حواستان به او باشد و با زبان بدن نشان دهید که مشتاق شنیدن حرف هایش هستید و در واقع برقراری رابطه ای با کیفیت را رقم می زنید.

جشن گرفتن:

تاریخ های مهم زندگی مشترکتان و یا موفقیت هایی که به دست آوردید را با یکدیگر جشن بگیرید و از آن لذت ببرید و آن ها را فراموش نکنید. جشن گرفتن روز های خاص زندگی تان می تواند جان دوباره به راطه تان ببخشد و فرصتی باشد که خاطرات و روز های خوبی را که در کنار یکدیگر داشتید را یادآوری کنید و از بودن در کنار یکدیگر لذت ببرید.

همانطور که می بینید انجام بسیاری از کارهای کوچک و جرئی می تواند کمک به بزرگی به جان دوباره بخشیدن به رابطه تان کمک کند و در واقع انرژی زیادی را به دست خواهید آورد. شما باید همواره این کار ها را تکرار کنید و آن ها را به شکل عادت در زندگی مشترکتان ایجاد کنید . در این صورت نی توانید رابطه ای دلنشین و سرشار از جریان عشق را تجربه کنید. اگر که می خواهید با هم بمانید در واقع یک عمر در کنار یکدیگر زندگی کنید همواره باید روی عشق و وفاداری تان کار کنید و از راهکارهای گفته شده برای جان بخشیدن و ماندگار کردن عشق در زندگی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مرکز مشاوران در ارتباط باشید.