درمان وسواس در مرکز مشاوره انتخاب نو زیر نظر بهترین متخصصین روانشناس با جدید ترین متد های روز دنیا انجام می گیرد. وسواس نوعی اختلال روانی می باشد که معمولا با اجبار همراه است و فردی که دچار آن می باشد از عدم توانایی کنترل آن رنج می برد. دکتر روانشناس معمولا افراد وسواسی را در حالتی ملاقات می کنند که عدم توانایی ادامه اجرای اعمال وسواس گونه آنها به درجه حاد رسیده است و دیگر توانایی کنترل آن از توانایی فرد خارج است. مشاور روانشناس به افراد پیشنهاد می کند تا پیش از آن که افراد به این درجه برسند به یک متخصص روانشناس مراجعه کرده و از کمک بهره مند شوند.

دکتر روانشناس وسواس را زمانی می داند که زندگی طبیعی فرد را دچار اختلال نموده باشد و فرد زمان زیادی را صرف آن می کند. فرد شخصا تمایل دارد تا این اعمال را ترک کند ولی متاسفانه به خاطر فشار ناشی از استرس و اضطرابی که این مسئله به فرد وارد می کند نمی تواند. بهترین مشاوران در بهترین کلینیک های روانشناسی وسواس را به دو گونه: اختلال وسواس فکری و اختلال وسواس عملی تقسیم بندی می کنند. وسواس فکری تفکرات ناراحت کننده همچون نگرانی بابت زندگی نزدیکان ، چک کردن مداوم و شمارش را همراه دارد. وسواس عملی ، شستشو ، مرتب کردن بیش از اندازه با خود به همراه دارد.


تکنیک های درمان وسواس کدامند؟

بهترین روانشناس وسواس به افراد کمک می کنند تا در مقابل افکار وسواسی خود مقاومت کنند. هر چه افراد بهای بیشتری به افکار مزاحم خود بدهند میزان رشد آن را افزایش خواهند داد . دکتر روانشناس وسواس به افرادی که بیشترین زمان خود را صرف گذراندن اعمال وسواسی خود می کنند پیشنهاد می دهد تا زمانی مشخص مثلا 10 الی 15 دقیقه را صرف یکی از تفریحات مورد علاقه خود کنند و کم کم به مرور زمان این کار را ادامه داده تا حواس خود را از افکار پرت کنند.

نوشتن یکی از بهترین روش هایی می باشد که افراد وسواسی می توانند با استفاده از آن شدت وسواس خود را کاهش دهند. مشاور وسواس ابتدا از افراد می خواهد تا برای رفع نگرانی خود هر کاری که انجام داده اند مثل شمارش و مرتب کردن را بنویسند و زمانی که دچار دلهره برای چک کردن مجدد شدند به لیست خود مراجعه کرده و از انجام آن مطمئن شوند. نوشتن احساسات و ترس هایی که فرد در اثر آن دچار وسواس گشته است نیز بسیار با اهمیت است. روانشناس وسواس از مطالب یاداشت شده توسط فرد می تواند برای یافتن دلیل بروز این اختلال در فرد آگاه گردد.

مرکز مشاوره انتخاب نو برای رفاه حال مراجعین خود این امکان را فراهم کرده تا مراجعین این مرکز از خدمات مشاوره غیر حضوری و مشاوره تلفنی نیز بهره مند شوند . این امکان برای کسانی که دچار اختلال وسواس هستند بسیار مفید می باشد زیرا این افراد معمولا به خاطر فشاری که بر آن ها وارد است تمایلی به مراجعه برای درمان از خود نشان نمی دهند ولی مشاوره تلفنی می تواند کمک بزرگی به این افراد برای کاهش فشار و درمان بیماری باشد.