طبق نظر مشاور روانشناس مرکز مشاوره بسیاری از زنان هر از گاهی با مشکلات جنسی مواجه می شوند. اما زمانی که این مشکلات و اختلالات پایدار شدند ویا در طولانی مدت  همراه باشند باعث ایجاد مشکلات بزرگی در رابطه زناشویی می شود و تاثیرات منفی به همراه دارد. اگر زوجین احساس کنند که مشکلات بیش از اندازه پیشروی کرده و احساسات و زندگی زناشویی را تحت تاثیر قرار داده استفاده از خدمات کلینیک روانشناسی انتخاب نو در زمینه سکس تراپی و مشاوره زناشویی بسیار سودمند خواهد بود.

 

 اختلالات و مشکلات جنسی در زنان:

مشکلات جنسی در زنان بسیار شایع است . شایع ترین اختلالات جنسی زنان کاهش میل جنسی در زنان که به طور متوسط 30% زنان را در بر می گیرد. متخصص روانشناس سکس تراپی کلینیک مشاوره انتخاب نو نحوه رابطه زن با همسرش را مهم ترین عامل در تعیین سطح و نوع عملکرد جنسی زن معرفی می کند. در واقع کاهش میل جنسی یا عملکرد جنسی می تواند نوعی پاسخ تطابقی نسبت به مسائل ارتباطی و زندگی زن باشد. سایر عوامل سایکولوژیک که اثرات منفی بر عملکرد جنسی زن دارند عبارت اند از : سابقه تجربیات جنسی منفی ، استرس ، اعتماد به نفس پایین ، عدم احساس امنیت ، اضطراب و افسردگی و خستگی می باشد. دکتر روانشناس اشاره می کند که به دلیل تغییرات فیزیولوژیک در بدن مثل تغییرات هورمونی و دستگاه تناسلی ، میل و پاسخ جنسی تا حدودی کاهش می یابد ولی آن دسته از زنانی که از سلامت فیزیکی و روحی خوبی برخوردارند رضایت جنسی آن ها بهتر از دوران جوانی خواهد بود.

 

کاهش میل جنسی زنان چیست ؟

دکتر روانشناس سکس تراپی انتخاب نو مشاوره سکس تراپی را برای درمان کاهش میل جنسی موثر می داند و بهترین روانشناس سکس تراپی برای آشنایی عامل کاهش میل جنسی در زنان آن را معرفی می کند که از نظر تعریف به کاهش یا فقدان تمایل ، انگیزه یا علاقه به برقراری ارتباط جنسی برای یک مدت نسبتا پایدار یا طولانی یا مرتبط با تغییرات طبیعی دوران زندگی مانند یائسگی ، حاملگی ، افزایش سن و ... نیست ،گفته می شود و در حدود 30 % زنان 19 تا 59 ساله در طی چند ماه گذشته در چند سال اخیر دیده شده است.

علل اصلی کاهش میل جنسی در زنان که متخصص سکس تراپی مرکز روانشناسی آن را معرفی می کند عبارت اند از :

·        مسائل و مشکلات ارتباطی با همسر

·        کاهش اعتماد به نفس جنسی به دلیل چاق شدن ، بعد از زایمان و کاهش اعتماد به نفس

·        یکنواختی و عدم وجود هیجان در ارتباط جنسی

·        افسردگی و اضطراب و نگرانی بیش از حد و پایدار

·        سابقه تجاوز جنسی یا رابطه نامناسب با پدر و مادر

·        مصرف دارو یا اعتیاد

·        بیماری های تناسلی یا لگنی

·        اختلالات هورمونی مانند مرض قند ، افزایش پرولاکتین و بیماری های مغز و اعصاب می باشد.

 


 


درمان کاهش میل جنسی زنان با بهترین روانشناس سکس تراپ در مرکز روانشناسی سکس تراپی :

طبق نظر بهترین مشاور سکس تراپ اساس درمان کاهش میل جنسی و درمان بی میلی زنان ، شناسایی عامل به وجود آورنده و درمان مستقیم آن است اما از آن جایی که عوامل مختلفی در آن نقش دارند معمولا برخورد و اقدام چند جانبه نیاز است :

1)     اصلاح ارتباط : به دلیل مسائل بسیار زیاد ، یک مشاوره خانواده توسط دکتر مشاور در مرکزمشاوره می تواند دریچه ای برای برقراری ارتباط درست و حل مسائل زناشویی برای زوجین باز کند وجود یک رابطه صمیمی همراه با درک دو طرفه و به فکر هم بودن و توجه به خواسته ای یکدیگر بسیار مفید خواهد بود.

2)     تنوع و هیجان : طبق نظر بهترین روانشناس از نیاز های انسان به تنوع طلبی و به دنبال هیجان بودن او می توان اشاره کرد با کمی تامل و صرف وقت می توان در چهار چوب و حریم خانواده انگیزه زندگی زناشویی را افزایش داد.

3)     درمان دارویی : آن دسته از زنانی که میزان هورمون تستوسترون کمتر از حد طبیعی است با دارو درمانی زیر نظر پزشک می تواند کمک کننده باشد.

 

اختلالات خفیف که به علت استرس و اضطراب به وجود آمده اند معمولا با کمک روانشناس سکس تراپی خوب و مشاوره قابل درمان است . با کمک مشاور ازدواج در بهترین مرکز مشاوره و روانشناسی در زندگی زناشویی خود کمک و راهنمایی بگیرید تا که ازدواجتان به شکست منجر نشود.