مشاوره خانواده :

آیا با مفهوم مشاوره خانواده و خانواده درمانی آشنا هستین؟

آیا با روند درمان دکتر روانپزشک خانواده آشنا هستید؟

بهترین کارگاه روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده به چه صورت عمل می کنند؟

خانواده درمانی شامل افرادی می شود که یکی از مشکلات زیر را داشته باشد( اعتیاد ، طلاق ، مشکلات رفتاری فرزندان ، اختلافات زناشویی ، ازدواج ، مدیریت روابط عاطفی ، فرزندپروری ، اختلافات خانوادگی ، افت تحصیلی فرزندان ، مشکلات تربیتی کودکان ، خانواده های دارای عضو مبتلا به اختلالات جسمی ........)

 

خانواده درمانی :

خانواده درمانی بر روی تعاملات و روابط بین فردی یک خانواده تمرکز دارد و تمامی اعضاء درگیر تغییرات و روند درمان میشوند .و دکتر روانشناس خانواده درمان سعی بر این دارد در مرحله اول مشکل را شناسایی کند. شناسایی مشکل از مهم ترین مراحل درمان است زیرا شما می توانید بعد از شناخت درست تکنیک های درمانی را به کار ببندید  حال به صورت مشاوره ی فردی اعضاء جدا جدا می توانند ارزیابی شوند تا بتوان به یک دید کلی از نقش ها و وظایف اعضاء برسیم حال کار تیمی و گروهی شروع میشود . در این میان ممکن است افراد در  شروع درمان کمی مقاومت نشان دهند و تمامی مشکلات و تغییرات را فقط از فرد مقابل انتظار داشته باشند ،مشاوره های فردی این مقاومت ها را بسیار کم خواهد کرد تا اعضاء به یک درک دو طرفه برسند.


 

شما بعد از اتمام دوره های مشاوره خانواده می توانید امیال و احساسات خود را کنترل شده تر بیان و ابراز کنید و از میزان تعارضات بین اعضای خانواده کاسته شده و زبان توهین و سرزنش گر خود را کم رنگ تر کرده و به جای آن مسئولیت پذیری پر رنگ تر میشود و نیازهای هیجانی و روحی و خواسته های اعضای خانواده را عمیق تر احساس کنید .احترام متقابل گذاشتن به خواسته ها و نیاز های اعضای خانواده و حتی شناختن آن ها بسیار مسئله ی مهمی است .شما تا نیاز ها و عواطف همسر و کودکان خود را نشناسید نمی توانید با آن ها ارتباط احساسی خوب و سالمی برقرار کنید. پس به صورت کلی شما اول مورد ارزیابی قرار میگیرید و بعد درمان فردی و گروهی شروع میشود.

این نوید را به شما عزیزان می دهیم که می توانید به صورت تخصصی و حرفه ای خانواده درمانی را بر مبنای درمان چند وجهی در کلینیک روانشناسی انتخاب نو تجربه کنید متخصصین ما در زمینه خانواده درمانی، زوج درمانی ، و مشاوره خانواده قدم به قدم همراه شما خواهند بود وبروزترین تکنیک های درمانی خانواده را به شما عزیزان برای بهبود روابط عاطفی خانواده معرفی و آموزش خواهند داد .

(همراه همیشگی شماکلینیک مشاوره انتخاب نو )