در بهترین مرکز مشاوره خانواده تهران ، دکتر مشاور خانواده خوب تلاش می نماید تا بر اساس فرهنگ و سبک خانوادگی افراد برای حل اختلافات بهترین راه حل را ارائه دهد. زوج درمانی در مراکز مشاوره خانواده به افراد کمک می کند تا از مشکلات خود درک بهتری داشته باشند و نه تنها به حل مشکلات بپردازند بلکه با کمک مشاور زوج درمانی آماده مراحل سخت زندگی گردند. مشاور خانواده به افراد کمک می کند تا روش صحیح برخورد با یکدیگر را در زندگی یادگرفته و درباره احساسات و خواسته های درونی خود به شکل مناسب در مرکز مشاوره خانواده انتخاب نو صحبت نمایند.

روانشناس زوج درمانی در طی جلسات مشاوره به شیوه روابط افراد با یکدیگر پی می برد و چنانچه لازم به حضور خانواده افراد باشد حضور خانواده ها را در مرکز مشاوره زوج درمانی پیشنهاد می کند. روانشناس خانواده پس از بررسی روابط به حل مشکلات زوجین می پردازد تا ابتدا روابط زوجین آرامشی نسبی را در روابط خود پیدا کنند. بعد از آن که زوجین از نظر روحی آمادگی مناسب را یافتند ، متخصص روانشناس زوج درمانی به ریشه یابی مشکلات بین افراد و آموزش آنها برای ساختن یک زندگی آرام و بدون دغدغه می پردازد.

دکتر روانشناس خانواده تمام موارد را در زندگی مشترک بین افراد چک می کند حتی روابط جنسی بین زوجین را ، سردی در روابط جنسی و یا عدم تمایل به رابطه نیاز به درمان جدی روانشناسی دارد و مشاور روانشناس تلاش می کند تا فضایی را ایجاد نماید تا افراد بتوانند بدون نگرانی و خجالت در مورد آن صحبت کنند. چنانچه متخصص مشاور مشکلات روابط جنسی بین افراد را دچار مشکلات حاد بداند آنها را برای درمان تخصصی تر به یک مشاور سکس تراپی ارجاع می دهد تا مراحل درمان را به صورت تخصصی تر و کامل تر ادامه دهند.


یکی از کارهایی که مشاور خانواده خوب به زوجین پیشنهاد می کند نوشتن خواسته های خود و درکی که از خواسته های یکدیگر دارند، می باشد. این کار به زوجین کمک می کنند تا بتوانند نیاز های درونی خود را بهتر شناخته و دکتر روانشناس به میزان شناختی که زوجین نسبت به یکدیگر دارند نیز پی می برند. دکتر مشاور روانشناس در طی جلسات روانشناسی که در کلینیک روانشناسی برگزار می شود به افراد کمک می کند تا لحن گفتاری خود را اصلاح نموده و شیوه گفتگوی مناسب با یکدیگر را بیابند. به این صورت افراد می توانند خواسته های خود در زندگی مشترک را به صورت قابل پذیرش با یکدیگر مطرح نمایند.

در بهترین مرکز مشاوره خانواده افراد می توانند برای راحتی بیشتر خود انتخاب کنند که از مشاور خانم استفاده نمایند یا مشاور آقا ، زیرا گاهی حساسیت های فردی که وجود دارد باعث می شود تا افراد در مقابل روانشناس احساس راحتی نکنند و نتوانند تمامی مشکلات خود را به راحتی بیان کنند. بهترین مراکز مشاوره این امکان را فراهم کردند تا افراد خود انتخاب نمایند.