بهتر است که زنان نسبت به مواردی که در ادامه مطرح می کنیم اطلاعات کافی داشته باشند. زیرا که هم مرد و هم زن هر چقدر شناخت بیشتری نسبت به جنس مخالف خود داشته باشند، رابطه بهتری با هم برقرار خواهند ساخت و شرایط بهتری را تجربه خواهند کرد. عدم شناخت کافی نسبت به جنس مخالف و وجود تفاوت های اساسی باعث ایجاد مشکلات و ناراحتی های زیادی خواهد شد. در این مطلب قصد داریم به دلایل بی میلی جنسی مردان اشاره کنیم که بهتر است زنان نسبت به آن ها آگاهی داشته باشند.

برخی از موارد بی میلی جنسی در مردان مربوط می شود به برخی رفتارهای زنان و در کنار علل دیگری که سبب مشکلات جنسی می شود این نیز به نوبه ی خود مهم خواهد بود و به همین دلیل تاکید می کنیم که زنان آن ها را بشناسند. این علل عبارت اند از:

زنانی که از روابط جنسی لذت نمی برند.

طبق نظر بهترین سکس تراپ زنانی از روابط جنسی لذت نمی برند که در مورد آمیزش اظهار نظر های اهانت آمیز می کنند و هنگام صحبت در مورد آمیزش، خجالت زده می شوند و اغلب با اکراه حاضر به برقراری ارتباط جنسی می شوند و و زمانی که همسرشان اظهار تمایل می کند، او را مورد نکوهش قرار می دهند. و برخی طرز تفکر های منفی در مورد رابطه جنسی و یا احساس این که آمیزش برای آن ها شکنجه است باعث ایجاد مشکلاتی در رابطه جنسی خواهد شد. 

روابط جنسی یکی از راه هایی است که مردان عواطف خود را به همسرشان نشان می دهند و و زمانی که زن به گونه ای رقتار کند که گویی از آمیزش خوشش نمی آید، مردان احساس بد و شرمندگی را تجربه خواهد کرد.و فکر خواهند کرد که به اندازه کافی خوب نیستند .

زنانی که برای برقراری رابطه جنسی، پا پیش نمی گذارند.

بر اساس نظر روانشناسان خانواده مردان نسبت به زنانی که هیچ وقت برای رابطه جنسی پا پیش نمی گذارند ، بی میل می شوند. و آن ها احساس می کنند که تحت کنترل هستند و احساسات بدی را تجربه خواهند کرد و ممکن است که باعث خشمشان شود.به این منظور که اگر شما به ندرت به همسرتان نزدیک شوید، او در نهایت احساس می کند تنها کسی است که اصرار می ورزد و این برای هر فردی احساس خوبی نیست.

زنانی که به خودشان نمی رسند.

آقایان با مشاهده ظاهر نا مناسب و بد زنان، تمایلشان را از دست می دهند. درست همانطور که زنان با دیدن ظاهر بد مردان بی میل می شوند. ممکن است که این موضوع را به روی خودشان نیاورند ولی این موضع برای هر دو جنس بسیار تاثیر گذار است. 

زنانی که بدن خود را دوست ندارند و خودشان را تحقیر می کنند.

اگر شما پیوسته خودتان را تحقیر کنید و از خودتان ایراد بگیرید، دیر یا زود همسرتان هم با شما هم عقیده خواهد شد. اعتماد به نفس باعث اشتیاق مردان می شود. وقتی شما خودتان را کوچک می شمارید، فقدان اعتماد به نفس موجب بی میلی شوهرتان می شود و هر چقدر بیشتر عیوب فیزیکی تان را عنوان کنید، او هم بیشتر متوجه آن ها می شود. زمانی که بیش از اندازه خجالتی باشید و از بدنتان خجالت بکشید، باعث می شود همسرتان فکر کند که شما فکر می کنید آمیزش کثیف است. 

زنانی که بیش از حد نگران ظاهر خود هستند.

در مورد قبلی در مورد زنانی صحبت کردیم که به ظاهرشان توجه ندارند و این مورد در مورد زنانی است که نسبت به ظاهرشان وسواس دارند . برای مثال زنانی که آرایش غلیظی دارند و یا از وسایل زینتی افراطی استفاده می کنند برای آن ها جذاب نخواهد بود.. سعی کنید در این مورد نظر همسرتان را جویا شوید و همیشه تعادل را رعایت کنید.

زنانی که به صورت افراطی جدی هستند.

مردان نسبت به زنانی که در شوخ طبعی شان شریک نمی شوند، بی علاقه هستند . زمانی که مردی سعی می کند تا با مزه باشد ولی شما در شوخی اش شریک نمی شوید، احساس میکند که پس قبولش ندارید و رفتارتان گویای این است که از او برتر هستید. زنانی که بیش از اندازه جدی هستند، مردان را به یاد معلمان، مادران و سایر شخصیت ها می اندازد. 

زنانی که بیش از اندازه محتاج و متکی به مردان هستند.

شما هر چقدر بیشتر محتاج به نظر برسید، مردتان بیشتر احساس مسئولیت می کند تا کمکتان کند و او به پدر و شما به فرزند تبدیل می شوید و میل جنسی در این شرایط به مرور زمان کمتر خواهد شد. اگر زنان از ترک کردن و فقدان وحشت داشته باشند به همان اندازه بیشتر محتاج مرد زندگی خواهند شد. اما بهبود درونتان از این موضوع می تواند به زنان کمک بزرگی کند.

زنای که فقط به موقعیت مالی مرد اهمیت می دهند.

مردان از این که بر اساس پولشان آنان را ارزیابی کنند، نفرت دارند و فکر می کنند که شخصیت آن ها مهم نیست و فقط پولشان برایتان اهمیت دارد و این خودش موجب بی علاقگی و بی میلی در مردان می شود.

 زنانی که در مورد عشق سابقشان صحبت می کنند.

شریک شما نمی خواهد که درباره عشق سابقتان بشنود و ممکن است تا حدودی تحمل کند ولی درونا اشتیاق خود را از دست می دهد و مطمئنا مردان نمی خواهند در مورد روابط فوق العاده ای که قبلا داشته اید بدانند و حتی بد گفتن از آن ها نیز می تواند برای آن ها غیر قابل تحمل باشد به همین دلیل هیچ موقع درمورد رابطه های قبلی تان با همسرتان صحبت نکنید و آن ها را مقایسه نکنید.

برای آشنایی بیشتر با آن چه که درباره زنان و مردان باید بدانید می توانید به مراکز روانشناسی مراجعه کنید و اطلاعات جامعی را در این زمینه به دست بیاورید و راه حل هایی که می تواند به شما کمک کند تا با این تفاوت ها کنار بیایید و یا رفتارهایی که می تواند رابطه تان را با خطر مواجه کند را شناسایی کنید و از آن ها دوری کنید و رفتارهای بهتری را جایگزین آن ها نمایید.