مشاوره ازدواج توسط دکتر مشاور در کلینیک مشاوره انتخاب نو برای زوجین می تواند بسیار سودمند باشد و زندگی زناشویی آن ها را جهت داشتن رابطه ی پایدار و سالم راهنمایی کند. از فواید و مزیت های مشاوره ازدواج خوب در مرکز روانشناسی انتخاب نو  می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تغییر دیدگاه زوجین

طبق نظر دکتر روانشناس  با تغییر شیوه ارتباط زناشویی ، ذهنیت و دیدگاه به سوی تغییر مثبت امکان پذیر است. روانشناس مشاور از طریق یادگیری زوجین به این موضوع که وضعیت فعلی رابطه وابسته به عوامل موقعیتی است برای مثال زوجین اغلب می توانند یاد بگیرند و آگاه شوند که سرزنش شریک زندگی آنها مفید یا صادقانه نیست. ، کمک می کند . با به دست آوردن یک دیدگاه جایگزین به عنوان بخشی از روند مشاوره ازدواج در کلینیک روانشناسی و مشاوره انتخاب نو ، آنها می توانند استراتژی های جدیدی را اتخاذ کنند که متفاوت از آنهایی است که در وهله اول روابط خود داشتند که سبب اختلال در روابط آن ها  می شد. به عبارتی مشاور روانشناس در مرکزمشاوره به زوجین آموزش های لازم را جهت داشتن دیدگاه و ذهنیت درست نسبت به روابط زندگی زناشویی خود ارائه می دهد.

 بهبود ارتباطات

ارتباط برای همه روابط بسیار مهم است به عبارتی زوجین نیازمند صمیمیت سالم نسبت به یکدیگر دارند. روانشناس ازدواج میزان ارتباطات صادقانه، دقیق و غیر سوءاستفاده گرانه را بالا می برند . از طریق مشاوره روانشناسی در مرکز مشاوره روانشناسی انتخاب نو زوجین یاد می گیرند سوءاستفاده عاطفی و احساسی را کنار بگذارند. همچنین زوج ها اهمیت گوش دادن به طور کامل را یاد می گیرند علاوه بر این زوج هایی که با سابقه طولانی از انتقادات مضر رنج می برند  اغلب نیاز به استفاده از یک استراتژی متفاوت در زندگی زناشویی خود هستند . 

 

 کاهش خشونت عاطفی

زوج هایی که احساسات خود را نمی توانند بروز دهند یا در معرض خطر خشونت های عاطفی بر یکدیگر قرار دارند با استفاده از مشاور ازدواج در کلینیک روانشناسی انتخاب نو  به زوجین کمک می کند تا با ارتباط عاطفی صحیح آشنا شوند . به مرور زمان مانع های خود را برای برقراری ارتباط سالم و صادقانه حذف کنند.

اصلاح راهبردهای مقابله

بهترین مشاوره ازدواج شیوه های رفتاری زوجین زمانی که با هم هستند را تغییر دهند. مشاوران همچنین علاوه بر کمک به آنها برای بهبود تعاملات خود، باید اطمینان حاصل کنند که زوجین رفتار خشونت آمیز یا سوء استفاده ندارند. . روانشناس یک ارزیابی دقیق را انجام می دهند تا تعیین کنند که آیا زوجین ممکن است در خطر باشند یا خیر. همچنین در روانشناسی ازدواج ، متخصص روانشناس با اشاره به نقاط قوت رابطه در طول درمان با کمک به زوج ها به رسمیت شناختن چیزهایی که آنها به خوبی انجام می دهند، که سالم هستند و به آنها کمک می کنند، می تواند این عادات سالم را تقویت کند .

آیا مشاوره ازدواج مناسب است ؟

با در نظر گرفتن این موارد ، زوج ها می توانند بدانند چگونه مشاوره تخصصی می تواند زندگی آن ها را بهبود بخشد. فقط یادگیری از مزایا که ممکن است، گاهی اوقات می تواند یک زن و شوهر را به سمت یک زندگی بهتر، طولانی تر و دوست داشتنی تر با هم کنار بگذارد.