برای همه ی افراد انتخاب مرکز مشاوره ای که به آن رجوع می کنند ، مهم است . زیرا که می خواهند کلینیک مشاوره ای که به آن رجوع می کنند از لحاظ بسیاری موارد مناسب باشد. افراد با سوال کردن از دوستان و آشنایان و جست و جو کردن در سایت ها برای پیدا کردن یک مرکز روانشناسی ایده آل تلاش می کنند . اما سوالی که ذهن اکثر افراد را درگیر می کند این است که یک مرکز مشاوره خوب چه ویژگی هایی دارد ؟ اگر که می خواهید آگاهانه یک مرکز مشاوره خوب در تهران را برای خدمات مشاوره انتخاب کنید موارد مطرح شده در ادامه مطلب را مطالعه کنید.

 معیار های اصلی برای انتخاب یک کلینیک روانشناسی

هرکسی بر اساس تجربه و نوع نیاز خود ، یک مرکز مشاوره روانشناسی را خوب یا بد تلقی می کند اما معیار هایی وجود دارد که ممکن است بین افراد یکسان باشد مانند :

استفاده از روش های جدید و نوین در درمان روانشناسی:

روش هایی مثل روانکاوی ، خانواده درمانی ، درمان رفتاری ، رفتاری شناختی و... برخی از روش های درمانی که توسط بهترین دکتر روانشناس در تهران انجام می شود تسلط روانشناس خوب به روش های مختلف درمانی الزامی است زیرا که هر فردی بر اساس مشکلش نیازمند روش های درمانی روانشناسی مختلفی خواهد بود.

دکتر مشاور خوب و دکتر روانشناس خوب و مجرب و دارای سطح علمی بالا:

یکی از ویژگی های مهم مرکز مشاوره و روانشناسی انتخاب نو وجود دکتر روانشناس و دکتر مشاور مجرب و متخصص است. داشتن تجربه بالای روانشناس ، یک مزیت عمده برای بهترین مرکزمشاوره است.

وجود متخصص روانشناس در حیطه های گوناگون روانشناسی و ارائه خدمات مختلف:

یک مرکز مشاوره خوب تهران با کادری قدرتمند در حوزه های مختلف برای سنین مختلف و اختلالاتی مانند اختلالات شخصیتی ، یادگیری ، رفتاری و در حوزه هایی مانند افسردگی ، وسواس ، استرس ، خشم ، انزوا ، ترس ، مشاوره فردی  و مشکلات خانوادگی مانند زناشویی و مشاوره ازدواج ،مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج و سکس تراپی ، مشاوره طلاق،  پاسخگوی نیاز های افراد مراجعه کننده باشد.

داشتن خدمات و امکانات مجهز و به روز:

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در حوزه های گوناگون امکان درمان خیلی از بیماری ها و اختلالات روانی فراهم شده است.در حال حاضر برخی از روش های درمان روانشناسی با کمک نوروفیدبک و بیوفیدبک امکان پذیر است ، وجود تجهیزات آن در مراکز مشاوره در تهران می تواند یک امتیاز مثبت باشد.

قابل دسترس بودن و وجود خدماتی مانند برگزاری کارگاه ها توسط مشاور روانشناس و ... از معیار های انتخاب مناسب است.

 


 


ویژگی های متخصص روانشناس خوب در تهران

بهترین روانشناس با ایجاد رابطه حسنه بین خود و مراجع که بدان وسیله مراجع نسبت به مشاور و جلسه مشاوره احساس امنیت و اعتماد می کند اگر رابطه حسنه مشاوره ای موجود باشد ، مشکل مراجع مطرح می شود و سپس راه حلی برای آن جست و جو می گردد در صورتی که این رابطه حسنه نباشد مشکل از جانب مراجع به طور واقعی و عمیق مطرح نخواهد گردید. روانشناس خوب در تهران زندگی مراجع و نحوه رشد او را مورد توجه قرار می دهد . عامل مهم دیگر رازداری یا پنهان نگه داشتن مطالب مطرح شده در جلسات مشاوره از دیگران است . یک روانشناس خوب به این موضوع اهمیت ویژه ای خواهد داد زیرا که مراجع انتظار دارد که  مشاور روانشناس مشکل و راز او را نزد دیگران فاش نسازد . موضوع بعدی در خصوص پذیرش بی قید و شرط یعنی احترام بی قید و شرط و توجه به احساسان و افکار مراجع باعث مشارکت فعال او و طرح مشکل واقعی در جلسه مشاوره روانشناسی می گردد. درک مراجع و شناخت مشکلش از طریق شناخت روابط و رفتار و گفتار مراجع امکان پذیر است . آماده بودن شرایط محیطی مناسب و استفاده از ابزارهایی مانند آزمون ها و فرم های گوناگون همگی از مواردی است که یک  متخصص روانشناس خوب باید آن ها را رعایت کند.