زمانی که زوجین ازدواج می کنند بعد از آن باید بسیار مراقب رابطه شان باشند و از آن همواره مراقبت کنند. هر گونه غفلت در آن موجب پدید آمدن بسیاری از مشکلات و گرفتاری ها خواهد شد و اگر که زوجین توانایی حل درست آن ها را نداشته باشند دچار دوری عاطفی و سردی خواهند شد. به همین دلیل به هر دو نفر شدیدا توصیه می شود که مشکلات خود را به موقع حل کنند. در این مطلب به کارهایی اشاره می کنیم که زن ها در قبال شوهرشان انجام می دهند و باعث ایجاد مشکلاتی می شوند شاید در ابتدا موارد مطرح شده نا چیز و جزیی به نظر برسند اما تاثیر زیادی در رابطه دارند. به همین دلیل آن ها را نادیده نگیرید و برای این که عادت های بهتری جایگزین کنید تلاش کنید. 

غر زدن ممنوع!

طبق نظر مشاور روانشناس همانطور که دوست دارید طرف مقابلتان به شما احترام بگذارد، به او احترام بگذارید. اگر کاری را که همسرتان انجام می دهد، دوست ندارید، به او بگویید. آن ها قدرت ذهن خوانی ندارند و همه چیز را نمی دانند و نمی توانند حدس بزنند که شما چه مشکلی دارید. این را در نظر داشته باشید که هیچ مردی نمی تواند تمام چیزی را که شما می خواهید و نیاز دارید، به شما بدهد. البته این فکر را نکنید که هیچ مرد خوبی در دنیا وجود ندارد ولی می خواهیم بگوییم که هیچ چیز بی عیب و کامل نیست. گاهی اوقات توقع داریم که همسرمان همه کارهایی را که می خواهیم به نحو احسن انجام دهد و اگر طبق میل ما نباشد شروع به غر زدن می کنیم. یک رابطه موفق بر اساس صداقت و گفت و گو شکل می گیرد. سعی کنید زمانی که چیزی آزارتان می دهد در همان لحظه در مورد احساساتتان با همسرتان صحبت کنید و برای بعد نگه ندارید در این صورت زندگی تان دور از بحث و جدل های فراوان می شود و غر زدن ها شرایط را بد تر می کند. برای قدم اول از غر زدن دست بردارید و آن را کاهش دهید و شروع به صحبت کنید و شاهد تغییر عظیم در رابطه خود باشید.  زمانی که می توانید در کنار یکدیگر لحظه های خوبی را داشته باشید سرزنش کردن معنایی ندارد و احترام گذاشتن کلیدی است برای داشتن رابطه ای سالم و باعث تقویت رابطه تان خواهد شد و لذت بسیار زیادی را در کنار همسرتان تجربه خواهید کرد.

بازگشت به رابطه ای که به شما آسیب زده است.

بر اساس مطالعات مشاوره قبل ازدواج هرگاه به فردی که قلبتان را شکسته است اجازه می دهید به زندگی تان برگردد، باعث می شوید جای زخم های قدیمی باز بماند ولی برخی از مواقع لازم است که با فرد خداحافظی کنید و خوشحال باشید از این که فردی که شما را رها کرده است و به زندگی خود ادامه دهید. وقتی به این باور می رسید که عاشق فردی هستید هر کاری برای این که با آن فرد بمانید، انجام خواهید داد و فکر می کنید که عاشق آن فرد هستید و او لایق این است که شما وقت و توجه کاملتان را برایش بگذارید و می خواهید از او حمایت کنید و متقابل انتظار دارید کارهایی را برای شما انجام دهد. زمانی که با تمام وجود شیفته فردی می شوید مدام در این فکر هستید که به او فرصت بدهید تا به زندگی تان برگردد و امیدوارید که همه چیز فرق خواهد کرد و همه چیز خوب شود ولی همه چیز بد تر خواهد شد. 

بر اساس مطالعات مشاوران خانواده اگر سعی کنید حتی جزیی ترین عادت های مردان را تغییر دهید، این امر فقط کار را خراب تر می کند او از شما می خواهد که درکش کنید و به خاطر آن کسی که هست به او افتخار کنید و توهین کردن به او فقط شما را نزد او کم ارزش می کند این را به یاد داشته باشید که نیازی نیست از او انتقاد کنید یا برای این که به او چیزی را بفهمانید کاری کنید که احساس حماقت کند. احترام نگذاشتن به یکدیگر فقط اوضاع را خراب تر می کند. اگر رفتاری هست که می خواهید آن را تغییر دهد سعی کنید آن را مودبانه بیان کنید و این گونه او احساس خوبی نسبت به خودش پیدا می کند و شما هم به چیزی که می خواهید می رسید. هر چقدر بیشتر بتوانید به طریقی از ظاهر و رفتارش تعریف و تمجید کنید، نگرش او نسبت به شما بیشتر تغییر می کند. اگر کمی مهربان باشید باعث می شود که وقتی به حرف هایتان گوش می دهد، احساس راحتی بیشتری کند زمانی که چیزی را متذکر می شوید می تواند مرد را برانگیزاند که آن تغییرات را در خودش به وجو بیاورد. هدف از ارتباط باید پیشرفت کردن در کنار یکدیگر و ساختن رابطه ای محکم باشد. زمانی که مدام روی شکست ها و عیب و نقص های طرف مقابل مانور می دهید، مشکل خودتان را سخت تر و پیچیده تر می کنید. برای حل مشکلات رابطه عاطفی خود سعی کنید با مطب روانشناسان در ارتباط باشید.