متخصص روانشناسی در کلینیک روانشناسی انتخاب نو ،مشاوره تخصصی ارائه می دهد. دکتر مشاور به افراد در جهت شناخت خود و محیط آن ها کمک می کند و همچنین افراد با کمک متخصص مشاوره به بررسی و تجزیه و تحلیل مشکل اقدام می کند و پس از شناخت موارد مبهم و ناشناخته به تغییر عوامل ناخواسته و مزاحم می پردازد و با همکاری مشاور روانشناس فرد می تواند زندگی مطلوب تری برای خودش فراهم آورد.

اصول درمانی روانشناسی و مشاوره

دکتر روانشناس در کلینیک مشاوره می کوشد افراد را در حل مشکلات و یافتن هدف های زندگی یاری دهند. دکتر مشاوره در مرکز مشاوره روانشناسی هدف های زیر را دنبال می کند :

کسب اطلاعات درباره ی افراد به منظور شناسایی نوع مشکل

ارائه اطلاعات به افراد

کمک به آن ها به تفکر درباره مشکل برای یافتن راه حل های لازم

کمک به مراجع برای خود فهمی و خود رهبری و ...


 

 

مشاوره از نظر موضوع به چند نوع تقسیم می شود :

مشاوره خانواده

از طریق مشاوره خانواده توسط دکتر روان شناس در مرکز روانشناسی به اعضای خانواده در جهت حل مشکلات و بهبود روابط آنان کمک می شود.

مشاوره شغلی

در فرایند مشاوره شغلی توسط مشاور روانشناس به افراد برای رفع مشکلات شغلی و افزایش رضایت شغلی و همچنین کمک به افراد جهت آشنایی با رغبت ها و استعداد ها و توانایی هایشان برای انتخاب شغل رضایت بخش سودمند باشد.

مشاوره تحصیلی

خدمات ارائه شده مشاوره تحصیلی توسط روانشناس و مشاور به دانش آموزان که در زمینه تحصیلات با مشکل مواجه هستند می تواند مفید باشد.

مشاوره بالینی

دکتر روانشناس در کلینیک مرکز مشاوره و روانشناسی انتخاب نو به منظور درمان طیف وسیعی از اختلالات روانی تلاش می کند . درمان اختلالات افسردگی توسط متخصص روانشناسی در مرکز روانشناسی انتخاب نو با شیوه های درمانی موثر مانند خانواده درمانی ، روانکاوی و ... انجام می شود . علاوه بر این دکتر روانشناس  در درمان اضطراب و استرس و کنترل آن ها و همچنین کنترل خشم در کودکان و نوجوانان و بزرگسالان با همکاری روانشناس کودکو روانشناس نوجوان  در محیط امن و مناسب مرکز روانشناسی و مشاوره موثر است.