مشاور روانشناس استرس را نیروی محرکی می داند که فرد را دچار تنش درونی می کند. در کلینیک روانشناسی انتخاب نو برای درمان استرس از روشهای ویژه ای استفاده می کنند تا افراد بتوانند این فشار روانی را کنترل کنند. به دست آوردن رضایت در دیگران ، تغییر شغل ، تغییر مکان زندگی ، مرگ یا ازدواج عزیزان از فشارهای خارجی می باشد که می تواند بر روان افراد تاثیر مستقیم بگذارد و افراد را دچار بیماری استرس نماید.

روانشناس استرس در جلسه مشاوره تلاش می نماید تا پس از دریافت علت اولیه استرس به ریشه روانی آن در دوره های مختلف زندگی فرد بپردازد، این که چه چیزی در دوره کودکی فرد باعث شده تا فرد نسبت به مشکلات مختلف واکنشی همراه با استرس از خود بروز دهد برای متخصص روانشناس بسیار با اهمیت است. درکلینیک های روانشناسی که به درمان تخصصی استرس می پردازند روانشناس به افراد آموزش می دهد تا چگونه با تمرین های عملی از استرس خود بکاهند. گاهی افرادی که دچاراسترس و اضطراب هستند نیاز دارند تا از داروهای ضد استرس و آرامبخش استفاده نمایند و معمولا کسانی که از مشاور روانشناس در کنار روانپزشک در مراکز مشاوره استفاده می کنند می توانند سریع تر به درمان مناسب دست یابند.

از نظر یک روانشناس خوب یکی از بهترین و سالم ترین روشهای مقابله با استرس ورزش کردن و شرکت در کلاسهای یوگا می باشد. استرس نه تنها بر روان افراد اثر می گذارد بلکه بر سلامت جسمی و حتی زیبایی ظاهری افراد نیز نمایان می شود و می تواند باعث شود فرد دچار بیماری های غیر قابل جبرانی شود ، در طی تحقیقاتی که در مراکزمشاوره انجام شده افرادی که زیاد دچار استرس می شوند احتمال بروز سرطان و بیماری ام اس در آنها بسیار بیشتر از کسانی است که به درمان استرس و اضطراب خود می پردازند.


بهترین کلینیک های روانشناسی تهران از روشهای متختلفی استفاده می کنند یکی از راه های ، استفاده از جلسات نوروفیدبک می باشد. نوروفیدبک در کنار افزایش تمرکز و یادگیری می تواد با نمایش امواج مغزی نشان دهد تحت چه شرایطی افراد به حالت آرامش باز می گردند و کدام روش بیشتر بر کارکرد مغز و ترشح هورمون های آرامش در بدن اثر می گذارد تا از آن روش برای آموزش مغز افراد کمک بگیرند.

در کلینیک انتخاب نو که از بهترین کلینیک های شرق تهران است تمامی امکانات گرد آوری شده تا دکتر مشاور بتواند در صورت نیاز از هر کدام از متد هایی که برای درمان استرس مراجع بهتر و کارآمد تر است استفاده نماید ، یکی ازبهترین خدمات روانشناسی که در کلینیک انتخاب نو ارائه می گردد می توان به همکاری روانشناسان این کلینیک با یکدیگر برای انتخاب بهترین نوع درمان اشاره نمود.

کسانی که دچار وسواس در زندگی هستند در کنار درمان وسواس نیاز به درمان استرس هم دارند زیرا یکی از تاثیراتی که وسواس بر زندگی افراد می گذارد ایجاد استرس شدید است.