مشاور روانشناس در کلینیک روان درمانی درمان اختلالات روانی افراد و همچنین آموزش آنها به شکل های گوناگون می پردازد. آموزش دکتر مشاور روانشناس از طریق شرکت در جلسات مشاوره و همچنین برگزاری کارگاه های روانشناسی در حیطه های گوناگون انجام می گیرد و کسانی که تمایل به آگاهی های بیشتری در زمینه های مختلف روانشناسی دارند می توانند در دوره های روانشناسی شرکت نموده و از خدمات روانشناسی بهره مند شوند.

از نظر بهترین مشاور روانشناس ریشه بسیاری از جرایم اختلالات روانی می باشد که می توان با مراجعه به موقع به مرکز مشاوره از وقوع آنها پیش گیری کرد. از نمونه بهترین خدمات روانشناسی که در یک مرکز مشاوره خوب ارائه می شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- مشاوره خانواده : حل بحران های خانوادگی توسط مشاور خوب در زمان مناسب یکی از بهترین راه های جلوگیری از حاد شدن مشکلات یا طلاق و جدایی می باشد. افرادی که برای مشاوره خانواده به مراکز مشاوره مراجعه می کنند نه تنها به بهبود آینده خود کمک می کنند بلکه فضای خانه و زندگی را برای رشد فرزندان خود مناسب می کنند.

- مشاوره افسردگی : افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات در بین مردم جامعه می باشد که پیش از آن که افراد را دچار مشکلات جدی تر و حتی بیماری های روحی شدید کند نیاز است به دکتر روانشناس مراجعه شود و حل آن در برنامه های زندگی قرار بگیرد.

- روانپزشک : گاهی افراد برای درمان مشکلات روحی و روانی خود نیاز به دارو درمانی و استفاده از دکتر روانپزشک در کنار جلسات روانشناسی دارند.

- مشاوره کودک : فرزند پروری یکی از مهمترین دغدغه های جوامع امروزی می باشد. فشار های جامعه آنچنان بر روان خانواده ها اثر می گذارد که معمولا از آسیب هایی که کودکان خود وارد می کنند غافل هستند ، همراهی یک مشاور کودک می تواند در این مواقع بسیار ضروری باشد و به والدین برای درک صحیح احساسات کودکان و تربیت صحیح آنها کمک کند.

- مشاوره وسواس : افراد وسواسی از جمله کسانی هستند که برای داشتن یک زندگی طبیعی و درمان نیاز به مراجعه به روانشناس وسواس دارند تا راه های درمان این بیماری را طی کرده و از آموزشهای صحیح بهره مند شوند.

بهترین مراکز روانشناسی تهران از جمله کلینیک روانشناسی انتخاب نو از کمک بهترین مشاوران و اساتید روانشناسی برای کمک به مراجعین استفاده می نمایند تا کسانی که به این مراکز مشاوره مراجعه می کنند با رضایت و درمان کامل از مرکزمشاوره خارج شوند.