مرکز درمان وسواس برای درمان وسواس برنامه های ویژه ای به کسانی که با این اختلال روانی رو به رو هستند توسط روانشناس ارائه می دهد. کسانی که دچاروسواس هستند افکار مزاحم به صورت مرتب در ذهن آنها تکرار می شود و قادر به کنترل آن نیستند، هر چه این افراد تلاش امی کنند تا این افکار را از خود دور نمایند فشار بیشتری را متحمل می شوند و تکرار آن بیشتر می شود. روانشناس وسواس ، این افکار را به گونه های زیر متحمل می دانند:

شستشوی زیاد ، دقت در عملکرد ، نظم بسیار ، ترس ، احساس چاره نداشتن ، لجبازی ، دزدی های کوچک ، بی قراری ، بی اشتهایی شدید و بی خوابی.

افرادی که تحت درمان وسواس قرار نمی گیرند به خود و اطرافیانشان بسیار آسیب می زنند. این افراد معمولا تمایلی برای مراجعه به مرکز مشاوره و مشاور روانشناس ندارند. کسانی که برای درمان وسواس حاد مراجعه می کنند معمولا نیاز به دارو درمانی تحت نظر روانپزشک دارند. گاهی بیماری وسواس تا آن جا پیشرفت می کند که فرد وسواسی حتی به مراجعه به دکتر روانشناس نیز وسواس می گیردند و دائما در حال مراجعه به کلینیک های روانشناسی مختلف و استفاده از دارو های متفاوت هستند.

از نظر متخصص روانشناس وسواس علل مختلفی دارد که می توان از نمونه های آن ، وراثت ، مشکلات خانوادگی ، عوامل اجتماعی و چیزهایی که فرد به شدت از آن منع شده است را نام برد. برای درمان وسواس یک روانشناس خوب در مرکزمشاوره انتخاب نو از شیوه های متعددی استفاده می کند که نمونه هایی از آنها را در این مطلب عنوان می کنیم:

- بستری کردن فرد و جدا کردن او از محیط خانواده به گونه ای که بتوان فرد را تحت نظر دائمی مشاور روانشناس قرار داد.

- تغییر شرایط فرد مبتلا به وسواس به گونه ای که از محیط هایی دارای فشار روانی زیاد و استرس و اضطراب است به دور باشد.

- ایجاد سرگرمی و شغل مناسب ، به شکلی که فرد آنچنان با آنها سرگرم شود که زمان برای فکر کردن و تمرکز نسبت به خود و افکار وسواس گونه پیدا نکند.

- تغییر شرایط فرد از زندگی به صورت انفرادی و وارد جمع شدن، بسیاری از مواقعبهترین روانشناس وسواس خارج شدن از انزوا را راه حل مناسب برای درمان می دانند.

بهترین مشاور وسواس در بهترین کلینیک روانشناسی تلاش می کند تا در کمترین زمان بهترین خدمات روانشناسی را ارائه دهند تا فرد بتواند از بیماری وسواس رهایی یابد.