فرد اسکیزویید همواره خود را در تنهایی نگه خواهد داشت و اگر قصد ایجاد رابطه ی عاطفی با فرد اسکیزویید را دارید و فکر می کنید که رابطه ی خوشایندی با او خواهید داشت ، بدون تردید بگوییم که چنین اتفاقی نخواهد افتاد . چنین فردی می تواند از نظر مالی ، همکار تحقیقاتی و .... برای شما خوب باشد زیرا از آن افرادی هستند که هیچگونه تقاضای مادی و عاطفی نخواهند داشت . اما به هیچ عنوان نمی توانند نیاز های جسمی و عاطفی شما را به عنوان همسر در شما بر آورده سازد .طبق نظر روانشناس برتر ایران چنین فردی هرگز نیاز به داشتن رابطه صمیمانه در خود احساس نمی کند و هیچ علاقه ای به روابط عاشقانه و حرف زدن با فرد دیگری ندارد در حالت کلی می توان گفت که چنین افرادی نمی توانند رابطه ی عاطفی با شما بر قرار سازند زیرا که علاقه ای به صمیمیت ندارد .


ازدواج با فرد اسکیزویید چه مشکلاتی را به همراه دارد ؟

اگر که با فرد اسکیزویید رابطه داشته باشید از فقدان میل جنسی شریک زندگیتان شکایت خواهید داشت . هر چند او ممکن است برای جلب رضایت شما تمام تلاش خود را به کار گیرد . اما باز هم مشکلاتی وجود خواهد داشت . از آن جایی که چنین افرادی میلی به صمیمیت ندارند احتمالا شما بودید که به او پیشنهاد آشنایی داده اید ، زیرا یک فرد اسکیزویید به ندرت از کسی تقاضای آشنایی و دوستی و یا ازدواج می کند . 

طبق نظر روانشناس مراکز مشاوره خانواده ایرانی علاوه بر بی تفاوتی جنسی ، کمبود صمیمیت نیز دیده می شود . و بی احساسی و بی تفاوتی از شایع ترین شکایات می باشد . همه ی ما آرزوی عشق و ارتباط را داریم و از طرد و رها شدن و مورد ارزیابی قرار گرفتن می ترسیم . اما در فرد اسکیزویید چنین مواردی پیدا نمی شود و تنها احساسی که او دارد بی تفاوتی است . فرد اسکیزویید حتی هنگامی که ازدواج می کند نیز تنها چیزی که در آن ازدواج دیده می شود ، کناره جویی و همزیستی به موازات همسر و نه همراه همسر است .

چرا همواره چنین فردی را برای رابطه انتخاب می کنید ؟

افراد منزوی علاقه ای به رابطه ی صمیمانه ندارند و بیشتر اوقات دوست دارند که تنها باشند و هیچ دوست نزدیکی ندارند و نسبت به تعریف و تمجید بی تفاوت هستند و از نظر عاطفی در بی تفاوتی به سر می برند . 

علت این که ممکن است به سمت چنین فردی کشیده شویم به خاطر درونگرایی و گوشه گیری آن ها است و از آن جایی که چنین افرادی در زمینه ی روابط اجتماعی فاقد تجربه و مهارت و اعتماد به نفس هستند ما را تحریک می کند که مانند ناجی به سمت او برویم و می خواهیم او را مطمین کنیم که کسی هست که از آن ها حمایت کند . تصمی فرد اسکیزویید برای اقدام به منظور ایجاد رابطه یا حتی ازدواج اهمیت چندانی برای او ندارد . همچنین هنگامی که رابطه اش با فردی به پایان می رسد نیز تاثیر چندانی بر او باقی نمی گذارد . 

اگر شما همواره نقش حمایت کننده و ناجی را بازی می کنید و همواره کسانی را انتخاب می کنید که هیچ حس خاصی نسبت به شما ندارند باید قدری فکر کنید و دلایل آن را پیدا کنید. با این واقعیت رو به رو شوید که فرد منزوی چیز خاصی به شما نمی دهد زیرا که آن ها علاقه ای به صمیمیت با دیگران ندارند . رابطه با چنین فردی دوسویه نیست و همه ی کار ها را شما انجام می دهید و در نهایت توجه اندکی را دریافت می کنید . مطالعات نشان می دهد که اگر یکی از والدین یا یکی از افراد مهم زندگی شما در دوران کودکی ، فردی منزوی و گوشه گیر بوده است ، چنان که هیچ کاری از سوی شما توجه و علاقه ی او را نسبت به شما ، جلب نمی کرده است باعث می شود چنین اتفاقی بیفتد . 

طبق نظر مشاوران کلینیک روانشناسی در تهران عوامل دیگری نیز هستند که موجب جذابیت فرد اسکیزویید در چشم شما می شود و اگر شما عمری را در ناراحتی از تنهایی به سر برده باشید ، ممکن است با دیدن فرد اسکیزویید همانند سازی کرده و به منظور تسکین خود به او جذب شوید . اما نباید خودتان را گول بزنید ، فرد اسکیزویید احساس تنهایی نمی کند و این شما هستید که احساس تنهایی می کنید . و باید بدانید که چنین فردی تغییر نخواهد کرد و زندگی با او مشکلاتی را برای شما ایجاد خواهد کرد . اگر که همواره با چنین افرادی ارتباط برقرار می کنید برای شناخت دلایل آن و درمان می توانید با مراکز روانشناسی ازدواج تهرانی در ارتباط باشید زیرا که خود شناسی یکی از موارد مهم برای داشتن زندگی موفق می باشد و می توانید از انتخاب فرد اشتباه برای ازدواج جلویگیری کنید . ازدواج موفق نیازمند رابطه ی دو سویه می باشد و اگر که همواره فقط یکی از طرفین تلاش نماید آن رابطه بسیار خسته کننده خواهد بود و به مرور زمان فرسودگی را به همراه خواهد داشت .