تصمیم به این که به رابطه تان ادامه دهید یا اینکه آن را به پایان برسانید ، بدون شک تصمیم مشکلی خواهد بود .دانستن این که چه موقع زمان جدایی است و چه هنگام می شود امیدوار بود که هنوز هم شانس تغییری واقعی در رابطه وجود دارد ،کار ساده ای نیست. وقتی که زوجین در تلاش برای نجات ازدواج خود هستند ، اغلب به استفاده از مشاوره طلاق ومشاوره خانواده فکر می کنند . با این حال اگر که تصمیم به طلاق دارید می توانید از دکتر مشاور طلاق در مرکز مشاوره طلاق کمک بگیرید.

مشاور روانشناس طلاق و جدایی به صحبت های زوجین گوش می دهد و نسبت به افراد در هر شرایطی که باشند کمک خواهد کرد مشاور روانشناس طلاق بدون این که از یکی طرفداری کند راهکارها و تمرین ها و آموزش های لازم را به زوجین ارائه خواهد داد که زوجین متعهد شوند تا زندگی زناشویی خود را بهبود ببخشند و فرصت دوباره به زندگی خود بدهند روان شناس طلاق به زوجین راهکار های لازم برای داشتن رابطه سالم و خوب را ارائه میدهد. رابطه ی سالم ارتباطی است که در آن سه جنبه ی وجود داشته باشد : صمیمیت ، اشتراک یا ارتباط متقابل و احترام . به عبارتی وجود صمیمیت جنسی و هیجانی ، برابری و تبادل آرا ، برخورد  با احترام ، صداقت ، ایجاد شادی به جای رنج و درد ، خواستن خوبی همدیگر ، درک یکدیگر و داشتن امید ها و رویاهای یکسان از مواردی است که برای یک زندگی مشترک سالم لازم است با تداوم تاکید بر حدو مرزهای یکدیگر ، زوجین می توانند عادت های بد خود را که رابطه را خدشه دار کرده و باعث تصمیم جدایی شده ، کنار گذاشته و به شیوه های بسیار مثبت تر با یکدیگر برخورد کنند. ایجاد اعتماد و بخشش بین زوجین توسط بهترین مشاور طلاق در مرکز مشاوره انجام می شود.

 


 

آیا نیازی به مشاوره طلاق است ؟

ممکن است که زوجین به هیچ عنوان خواستار ادامه ی زندگی مشترک خود نشوند و یا وجود هرگونه سوء استفاده جسمانی و فیزیکی و  آزار عاطفی و احساسی و هر نوع خطر دیگر که  ادامه رابطه مضر خواهد بود.  بسیاری از زوجین  از طریق  مشاوره طلاق خوب برای کمک به گذر از طلاق  استفاده می کنند.  روانشناس مشاور طلاق  و جدایی یک منبع عالی برای کمک به مردم در مقابله با این رویداد مهم می باشد زیرا که استرس و تغییرات اساسی در زندگی ایجاد می شود. به طور کلی بهترین روانشناس طلاق به زوجین کمک می کند تا همه ی تغییرات روابط و عاطفی و قانونی که مربوط به روند و نتایج طلاق است ، درک کنند.

طلاق به عنوان پایان رابطه است و مرحله ای که جدا شدن از فردی که بخش بزرگی از زندگی شماست ، می باشد و افراد تمایل دارند که از مراحل غم و اندوه عبور کنند . دکتر روانشناس طلاق آنچه را که در طول پروسه طلاق انتظار می رود را معرفی می کند :

انکار : زوجین ممکن است در ابتدا نسبت به  پذیرش وضعیت دچار مشکل شوند  و طلاق را به عنوان یک واقعیت قبول نکنند.

درد و عدم اطمینان : ایجاد احساس سرگردانی در طلاق می تواند برای افراد بسیار دردآور باشد به خصوص در مواردی که طرف دیگر طلاق را آغاز کرده باشد ممکن است افراد احساس رد شدن پیدا کنند و همچنین احساس نگرانی درباره ی آینده و ترس و اضطراب نیز همراه باشد.

خشم : در برخی موارد احساس غم و اندوه ممکن است منجر به احساس خشم شود . خشمگین بودن و نشان دادن احساسات منفی در این دوره وجود دارد که ممکن است به روابط دیگر و فرزندان آسیب زننده باشد.

معامله و چانه زدن : احساس نارضایتی در مورد چیز ها و طلب کردن طلاق تا این که وضعیت به ظاهر درست شود .

گناه و افسردگی : سرزنش کردن خود و نگاه کردن به اشتباهات خود و پیدا کردن احساس بد باعث غم و اندوه شدید و حتی افسردگی می شود و در مواردی عملکرد را مختل می کند.

پذیرش : در نهایت این واقعیت قبول می شود که ازدواج به پایان رسیده شاید که غم و اندوه همراه باشد.

برای برخی از زوجین هر یک از موارد زیر چالش بزرگی خواهد بود و روانشناس طلاق خوب در مرکزمشاوره طلاق کمک بزرگی به افراد جهت عبور از این مراحل بحرانی خواهد کرد.

به عبارتی روانشناس طلاق به هر یک از زوجین در روند طلاق  مثل تصمیم گیری و نتایج از دست دادن رابطه  آگاه می کند . زوجین با استفاده از  مشاوره طلاق آموزش های لازم را در جهت داشتن  ارتباط صحیح در طول طلاق را ببینند. و هدف این است که هر دو طرف بتوانند با یکدیگر همکاری کنند. مشاوره و روانشناسی طلاق برای زوج های دارای فرزند بسیار مفید خواهد بود زیرا که مشاوران طلاق درباره این که چه زمانی کودکان را درباره ی طلاق اطلاع بدهند و چگونه به آن ها توضیح بدهند به زوجین کمک خواهند کرد و باعث کاهش اثر های آسیب زای طلاق بر کودکان خواهد شد.