یک کار ساده یا یک جمله بی اهمیت روی قضاوت همسر به شدت تاثیر می گذارد . درست ایت که مردان احساسشان را بروز نمی دهند اما باور کنید که با همین کار های ساده ، نظرشان در مورد زنان تغییر پیدا می کند . طبق نظر مشاور ازدواج حضوری برخی از رفتار ها هستند که با رعایت کردن آن ها می توانید رابطه ی خود را بهبود ببخشید و از خطر های احتمالی جلوگیری کنید . در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم .

انتقاد را متوقف کنید .

انتقاد از زن های دیگر و تلاش برای تخریب آن ها راهی است که زن ها می خواهند با کمک آن ها زندگیشان را نجات دهند . بسیاری از آن ها فکر می کنند که اگر افراد دیگر را تحقیر و خراب کنند و عیب های آن ها را برجسته نشان دهند . نظرشان را نسبت به افراد دیگر تغییر خواهند داد . اما این جملات منفی همان حرف هایی هستند که مرد ها از شنیدن آن ها بیزار هستند . نگاهی به رفتار هایتان بیندازید . اگر شما هم پیش از این این اشتباهات را مرتکب می شدید ، برای تغییر آن تلاش کنید و این را بدانید که مردان اهمیت نمی دهند که چه نظری نسبت به خانم های دیگر دارید آن ها دنیا را همانطور که خودشان می خواهند می بینند . با قضاوت های اغراق شده ، تعوجهشان را به موضوعی که هراس دارید ، جلب نکنید . قضاوت نمی تواند وفاداری را بیشتر کند و به جای آن دلیل مشکلات رابطه ی خود را پیدا کنید و آن ها را حل کنید تا رابطه ی خود را بهبود ببخشید .

جاسوس نباشید .

طبق نظر روانشناس خانواده خوب یکی از اتفاقات بدی که می تواند برای مرد بیفتد این است که همسرش را در حال جست و جوی وسایل شخصی مانند کیف و موبایل ببیند . این رفتار واقعا غیر اخلاقی می باشد و به یاد داشته باشید که جننی رفتار هایی نه تنها او را پنهان کار تر می کند بلکه کم کم چیز هایی که به شما می گفت را دیگر نمی گوید زیرا که به شما اعتماد ندارد و احساس امنیت نمی کند . هر فردی در رابطه علاوه بر این که در کنار هم هستند و همدیگر را دوست دارند باید هر فردی حریم شخصی خودش را داشته باشد و شما باید به او احترام بگذارید . 

اغراق نکنید .

بسیاری از زن ها رفتار های بسیار افراطی از خود نشان می دهند برای مثال به شدت وابسته ی همسرشان می شوند و رفتار های بسیار شدیدی انجام می دهند که پس از مدتی ممکن است فرد مقابل از این کار ها کلافه شود و یا ممکن است که زن ها بسیار مستقل و سرد رفتار کنند و هیچ گونه رابطه ی عاشقانه با همرشان نداشته باشند در هر دو حالت رابطه با مشکلاتی رو به رو می شود و به همین دلیل رفتار های در حد معمولی و میانه می تواند شرایط بهتری را ایجاد کند .

در مقابل جمع از او بد نگویید .

بر اساس گفته ی مشاور روانشناس ایرانی مرد ها دوست ندارند که در برابر جمع از آن ها بد بگویید به خصوص درمیان اعضای خانواده و دوستان خودشان . اگر شما شروع کنید در مقابل دیگران از همسر یا نامزدتان بد بگویید اولین چیزی که به ذهن آن ها می رسد این است که با فردی زندگی می کنید که رفتار هایش را دوست ندارید تنها چیزی که دیگران باید از شما و زندگی شخصیتان بدانند این است که چقدر همسرتان را دوست دارید و در کنار هم خوشبختید . همسرتان را همیشه تحسین کنید و مطمئن باشید که او همیشه قدردان خواهد بود . 

چسب نباشید .

بعضی از زن ها فکر می کنند که زندگی مشترک یعنی که به همسر خود چسبیده باشید . آن ها انتظار دارند که همسرشان از لحظه ای که از سر کار تمام می شود در اختیارشان باشد و زن ها زندگیشان را محدود به همسرشان می کنند و چون از همه فرصت ها و خواسته هایشان می گذرند ، چنین انتظاری را از همسرشان نیز دارند افراد در کنار زندگی مشترک باید برنامه هایی را هم به صورت مستقل داشته باشند و اوقاتی را نیز با دوستانشان صرف کنند و یا برنامه های دیگری را برای خود ترتیب دهند . اما این که پیوسته در کنار هم باشید و هیچ فعالیت اختصاصی نداشته باشید به مرور زمان مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد . زوجین باید برنامه های مشترک به اندازه ی کافی داشته باشند اما در کنار آن زمانی را هم برای خود اختصاص دهند و تنها باشند در این صورت با ایجاد تعادل می توانند رابطه ی بهتری با یکدیگر داشته باشند و از بودن در کنار همدیگر لذت ببرند و قدردان یکدیگر باشند . 

طبق نظر مشاوران مطب روانشناسی تهران در حالت کلی برخی از رفتار ها هستند که اگر کنار گذاشته شوند و رفتار های مناسب جایگزین آن شوند و هر دوی زن و مرد نسبت به آن پایبند باشند بهتر می توانند زندگی مشترک خود را هدایت کنند و به شکل موفقیت آمیزی آن را به دور از دلزدگی ، طلاق عاطفی ، خیانت و .... پیش ببرند .