برای این که زندگی شاد و رضایت بخشی داشته باشید و بتوانید لذت کافی ببرید به شما توصیه می کنیم که به چند نکته که در ادامه مطرح شده است در زندگی تان توجه داشته باشید.

خودتان را با هیچ کس مقایسه نکنید زیرا که شما منحصر به فرد هستید.

شما هنگام مقایسه خود با دیگران، خودتان را مجبور می کنید که فکر کنید به قدر کافی خوب نیستید. و ممکن است رفته رفته این طور به نظر یرسد که در هر کاری که انجام می دهید، دیگران از شما پیشی می گیرند. و در این صورت در مورد خودتان احساس خوبی نخواهید داشت و این بدان دلیل است که زمانی که به دیگران نگاه می کنید ، اغلب توجهتان بر چیزی متمرکز می شود که باعث برتری آن ها بر شماست. زمانی که درباره انجام دادن کاری تردید داریم به اطرافمان نگاه می کنیم تا نمونه آدم هایی که آن کار را بهتر انجام می دهند، پیدا کنیم و این شیوه شما را از خودتان نا امید می کند. شما برای این که به قدر کافی خوب باشید، مجبور نیستید که از همه بهتر باشید. هر چیزی در شما خاص و منحصر به فرد است . شما نه تنها مجبور میستید بهتر از افراد دیگر باشید، بلکه مجبور نیستید پیروز شوید تا ثابت کنید که به قدر کافی خوب هستید. تلاش بری انجام دادن کار ها به بهترین نحوی که می توانید، و تمرکز بر لذت بردن از هر لحظه و نه پیروز یا بهتر از همه بودن به شما کمک می کند که به خود اعتماد داشته باشید و احساس امنیت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن مرکز مشاوره تماس بگیرید و در این زمینه راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 کشف کنید که چه کاری می توانید انجام دهید.

شما منحصر به فرد هستید و استعداد هایی دارید که می توانید آن ها را بپرورانید. شما در صورتی احساس بهتری خواهید داشت که از کارهایی که انجام می دهید لذت ببرید. برای این که بفهمید آن کار ها چه هستند، باید کاملا توجه کنید که چه کاری را خوب انجام می دهید. و انجام دادن چه کارهایی را خیلی دوست دارید تا حدی که در آن ها غرق شوید و ساعت ها می توانید وقت خود را برای آن بگذارید. اگر به خودتان بگویید که باید هر کاری را درست انجام دهید، فقط نسبت به خودتان احساس نا امیدی ایجاد خواهید کرد هیچ کس اولین بار نمی تواند کاری را خیلی خوب انجام دهد. اشتباهات را درس هایی بدانید که باعث می شوند کارها را به شکل بهتری انجام دهید. ولی به این منظور باید از خودتان توقع های افراطی داشته باشید. بلکه باید اتظارات معقولی را برای خودتان تعیین کنیدو اهداف کوچکی را در نظر بگیرید و به خودتان فرصت بدهید.

با احساساتتان آشنا شوید.

فهمیدن این که چرا ما گاهی از مواجهه با هیجاناتمان می ترسیم، آسان است. آن ها می توانند گیج کننده باشند و برخی هیجانات مانند دلسردی، خشم یا نگرانی و ترس آن قدر شبیه به نظر می رسند و حس می شوند که تشخبص تفاوتشان برایمان دشوار است. در مواقع دیگر پیامی که از هیجاناتمان می گیریم واضح نیست. بعضی از مواقع هم که می دانیم خشمگین یا غمگین هستیم اما می ترسیم که اگر هیجاناتمان به بیرون راه پیدا کند و آشکار شود، ممکن است به کسی که برایمان مهم است آسیب برسد یا ندانیم که چگونه آن هیجان را کنترل کنیم. و تلاش می کنیم آن را در درونمان پنهان کنیم ولی این کار اشتباه است و می تواند شما را خسته کند و از پا دربیاورد. سعی کنید که نام هیجان ها را یاد بگیرید و کاملا توجه کنید که هر هیجان چگونه احساس می شود و یادتان نرود که این هیجان ها طبیعی هستند و ابراز درست آن ها بسیار مهم است. آگاهی درباره هیجاناتان می تواند در ارتباطتان نقش مهمی را بر جای بگذارد و از جمله مواردی است که می تواند در موارد ازدواج و خانواده مهم باشد از این روز برای مشورت برای ازدواج و خانواده و مهارت های بین فردی می توانید با فردی متخصص در ارتباط باشید.

در زمان حال زندگی کنید.

توجه نکردن به آن چه در حال روی داد است، آسان است. چون غرق در افکارمان هستیم . ما گاهی وقت زیادی را صرف فکر کردن در مورد چیزی می کنیم که در گذشته اتفاق افتاده است مانند حرف آزار دهنده ای که از طرف کسی شنیده ایم و یا اشتباهی که مرتکب شده ایم. و یا این که در مورد آینده نگران هستیم . مشکلی که در مورد زندگی در گذشته وجود دارد این است که نمی توانیم آن را تغییر دهیم زیرا قبلا اتفاق افتاده استو نمی توانیم به عقب برگردیم و دوباره آن را به شکل دیگری انجام دهیم. ولی خوب است که در مورد آن اشتباه هایمان درس بگیریم و سعی کنیم که در دفعات بعد  عملکرد بهتری داشته باشیم. همان طور که گذشته را می توانید تغییر دهید، آینده را هم نمی توانید کنترل کنید و فکر کردن زیاد درباره آینده نمی تواند شما را به سمت نتیجه بهتر سوق دهد بلکه فقط شم را عصبی تر می کند و این ممکن است که شما عملکرد خوبی نداشته باشید. متمرکز کزدن کامل توجه به آن چه در زمان حال اتفاق می افتد ذهن آگاهی نام دارد و تمرین آن برای بهبود سلامت روان بسیار مناسب است و استرس را در شما کمتر می کند و با تمرکز بر آن چه اکنون اتفاق می افتد، شما دیگر درباره آن چه قبلا اتفاق افتاده است یا در آینده روی خواهد داد نگران نمی شوید. و همچنین از آن جایی که باعث کاهش تنش در شما می شود پس در نتیجه خلق شما را نیز بهبود می بخشد. و با یادگیری آن می توانید احساس بهتری در زندگی داشته باشید. برای یادگیری ذهن آگاهی می توانید از فردی متخصص در این زمینه اطلاعات لازم را کسب کنید و به این منظور می توانید دریافت نوبت مشاوره داشته باشید.زندگی در زمان حال می تواند احساس بسیار خوبی را در شما ایجاد کند و با چند تمرین ساده می توانید این کار را انجام دهید و لذت آن را در زندگی تان حس کنید.