روانشناسی کودک یکی از جذاب ترین و همچنان یکی از حساس ترین شاخه های روانشناسی برای یک روانشناس خوب محسوب می شود. روانشناس کودک حرفه ای همواره به حساس بودن موضوعات مرتبط با کودکان تاکید دارند. برای سلامت روانی جامعه نیاز به سلامت روان کودکان است بهترین کلینیک های روانشناسی با توجه ویژه به مشاوره کودک سعی بر آن دارند تا با برطرف کردن اختلالات کودکان به بهبود وضعیت سلامت جامعه کمک کنند.

اولین الگوی کودکان والدین هستند، عملکرد صحیح والدین در زندگی می تواند نقش بسیار زیادی در تربیت صحیح فرزندان داشته باشد. یک روانشناس کودک خوب می تواند با آموزش صحیح به والدین کمک کند تا الگوی مناسبی برای فرزندانشان باشند و مسیر زندگی کودکان را هموار کنند. از نظر متخصص روانشناس کودک7 سال اول زندگی برای کودکان بسیار با اهمیت است، هر چقدر والدین برای تربیت و آموزش بیشتر کودکان در این سالها تلاش نمایند بازخورد بیشتری در آینده کودکان دارد.

در مرکز مشاوره ، متخصص مشاور کودکبیشتر از بازی درمانی برای کودکان استفاده می کند، به این شکل کودک با ایجاد احساس امنیت و آرامش ویژگی های شخصیتی خود را بروز داده و در مقابل دکتر مشاور انعطاف پذیر می شود. بهترین دکتر روانشناس کودکان معمولا والدین را بر اساس تربیت با تشویق آموزش می دهند. کودکانی که با تنبیه والدین رو به رو می شوند معمولا دچار سرخوردگی و کمبود اعتماد به نفس میشوند. کسانی که در کودکی با خشونت والدین و کتک خوردن تربیت شده اند در بزرگسالی دچار عقده های روانی بسیاری هستند. در مقابل، تشویق والدین باعث شکوفا شدن استعدادهای نهان کودک می شود و آنها را در مسیر رشد و پیشرفت قرار می دهد

.


دکتر مشاور کودک مسیر صحیح برای تشویق مناسب را به والدین آموزش می دهد و می تواند به به آنها یاد دهد چگونه در مقابل اشتباهات کودک واکنش صحیح از خود بروز دهند. گاهی کودکان دچار مشکلاتی هستند که نیاز به مصرف دارو دارند، اکثر والدین به شدت از مصرف دارو برای کودکان وحشت دارند اما مراجعه به روانپزشک کودک و مشاور کودک می تواند خیال خانواده را از درمان به موقع کودک راحت نماید. باید توجه داشت رسیدگی به موقع برای مشکلات کودکان از نابودی زندگی آینده آنها جلوگیری می کند.

کلینیک روانشناسی انتخاب نو مکانی مناسب برای مراجعه والدینی می باشد که نیاز به مراجعه درمانگر کودک به صورت تخصصی دارند. اینمرکزمشاوره با ایجاد فضایی مناسب توانسته به محیطی آرام و جذاب برای کودکان تبدیل شود. ایجاد احساس امنیت و آرامش در اولویت این کلینیک روانشناسی می باشد و همین امر باعث شده تا این کلینیک یکی از بهترین کلینیک های شمال تهران محسوب شود. مشاورین کودک در این کلینیک تخصصی روانشناسی از بهترین مشاوران روانشناس می باشد که با دقت و توجه بسیار انتخاب شده است و می توانند همراه خوبی برای خانواده ها و کودکانشان باشند