روانشناسی کودک در مسائل مختلفی که به کودکان مربوط می باشد به کمک والدین و کودکان آمده است. یکی از مشکلاتی که بسیاری از والدین به دلیل آن به روانشناس کودک در کلینیک روانشناسی انتخاب نو مراجعه می کنند عدم توانایی کودکان در کنترل ادرار است. از دلایلی که مشاور کودک برای عدم کنترل ادرار در کودکان می دانند می توان به دلایلی همچون: ترس ، بیماری های جسمانی ، هیجان و یا دوری از والدین اشاره نمود. این دلایل از نظر کودکان چنانچه در کودکان وجود داشته باشد تشدید می شود.

روانشناس کودک عدم توانایی کنترل ادرار در کودکان را امری طبیعی می دانند ولی این توانایی معمولا باید تا سه سالگی تحت کنترل کودک قرار گیرد. چنانچه کودک در یک ماه  بیش از یک بار در هفته توانایی کنترل ادرار خود را نداشته باشد مشاور روانشناس کودک ، این کودک را دچار اختلال عدم توانایی کنترل ادرارمی داند که نیاز به درمان تخصصی دارد. معمولا روانشناس کودک خوب مشاهده می کنند والدین راحت تر برای عدم توانایی کنترل ادرار کودکان پسر به مشاور مراجعه می کنند تا کودکان دختر زیرا از کودکی بسیاری از ناتوانی های کودک دختر پنهان می شود.


متخصص روانشناس کودک برای درمان چه پیشنهادی به والدین ارائه می دهد؟

-        دارو درمانی معمولا برای کودکانی که دچار عدم توانایی در کنترل ادرار خود هستند توسط روانپزشک توصیه می شود . دکتر روانشناس کودک معمولا دارو های ضد افسردگی و ضد اضطراب را برای درمان این کودکان از روشهای معمول می دانند که باعث رفع عدم کنترل در کودکان می گردد و همچنین باعث می شود تا عفونت های ادراری کودک نیز درمان گردد.

-         شرطی کردن کودک یکی دیگر از راه هایی می باشد که مشاور خوب کودک در مرکز مشاوره کودک به والدین پیشنهاد می دهد . دستگاهی به نام زنگ برقی برای این مسئله تهیه شده است که با قرار دادن آن در بستر کودک بلافاصله پس از آن که کودک ادرار کرد شروع به صدا می کند . با این که این دستگاه پس از ادرار کودک به صدا در می آید ولی چود در زمانی است که مثانه کودک پر می باشد این بازتاب را در کودک پس از گذشت زمان پیدا می کند که زمانی که مثانه کودک پر شد او به صورت خودکار بیدار می شود.

-         بر قراری ارتباط خوب بین والدین و کودک یکی از کارهایی می باشد که دکتر مشاور کودک در مرکز مشاوره انتخاب نو به شدت بر روی آن فعالیت می کنند . یکی از دلایل مهم عدم ارتباط مناسب بین والدین و کودک می باشد که چنانچه به آن توجه شود می تواند این مشکل را در کودکان برطرف نماید.

-         کاهش میزان تنش در خانواده و کم تر استفاده کردن از مایعات از نظر متخصص مشاور کودک از راه هایی می باشد که در کنترل ادرار در کودکان بی تاثیر نیست .

کلینیک روانشناسی انتخاب نو بهترین ها را برای کودک شما فراهم می آورد.