روانشناس کودک در کلینیک روانشناسی با موارد خاصی از کودکان گاهی رو به رو می شود که آنها را ناسازگار یا بزهکار می نامند. از نظر مشاور کودکان کودکان با آن که سطح هوشبری بالاتر از افراد عادی دارند اما رفتاری غیر عادی از خود نشان می دهند. این کودکان در برخورد با اطرافیان احساس راحتی نمی کنند و نمی توانند احساسات خود را به راحتی بیان کند. معمولا رعایت قوانین برای این کودکان دشوار است و خواسته های خود را مقدم بر خواسته های دیگران می دانند. تربیت این کودکان برای والدین و آموزگاران با مشکلات بسیاری همراه است که برای آن نیاز دارند حتما از یک متخصص روانشناس کودک در مرکز مشاوره کودک کمک گیرند.

ناسازگاری در این کودکان گاهی به صورت عدم توانایی در حل مشکلات با اجتماع و نزدیکان است که بهترین روانشناس کودک آن را ناسازگاری اجتماعیمی نامد و یا به صورت استرس و اضطراب ، افسردگی و ترس بروز می کند که ناسازگاری عاطفی نامیده می شود. اختلالات این کودکان چنانچه تحت درمان تخصصی روانشناسی در یککلینیک روانشناسی معتبر انجام نگیرد می تواند مشکلات اساسی در اجتماع ایجاد نماید و باعث بسیاری از بزهکاری های افراد در کودکی و بزرگسالی گردد.

روانشناس کودک در کلینیک روانشناسی انتخاب نو برای تشخیص و درمان این کودکان گاهی نیاز به مصاحبت با والدین دارد و جلسات مشاوره با کودکان و والدین باید تواما برگزار گردد. برای آن که کودک رفتار عادی خود را بروز دهد نیاز به وجود اتاق بازی در کلینیک روانشناسی کودک می باشد زیرا کودک در حین بازی و نقاشی راحت تر صحبت می کند و مشکلات خود را بروز می دهد. دکتر روانشناس کودک در مکالماتی که با والدین دارد سعی می کند تا از روند رشد کودک از بارداری تا زمانی که والدین متوجه وجود اختلال در کودک خود شده اند آگهی یابند و از وضعیت سلامت کودک و خانواده مطلع گردد.


چه عواملی باعث ناسازگاری در کودک می شوند؟

مشکلات پزشکی : متخصص روانشناس کودک به وضعیت جسمانی کودک توجه بسیاری دارد گاهی کودکان به خاطر نقص جسمانی ، اختلالات مغزی و یا پایین بودن میزان هوشبری دچار مشکلاتی می گردند که چنانچه والدین سخت گیری هم داشته باشند دچار فشار های زیادی گشته و به خاطر عدم توانایی خود رفتار ناسازگار از خود بروز دهند.

مشکلات تربیتی : از نظر بهترین مشاور کودک نحوه ارتباط اعضاء خانواده با یکدیگر مخصوصا ارتباط کودک با مادر در دوره کودکی در بروزناسازگاری در کودکان بسیار با اهمیت می باشد. احساس عدم امنیت برای کودکی که بسیار آسیب پذیر است می تواند باعث بروز رفتار هایی شود که آن را ناسازگار می دانیم در حالی که کودک تنها در اثر وحشت زدگی این رفتار را از خود بروز می دهد و با انجام اعمال غیر متعارف تلاش می کند تا توجه والدین را به خود جلب نماید.

مشکلات اجتماعی : بسیاری از عوامل اجتماعی همچون مشکلات اقتصادی ، طلاق و وجود بزهکار در خانواده می تواند یکی دیگر از دلایل بروزناسازگاری در کودکان گردد. در بهترین مراکز مشاوره کودک محیطی که کودک بیشترین تعامل را با آن دارد به دقت برسی می گردد.

کلینیک روانشناسی انتخاب نو با بهترین های روانشناسی در سطح تهران می تواند گزینه مناسبی برای حل مشکلات کودکان و یافتن راه حل مناسب برای والدین باشد.