مشاوره اختصاصی در کلینیک روانشناسی انتخاب نو شامل تمامی رشته های تخصصی می باشد که روانشناسی بر آنها تصرف دارد. استفاده ازروانشناس متخصص امروزه با بالا رفتن سطح آگاهی، در بین مردم بسیار جا افتاده می باشد و همچون قدیم دلیل بر ضعف و ناتوانی شمرده نمی شود. استفاده از هر مشاور در هر کلینیک روانشناسی از نظر بهترین مشاوران و بهترین روانشناسان کاری عاقلانه نیست. سازمان نظام روانشناسی بر اساس سطح علم و آگاهی به برخی روانشناسان اجازه فعالیت و مجوز قانونی برای بر پایی یک کلینیک روانشناسی را می دهد . این کلینیک های روانشناسی از افراد متخصص و سطح بالا برای ارائه خدمات روانشناسی بهره می جویند و تلاش می کنند تا تمامی نیاز مراجعین خود را براورده سازد.

از مهمترین و تخصصی ترین خدماتی که در یک مرکز مشاوره به مراجعین ارائه می شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مشاوره ازدواج : مشاوره ازدواج شامل دو بخش می باشد . مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره پس از ازدواج . در مشاوره قبل از ازدواج متخصص روانشناس اقدام به مصاحبه حضوری با زن  مردی که تمایل به ازدواج به یکدیگر دارند ، می پردازند و همچنین تست های روانشناسی از زوجین دریافت می گردد که توسط روانسنج در مرکز مشاوره تخصصی ، تفسیر می شوند و روانشناس پیش از ازدواج می تواند در تشخیص موفق بودن ازدواج زوجین یا عدم موفقیت آن نظر دهند. در مشاوره بعد از ازدواج دکتر روانشناس بیشتر به حل مشکلات زوجین و ارائه آموزش های لازم برای رویارویی با مشکلات می پردازد و به زوجین کمک می کند تا راه و روش سازش و یافتن راه مشترک را پیدا کنند از این رو مشاوره ازدواج برای ازدواج ضروری می باشد .


مشاوره کودک : مشاوره کودک خوب به برسی انواع اختلالات روانی کودک و همچنین روشهای فرزند پروری مناسب در کلینیک روانشناسی خوب ، می پردازد. مشاوره کودک به بخش های مختلفی تقسیم می شود. که درمان اختلالات روانی کودک در اولویت آن قرار دارد . جلسات مشاوره برای درمان اختلال روانی شامل: مصاحبه ، تشخیص و درمان می باشد . در بهترین مراکز مشاوره از بازی درمانی برای کمک به کودکان استفاده می شود زیرا بهترین روشی می باشد که بر روی کودکان تاثیر گذار است.روانشناس کودک والدین را نیز در مشاوره کودک تخصصی مورد برسی قرار می دهد و به غیر از مشاوره ، آموزش های زیادی درباره شیوه تربیتی به آنها ارائه می دهد.

مشاوره بالینی : در مشاوره بالینی تخصصی ، انواع اختلالات روانی که مشخص ترین آنها : استرس ، افسردگی و وسواس می باشد مورد توجه قرار می گیرد. دکتر روانشناس ابتدا دست به تشخیص اختلال می زند و پس از آن دلایل بروز اختلال را مورد برسی قرار می دهد تا از شیوه مناسب با شرایط بیمار ، بهترین درمان روانشناسی را برای آن اتخاذ کند. گاهی در طی درمان روانشناسی متخصص روانشناس خوب ، نیاز به دارو درمانی را در کنار مشاوره فردی احساس می نماید که در این صورت برای آن از یک دکتر روانپزشک استفاده می شود تا فرد تحت درمان دارویی مناسب قرار گیرد.

مرکز روانشناسی انتخاب نو ، نوید زندگی نو با خود به همراه دارد.