سیستم VRF

سیستم VRF یا جریان مبرد متغیر در واقع یکی از جدیدترین انواع سیستم های تهویه مطبوع است، که به نام دیگر VRV یا حجم مبرد متغیر نیز شهرت دارد. این سیستم برای اولین بار در سال 1982 و توسط شرکت دایکین اختراع و رونمایی شد. سیستم وی آر اف شباهت زیادی به چیلر های تراکمی دارد با این تفاوت که در چیلر ها برای انجام عملیات سرمایش و گرمایش آب استفاده می شود اما در سیستم VRF این عملیات با مبرد صورت می گیرد. این سیستم نیز همچون داکت اسپلیت ها و چیلر ها دارای از بخش یونیت داخلی و یونیت خارجی تشکیل شده است. محل قرارگیری یونیت خارجی یا همان کندانسور در محیط بیرون در فضایی همچون پشت بام و یا حیاط می باشد، و براساس با نوع دستگاه چند یونیت داخلی می توانند به طور همزمان با آن متصل باشند. این سیستم تهویه هوا علاوه بر تامین هوای خنک توانایی ایجاد هوای گرم به صورت همزمان را نیز دارد. دستگاه وی آر اف در مقایسه با دیگر سیستم های تهویه از نظر مصرف انرژی به صرفه تر هستند و از طرف دیگر به ازای هر یونیت داخلی نیاز به وجود یک یونیت خارجی نمی باشد و همانطور که پیش تر نیز اشاره شد چند یونیت داخلی می توانند به طور همزمان از یک یونیت خارجی این دستگاه تغذیه نمایند. این ویژگی سبب می شود تا سیستم وی آر اف فضای کم تری اشغال کند و از این طریق به حفظ زیبایی ظاهری ساختمان کمک نماید.

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی یکی از پرکاربرد ترین سیستم های تهویه می باشند که محبوبیت بسیاری در میان مردم داشته به طوری که امروزه در ساختمان های گوناگون بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم نیز همانند وی آر اف دارای دو بخش یونیت داخلی و یونیت خارجی می باشد. محل نصب یونیت خارجی دستگاه جایی در فضای بیرون از ساختمان است همچنین یونیت داخلی در داخل سقف به صورت توکار نصب می شود، این دو واحد از طریق لوله های مسی به یکدیگر متصل می شوند. داکت اسپلیت ها در ظرفیت های 18000 الی 60000 تولید و در بازار به فروش می رسند. که هر یک از آن ها متناسب با متراژ های بخصوصی طراحی شده اند. از این رو انتخاب داکت اسپلیت با ظرفیت متناسب با متراژ محیط مورد نظر از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه اگر ظرفیت داکت اسپلیت انتخاب شده کمتر از متراژ ساختمان باشد، برای سرد یا گرم نگه داشتن محیط باید بیشتر کار کند که این امر باعث استهلاک دستگاه می گردد.

فیلتر اکولوژی

فیلتر اکولوژی که با نام های دیگر رسوب دهنده الکتروستاتیک و یا فیلتر الکتروستاتیکی نیز شناخته می شود، یکی از دستگاه های کنترل آلودگی هوا است، این سیستم از الکتریسیته ساکن منظور از بین بردن دود و گرد و غبار استفاده می کند. در واقع طراحی این سیستم به گونه ای است که ذرات گرد و غبار و ریزگرد های خارج شده از دودکش از دو الکترود عبور داده می شوند. الکترود اول به وسیله ولتاژ منفی و الکترود دوم توسط ولتاژ مثبت شارژ شده اند، بنابر ذرات گرد و غبار هنگام عبور از الکترود اول با بار الکتریکی منفی باردار می شوند، سپس در حین عبور از طول لوله ذرات دود با بار الکتریکی منفی به سمت الکترود ولتاژ مثبت جذب شده و در انتها بر روی صفحه های جمع آوری ته نشین می گردند. فیلتر اکولوژی دارای انواع گوناگون می باشد که برای ذرات با اندازه ها و ترکیبات مختلف دود و مقادیر مختلف دود مناسب تر می باشد.

پرده هوا

دستگاه پرده هوا ، وسیله ای با بهره گیری از یک فن قوی،باعث جداکردن مرز هوا بین دو منطقه می گردد. در واقع می توان گفت وظیفه اصلی این سیستم جلوگیری از ورود آلاینده های هوایی، گرد و غبار، حشرات و ریزگرد ها به داخل ساختمان و یا حتی واحد های مختلف یک ساختمان می باشد. به طور معمول محل نصب این دستگاه در بالای درب های ورودی است. و با مکش قوی خود هوای بیرون را با یک فشار خطی و زیاد به داخل محیط پرتاب می کند. در طول فصل تابستان با استفاده از پرده هوا، می توان به حفظ و نگهداری هوای خنک و همچنین جلوگیری از ورود هوای گرم به داخل ساختمان کمک نمود. یکی از مزیت های استفاده از پرده هوا در ورودی ساختمان جلوگیری از اتلاف انرژی در کنار صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد. مکان هایی که بیشترین استفاده از پرده هوا را دارند می توان به فروشگاه های زنجیره ای، پاساژها و مراکز خرید، بیمارستان ها همچنین کارخانه جات مواد غذایی اشاره داشت. شرکت فناوری مانا نوین ویرا (AVET) ارائه دهنده انواع سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی با بازدهی و فناوری بالا، سازگار با محیط زیست می باشد، از این رو چنانچه قصد خرید انواع سیستم های تهویه مطبوع را دارید می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص انواع این محصولات و استعلام قیمت آن ها از طریق شماره تلفن 26806734-021 با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

شرکت مانا نوین ویرا ( AVET ) نماینده ی محولات برند رزنبرگ آلمان در ایران .از قبیل انواع فن های صنعتی و ساختمانی ( جت فن ، فن محوری ، فن ضد انفجار ، فن کانالی و ... ) و انواع سیستم های تهویه مطبوع از قبیل ( وی آر اف ؛ داکت اسپلیت ، کولر گازی و ... ) افتخار دارد شما را به دیدن از کاتالوگ محصولات شرکت در آدرس اینترنتی https://avet-co.com دعوت نماید .


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.