سگ های نگهبان برای دفاع از شما در صورت حمله یا تهدید شخص یا حیوان دیگر آموزش های ویژه ای دیده اند. دلایل خود را برای خرید یک سگ نگهبان در نظر بگیرید و برای یافتن یک فروشنده معتبر به صورت آنلاین و حضوری تحقیق کنید.

نکات مهم قبل از خرید سگ های نگهبان

1- در نظر بگیرید که چرا به سگ نگهبان نیاز دارید.

ابتدا باید بین سگ های نگهبان و سگ های محافظ و نوع آموزش آنها تفاوت قائل شوید. سگ های نگهبان معمولی تنها برای محافظت از یک مکان یا ملک خاص و برای مطلع کردن صاحبان خود از ورود غریبه ها آموزش دیده اند. سگ های گارد یا سگ های محافظ آموزش دیده ممکن است گران و نگهداری از آنها دشوار باشد. آنها به طور خاص برای محافظت از شما، اشیاء با ارزش یا خانه شما در مواقع خطر آموزش دیده اند و بنابراین کاملاً متفاوت از یک سگ نگهبان معمولی هستند.

2- وضعیت خانواده خود را ارزیابی کنید.

برای یک سگ دشوار است که یک سگ محافظ و یک حیوان خانگی خانوادگی باشد. اگر فرزندان خردسالی در خانه دارید، احتمالاً نباید سگ نگهبان یا سگ محافظ بخرید. موارد متعددی وجود داشته است که سگ های محافظ اعضای جوان خانواده را به شدت مجروح کرده یا کشته اند.

3- مطمئن شوید که منابع لازم برای خرید و نگهداری سگ را دارید.

خرید سگ نگهبان آموزش دیده می تواند از چند هزار تا چند میلیون هزینه داشته باشد. علاوه بر هزینه اولیه، پرداخت هزینه های غذا، مراقبت های دامپزشکی و هزینه های جانبی می تواند چندین میلیون در سال باشد. علاوه بر این، سگ های نگهبان مانند همه سگ های بزرگ به فضای قابل توجه، ورزش معمولی و.. نیاز دارند. اگر نمی توانید تمام این تعهدات را انجام دهید، خرید یک سگ محافظ یا سگ بزرگ دیگر ممکن است مناسب شما نباشد.

4- یک نژاد را انتخاب کنید.

در حین جستجوی یک سگ نگهبان، احتمالاً با نژادهای متعددی روبرو خواهید شد که برای خرید در دسترس هستند. هنگام در نظر گرفتن نژاد سگ، باید به اصل و نسب آن نیز توجه کنید. وقتی با یک مربی یا فروشنده صحبت می کنید، بپرسید که آیا شجره خانواده سگ نیز برای خدمات حفاظتی استفاده می شدند. ترجیحاً، سگ نگهبان شما باید از ردیف سگ هایی که برای اهداف مشابه پرورش داده شدند، انتخاب شوند.

5- از مسئولیت ها یا محدودیت های خود آگاه باشید.

در صورتی که سگ شما شخصی را گاز بگیرد، خواه آن شخص در ملک شما نفوذ کند یا شما را تهدید کند، با مسئولیت های قانونی خود آشنا شوید. اگر همیشه در محل نیستید تا سگ را کنترل کنید، ممکن است در صورت آسیب رساندن به یک مزاحم، مسئول باشید. برای جلوگیری از مشکلات قانونی، مطمئن شوید که سگ شما به خوبی آموزش دیده و تحت نظارت است.

نحوه پیدا کردن مربی یا فروشنده

1- با پناهگاه های حیوانات محلی یا گروه های نجات و انجمن های حامی حیوانات تماس بگیرید.

از پناهگاه های حیوانات و گروه های نجات محلی خود بپرسید که آیا می توانند اطلاعات خاصی در مورد مربیان یا فروشندگان محلی به شما ارائه دهند. نام سازمان ها یا مربیانی را در منطقه خود بپرسید که در آموزش یا فروش سگ های نگهبان تخصص دارند. اگر هیچ پناهگاهی در نزدیکی شما وجود ندارد که بتواند نیازهای خاص شما را برآورده کند، از آنها بخواهید که یک مربی معتبر را در منطقه به شما معرفی کنند.

2- مربیان یا سازمان ها را به صورت آنلاین جستجو کنید.

افراد و سازمان های کوچک و بزرگ زیادی در سرتاسر ایران، سگ های نگهبان، سگ های پلیس و سگ های محافظ شخصی را آموزش می دهند و می فروشند. عبارات کلیدی مانند «خرید سگ نگهبان»، «سگ محافظ شخصی برای فروش» یا... را جستجو کنید. به دنبال مربی ها یا فروشندگانی باشید که وب سایت هایشان گواهی های مشتریان قبلی را ارائه می دهند. مربیانی را بیابید که دارای گواهینامه سازمان هایی مانند انجمن رفتارشناس حیوانات یا انجمن بین المللی متخصصان سگ هستند. اگر وب سایت آنها گواهینامه ارائه می دهد، حتماً در آن سازمان جستجو کنید.

نکات مهم در هنگام خرید سگ نگهبان

1- بررسی کنید که سگ با نیازهای شما مطابقت دارد.

در مورد نیازهای خاص خود با فروشنده احتمالی صحبت کنید و مطمئن شوید که آنها می توانند سگی را به شما معرفی کنند که حفاظت شخصی کافی را ارائه دهد. معنای "حفاظت شخصی" ممکن است در نظر هر مربی متفاوت باشد، بنابراین حتماً در مورد روش ها و تکنیک های خاص آموزشی سؤال کنید. سگی که فقط برای پارس کردن، گاز گرفتن و رها کردن آموزش دیده باشد، ممکن است به درد شما بخورد یا اصلاً مناسب شما نباشد. از مربی یا فروشنده بخواهید قبل از خرید یک نمایش با سگ انجام دهد.

2- قبل از خرید، قیمت ها را مقایسه کنید.

از آنجایی که یک قیمت خرید یک سگ نگهبان می تواند گران باشد، از اولین فروشنده ای که پیدا می کنید خرید نکنید. زمان قابل توجهی را صرف تحقیق در مورد فروشندگان و قیمت های مختلف کنید. هنگامی که به تفاوت قیمت فکر می کنید، کیفیت آموزش و سطح حرفه ای بودن فروشنده را در نظر بگیرید. فقط به این دلیل که یک مربی یا فروشنده سگ های خود را به عنوان "آموزش دیده" یا "حرفه ای" به بازار عرضه می کند به این معنی نیست که شما باید قیمت بیشتری بابت آنها بپردازید. این واژه‌ها معمولاً ترفندهای بازاریابی هستند.

3- مطمئن شوید که سگ در سلامت کامل است.

سوابق دقیق واکسیناسیون و معاینه دامپزشکی را از فروشنده بخواهید. اگر از یک پرورش دهنده خرید می کنید، مطمئن شوید که والدین سگ از نظر اختلالات ژنتیکی، انگل ها و اختلالات رشدی غربالگری شده اند. بدین منظور:

  • سن سگ را در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که نژاد سگ های نگهبان به طور متوسط حدود 10 تا 12 سال عمر می کنند.
  • از شرایط خاص نژاد آگاه باشید. به عنوان مثال، اگر در حال خرید یک ژرمن شپرد هستید، مشکلات لگن را در نظر بگیرید. وقتی سگ در حالت ایستاده است، بررسی کنید که شانه هایش چقدر از باسنش بالاتر است. اگر باسن به میزان قابل توجهی پایین تر است، در مورد چگونگی حرکت و دویدن سگ جزئیات بیشتری بخواهید. بپرسید آیا تا به حال برای مشکلات لگن درمان شده است یا خیر.
  • قبل از نهایی کردن خرید، یک معاینه دامپزشکی انجام دهید و از دامپزشک بپرسید که آیا سگ به اندازه کافی سالم است که محافظت مؤثری ارائه دهد.

4- دستورالعمل های مربوط به رفتار با سگ را جویا شوید.

اگر در کار با سگ های نگهبان تجربه ندارید، به آموزش یا منابعی نیاز دارید تا بتوانید به درستی با سگ رفتار کنید. از فروشنده احتمالی بپرسید که چه منابع یا کلاس هایی را ارائه می دهند تا به شما کمک کند تا به مراقبت و نگهداری از سگ عادت کنید.

  • از فروشنده بپرسید که آیا سگ نگهبان و محافظ به آموزش مداوم نیاز دارد یا خیر.
  • اگر به آموزش دفاعی مداوم برای سگ نیاز است، قبل از خرید سگ، هزینه ها و دفعات آموزش را از قبل تعیین کنید.

پت فایل راهی اسان برای خرید سگ و توله سگ

پت فایل بزرگترین مرکز فروش سگ و توله سگ، از سگ های نگهبان تا سگهای آپارتمانی با تضمین قیمت است. این سایت اطمینان حاصل می کند که پرورش دهندگان با بالاترین استاندارد ها و بهترین شرایط سگ هایشان را پرورش می دهند و به فروش می رسانند. این سایت بستری فراهم کرده که پرورش دهنده ها را به خریداران متصل کرده و به آنها کمک می کند تا سگ مورد نظرشان را با تضمین اصالت و سلامت خریداری کنند.


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.