معمولا آینه و شمعدان اولین خرید مشترک عروس و داماد است. لازم است قبل از خرید آینه و شمعدان، اصول و شگردهای خرید آن را مطالعه کرده تا انتخاب درست و مناسبی داشته باشید.

بهتر است پیش از آن که به نکات لازم جهت خرید آینه و شمعدان عروس بپردازیم، کمی فلسفهٔ وجود آن و اینکه چرا از آینه و شمعدان استفاده می کنیم را بررسی کنیم. 

آینه و شمعدان در ایران باستان

سال هاست که ما ایرانی ها در سفره های عقد و خانه هایمان به آینه ها جایگاه ویژه ای داده ایم چرا که آینه ها نماد نور و شادی هستند اما چرا شمع می گذاریم؟ دلیل آن این است که در ایران باستان اعتقاد بر این بود که شمع ها نماد دو نگهبان هستند که از شادی عروس و داماد محافظت می کنند.

البته وجود آینه با شمع روی سفره عقد زمانی معنا پیدا می کند که عروس و داماد در مراسم عروسی به آینه نگاه کنند. البته این داستان در میان ایرانیان باستان نیز حائز اهمیت بوده و به عنوان فرخنده تلقی می شود، زیرا دلالت بر این دارد که قلب زن و مرد در طول زندگی با یکدیگر پاک می ماند.

نکاتی که قبل از خرید آینه شمعدانی باید به آنها توجه کرد

قبل از خرید آینه شمعدان، به کاربرد آن فکر کنید!

قبل از خرید آینه و شمعدان مورد نظر خود، باید به نحوه استفاده از آنها فکر کنید. جای آن کجاست؟ جلوی در، در راهرو، روی میز آرایش، روی ویترین یا بوفه، روی میز آشپزخانه یا در کمد؟

قبل از خرید باید به این موضوع فکر کنید. توصیه ما این است هنگام خرید آینه شمعدانی، کاربرد مورد نظر آن را در نظر بگیرید و اگر فقط یک شب می خواهید از آن استفاده کنید، نباید هزینه زیادی بابت آن پرداخت کنید.

در هنگام خرید به مدل شمع ها توجه کنید!

امروزه انواع مختلفی از شمع ها وجود دارد که برخی از آنها با لامپ، برخی با شمع، برخی با یک شعله و برخی با برق روشن می شوند.

برای ما ایرانیان شمع هایی که شکل گل لاله داشتند، بسیار محبوب بودند.

آینه و شمعدان ایرانی بخریم یا خارجی؟

برای اینکه بدانید آینه و شمعدان خارجی بخرید یا ایرانی، ابتدا باید تصمیم بگیرید که چقدر برای خرید آینه و شمعدان هزینه می کنید.

جالب است بدانید که آینه و شمعدان های ایرانی عموماً در بازار ارزان نیستند و حتی برخی از مدل ها چندین برابر آینه و شمعدان های خارجی قیمت دارند.

مثلا اگر در بازار به دنبال آینه و شمعدان های نقره ای ایرانی بگردید 2 یا 3 برابر مدل های آلمانی هستند.

شاید لازم باشد بدانید که آینه و شمعدان های بازار ایران، در حال حاضر بیشتر در آلمان، جمهوری چک و اسلوونی تولید می شود.

آینه شمعدان کنسول دار بخریم؟

پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که می خواهید آینه و شمعدان چقدر فضای خانه را اشغال کند؟

اگر اتاقی بزرگ با فضای کافی دارید، انتخاب کنسول با آینه و شمع برای شما مناسب است، زیرا علاوه بر آینه و شمعدان، می توانید وسایل تزئنی دیگری مانند مجسمه برنزی را روی کنسول چیده و قرار دهید.

اما اگر فضای خانه شما محدود است، قطعاً نباید آینه و شمع و کنسول دار بخرید زیرا به هیچ وجه فضای خانه شما را جذاب نمی کند.

اگر قصد استفاده از شمعدان را روی سفره عقد و سپس در منزل خود دارید، باید به اندازه آن فکر کنید. اگر خانه شما کوچک است، آینه های شمعی بزرگ را با کنسول انتخاب نکنید، اما اگر وجود کنسول برای شما مهم است، بهتر است از آینه های دیواری استفاده کنید که کنسول هایی نیز روی دیوار نصب شده اند.

اگر خانه شما بزرگ است، توصیه می کنیم از یک آینه دیواری بزرگ و یک آینه کنسول استفاده کنید.

جنس آینه و شمعدان

در حال حاضر استفاده از آینه و شمعدان برنزی، نقره ای یا حتی استیل اجباری نیست. بنابراین با کمی خلاقیت و سلیقه می توانید از آینه و شمعدان چوبی یا شیشه ای استفاده کرده و سلیقه خاص خود را به دیگران ثابت کنید.

برای سفره عقد می توانید با توجه به سلیقه خود از هر نوع شمع شیشه ای استفاده کنید اما دانستن ویژگی های هر یک از آن ها برای انتخاب درست بسیار مهم است که به همین دلیل در این مقاله تلاش کردیم از زوایای گوناگون این ویژگی ها و نکات لازم را بررسی کنیم.

 

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.