زمانی که به صورت موقت یا دائمی برای زندگی به یک کشور آمریکایی مهاجرت می کنید، به مدارک تحصیلی خود بیشتر از همیشه نیاز خواهید داشت. اما آیا مدارک تحصیلی شما در این کشورها نیز اعتبار کافی را دارند؟ در سال های اخیر در این کشورها امکاناتی برای ارزشیابی مدارک تحصیلی متقاضیان فراهم شده است. سازمان WES امکان ارزشیابی اعتبار و صحت مدارک تحصیلی شما را فراهم کرده و معادل سازی مدرک در کانادا با wes را در کوتاه ترین بازه های زمانی انجام می دهد.

پروسه ارزیابی اعتبار مدارک تحصیلی

معادل سازی مدرک در کانادا با فرایند پیچیده و خاصی همراه است که زیر نظر کارشناسان حرفه ای انجام خواهد شد. این ارزیابی ها در راستای بررسی استانداردهای مدرک تحصیلی شما و تطابق آن با استانداردهای تحصیلی کشورهای آمریکایی انجام می شود. در نهایت گزارشاتی از سازمان WES صادر شده و در دسترس کارفرمایان و نهادهای خصوصی و دولتی مربوط به متقاضی قرار می گیرند. به این ترتیب در کلیه بخش های تحصیلی و شغلی درک بهتری از سوابق تحصیلی متقاضیان به وجود می آید. گزارشات سازمان WES چندین مولفه را در بر می گیرند:

 1. شرح کلی مدارک تحصیلی متقاضیان در این گزارشات درج می شود و در هر یک صحت و شناسایی این مدارک تایید خواهد شد.
 2. اعتبار یا عدم اعتبار مدارک تحصیلی در این گزارشات مشخص می شود.
 3. ارائه معدل کل فرد و گاها ریز نمرات او برای ارائه هر یک از پکیج های مدارک WES

در برخی از پکیج های تخصصی این سازمان، معادل سازی مدرک در کانادا با wes نیز انجام شده و کلیه ریز نمرات و مدارک تحصیلی معادل سازی شده در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. به این ترتیب استفاده از شرایط تحصیلات تکمیلی در کشورهای آمریکایی نیز با شرایط ساده تری انجام می شود.

دلیل استفاده از معادل سازی مدرک با WES

معادل سازی مدرک در کانادا برای بسیاری از افراد مزایای بیشماری دارد و فرایند مهاجرت را برای آنان ساده تر می کند. اما این که چه کسانی به این مدرک نیاز دارند، یک سوال مهم و اساسی است که باید به آن توجه داشته باشید!

تقریبا همه کسانی که در خارج از کانادا زندگی می کنند و رویای حضور در عرصه های تحصیلی و شغلی پیشرفته این کشور را دارند، به این مدارک بین المللی نیاز خواهند داشت. این گزارشات تحصیلی، اعتبار مدرک تحصیلی شما را بالاتر می برند. کسانی که از برنامه اکسپرس انتری استفاده می کنند، باید این مدارک را در گزارشات خود داشته باشند.
معادل سازی مدرک در کانادا با wes برای کسب امتیاز تحصیلات انجام شده در خارج از کانادا نیز مورد نیاز است. در صورتی که شما مدرک تحصیلی خود را از کشور کانادا دریافت کرده باشید، نیازی به ارزیابی مدرک توسط سازمان WES و دریافت تاییدیه wes کانادا مطابق قوانین 2023 سازمان وس نخواهید داشت و مدرک شما از همان ابتدا پذیرش می شود.

به طور کلی داشتن این مدرک مسیر مهاجرتی شما را هموارتر می کند. با استفاده از آن می توانید، امتیاز خود و خانواده را برای دریافت اقامت این کشور افزایش دهید.

مدارک مورد نیاز برای معادل سازی مدرک با WES

یکی از مهمترین اصول استفاده از پروسه ارزشیابی در سازمان WES ارائه مدارک معتبر است. برای این که این پروسه در زمان کوتاه تری انجام شود، لازم است به مدارکی که برای این سازمان ارسال می کنید، دقت داشته باشید. در صورتی که کلیه مدارک درخواستی این سازمان برای ارزشیابی اعتبار مدرک نهایی شما ارسال نشوند، پروسه ارزیابی متوقف شده و به زمانی دیگر موکول می شود. مدارک مورد نیاز شما برای استفاده از خدمات وس به شرح زیر هستند:

 1. اسکن ترجمه ریز نمرات تحصیلی دانشجویان
 2. اسکن نسخه های فارسی ریز نمرات دانشجویی
 3. اسکن های ترجمه دانشنامه دانشجویی

کلیه این مدارک با رعایت اصول و نکات تعیین شده در سازمان وس ارسال می شوند.

شرایط ارسال مدارک برای سازمان وس

معادل سازی مدرک در کانادا با wes یک پروسه پیچیده و قانونی است که باید با در نظر گرفتن اصول مربوط به آن انجام شود. برخی از این شرایط را در زیر مشاهده می کنید:

 1. نسخه های فارسی ریز نمرات شما باید به صورت مهر و موم شده برای سازمان ارسال شوند.
 2. شما می توانید از طریق دانشگاه مورد نظر خود در کشور صادر کننده، مدارک را به صورت ایمیل نیز برای سازمان ارسال کنید.
 3. مدارک اسکن شده باید کیفیت بالایی داشته باشند؛ در غیر این صورت مورد پذیرش وس قرار نمی گیرند.
 4. کلیه فایل های بارگذاری شده باید فاقد پسورد باشند.
 5. حجم فایل های آپلود شده حداکثر 10 مگابایت بوده و بالاتر از آن آپلود نمی شود.
 6. کلیه فایل ها باید با فرمت پی دی اف و JPEG بارگذاری شوند؛ در این زمینه وضوح تصاویر نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و پروسه ارزیابی را ساده تر می کند.

نحوه معادل سازی مدرک در سازمان وس

معادل سازی مدرک در کانادا بر اساس مدارک مشابهی که در هر یک از دانشگاه های این کشور برای دانشجویان در پایه های مشابه صادر می شوند، انجام خواهد شد. بر این اساس برای متقاضیان با مدرک فوق دیپلم، مدرک معادل Associate Degree ، برای متقاضیان با مدرک لیسانس، مدرک معادل Bachelor و برای متقاضیان با مدرک کارشناسی ارشد، مدرک Master’s Degrees صادر خواهد شد.

نظام آموزشی کشور ما با کشورهای آمریکایی تفاوت های بسیاری دارد. از این رو برخی از این مدارک در رشته های تحصیلی مختلف در نظام آموزشی این کشور متفاوت بوده و معادل آن ها به گونه ای دیگر تعیین می شود.

جمع بندی

در این بخش در خصوص روش معادل سازی مدرک در کانادا با wes اطلاعاتی را بررسی کردیم که به شما کمک می کنند، در خصوص روند دریافت مدرک WES عملکرد مطلوب تری داشته باشید. این مدارک معادل سازی شده شانس موفقیت شما را در برنامه تحصیلی و شغلی کشورهای کانادا و آمریکا افزایش می دهند. شما می توانید برای دریافت این مدارک به صورت آنلاین اقدامات لازم را انجام دهید. در سال های اخیر روش های پرداخت هزینه وس نیز به صورت آنلاین تعریف شده اند که کار متقاضیان را بسیار ساده تر می کند.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده و مرکز مشاوره انتخاب نو مسئولیتی درباره آن ندارد.