رینوپلاستی ، عمل بسیار محبوبی است و اشخاص زیادی آن را انجام داده اند و یا قصد انجام آن را دارند. شاید یکی از عواملی که افراد را مایل به انجام جراحی بینی می کند ؛ دیدن عکس های سلبریتی ها در شبکه های اجتماعی باشد. همه این موارد باعث می شود این رویکرد بسیار ساده به نظر برسد! متقاضیان این عمل تصور می کنند تنها سه مرحله برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد : مشاوره با جراح بینی ، انجام عمل و در آخر لذت بردن از بینی جدید. اما در حقیقت ، موضوع کمی پیچیده تر است و در این مقاله ، ناگفته های جراحی بینی توسط دکتر قاسمی بیان شده اند. پس به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید و برای مطالعه بیشتر مطالب دکتر قاسمی بر روی لینک ذیل کلیک کنید.

https://drparisaghasemi.com

  • نتیجه ، فوری نیست

برخی از پروسه هایی که کمتر تهاجمی هستند ، به سادگی انجام شده ، بیمار دوره نقاهت را طی می کند و تمام! اما رینوپلاستی همیشه انقدر ساده نیست. با اینکه پزشکان اعلام کرده اند که مدت زمان مورد نیاز برای ریکاوری تنها دو هفته است ، اما تا بهبود ساختارهای زیری بینی و خوابیدن تورم آن ، ممکن است تا یک سال نیز زمان نیاز باشد. علاوه بر این ؛ در صورتی که بیمار در برگزیدن پزشک دقت کافی به خرج نداده و بهترین جراح بینی تهران را انتخاب نکرده باشد ؛ ممکن است نیاز به انجام دوباره جراحی زیبایی بینی نیز باشد. البته اجازه ندهید این موضوع شما را از انجام این فرآیند پشیمان کند زیرا طی نهایتا یک ماه ، بیشتر تورم بینی تا حد زیادی بهبود می یابد و می توانید از ظاهر جدید خود به طور کامل لذت ببرید.

  • برای مدتی ، نمی توانید عینک بزنید

درست شنیدید! به مدت حداقل چند هفته تا چند ماه ، نمی توانید از عینک استفاده کنید. این موضوع برای افرادی که چشمان ضعیفی دارند ، بیشتر اهمیت دارد. دلیل آن هم ساده است! فشاری که عینک به بینی وارد می کند می تواند روی بهبود استخوان های آن اثر منفی بگذارد!

در صورتی که در روزهای اول بعد از رینوپلاستی در تهران مجبور شدید عینک بزنید ، نگران نباشید ؛ چون گذاشتن عینک روی گچ و اسپلینت فشاری به دماغ وارد نمی کند. اما همانطور که کمی قبل تر هم گفتیم ، زمانی که این گچ برداشته شود نباید تا زمانی که پزشک اجازه دهد عینک بزنید.

  • همه عمل های بینی با هم فرق دارند

به همان اندازه که نیاز است در این جراحی از علم بهره گرفته شود ، نیاز است تا پزشک از شم زیبایی شناسی و هنر خود نیز استفاده کند. دکتر بینی می تواند با استفاده از شبیه سازی کامپیوتری ، شکل بینی بعد از عمل را به شما نشان دهد ؛ اما مهم است که به یاد داشته باشید ممکن است نتیجه نهایی به دست آمده ، مقدار کمی با تصاویر متفاوت باشند. البته ؛ هر چه جراح بینی متبحرتر و با تجربه تری را انتخاب کرده باشید ، میزان این تفاوت کمتر می شود.

علاوه بر موضوعی که بالا ذکر کردیم ، این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هیچگاه بینی دو نفر ، مثل هم نمی شود! چون ساختار و ویژگی های دماغ هر فرد ، مختص خود اوست. بنابراین حتی در صورتی که به برترین جراح بینی نیز مراجعه کرده باشید ، نمی توانید بینی خود را دقیقا شبیه به فرد دیگری کنید.

  • بله! عمل بینی موقت هم وجود دارد!

بعضی از ما ، ایرادات زیادی در بینی خود نداریم و به همین دلیل مایل نیستیم تحت یک جراحی سنگین قرار بگیریم. در این صورت شاید برای شما هم سوال باشد که می توان به صورت موقتی شکل بینی را تغییر داد؟ بله! این کار به راحتی از طریق تزریق فیلر انجام می شود تا فرورفتگی های بینی یا قوز آن برطرف شود. خبر خوب اینکه اثر این فیلرها بعد از مدتی از بین می رود ، بنابراین در صورتی که از نتیجه راضی نبودید به راحتی به حالت قبلی خود باز می گردید. یکی دیگر از مزیت های این روش نیز این است که می توانید این فیلرها را تزریق کنید تا تصویری از شکل بینی خود بعد از عمل داشته باشید ، و سپس در صورتی که از آن راضی بودید به سراغ رینوپلاستی بروید.

  • بینی ، تا ابد به رشد خود ادامه می دهد

پزشکان و محققان اعلام کرده اند عمل زیبایی بینی باید زمانی صورت پذیرد که رشد بینی متوقف شده باشد. این سن برای پسرها 17 سال و دخترها 15 سال است ؛ اما بینی و گوش ، دو عضوی هستند که تا انتهای عمر به رشد خود ادامه خواهند داد. با گذشت زمان بافت های نرم مثل غضروف ،  عضلات و چربی شروع به نرم شدن می کنند و به همین دلیل شکل آن ها تغییر می کند. البته جای نگرانی نیست ، چون این تغییر به اندازه ای نیست که به چشم آید و نتیجه عمل را دچار تغییر چشم گیر کند. بنابراین در صورتی که قصد انجام آن را دارید ، تعلل نکنید!

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده و مرکز مشاوره انتخاب نو مسئولیتی درباره آن ندارد.