با فرارسیدن مناسبت‌هایی نظیر عید نوروز اکثر بانوان به فکر خانه تکانی یا شستشوی فرش‌های خود می‌افتند. در چنین مواقعی برای اینکه هیچگونه آسیبی فرش‌های شما را تهدید نکند باید شستشوی آن‌ها با دقت و رعایت اصول و تکنیک‌های خاصی انجام گیرد. شما عزیزان می‌توانید با سپردن فرش‌های خود به قالیشویی‌ها از خدمات حرفه‌ای و با کیفیت آن‌ها استفاده نمایید و در صرف وقت خود نیز صرفه‌جویی کنید. بدین ترتیب دیگر نیازی نخواهد بود که به دنبال فضای کافی برای شستشوی فرش‌ها باشید زیرا صفر تا صد شستشوی فرش‌ها به همراه خدمات حمل و نقل آن‌ها از طریق قالیشویی پیگیری می‌شود.

دلیل استفاده از خدمات قالیشویی

برای شستشوی فرش‌ها می‌توان از دو روش سنتی و مدرن استفاده نمود. در روش سنتی که همون شستشوی شخصی فرش است شما باید با صرف وقت و انرژی زیاد مشغول شستن فرش‌ها شوید. در این بین ممکن است با قطعی آب یا هدر رفت آن مواجه شوید. همچنین ممکن است به دلیل عدم تخصص کافی از مواد شوینده‌ای استفاده کنید که به بافت فرش شما آسیب برساند. در نتیجه در چنین شرایطی به طور مثال استفاده از خدمات قالیشویی ولنجک یا مناطق دیگر می‌تواند برای شما کاربردی باشد.

برای انتخاب بهترین قالیشویی لازم است که سه فاکتور مهم را مورد توجه قرار دهید که این فاکتورها عبارتند از قیمت منصفانه، سوابق کاری و اصالت مجموعه.

یکی دیگر از دلایل انتخاب قالیشویی‌ها برای شستشوی فرش‌های شما این است که در این مجموعه‌ها برای مصرف آب تدابیر خاصی اندیشیده شده است تا ضمن استفاده از فشار آب مناسب در مصرف آب نیز صرفه‌جویی گردد. با توجه به اینکه در کشور ما مدیریت مصرف آب به طور صحیح صورت نمی‌گیرد در نتیجه استفاده صحیح و اصولی از آب اهمیت ویژه‌ای دارد. پس به شما توصیه می‌کنیم حتماً جهت صرفه‌جویی در مصرف آب و کمک به مدیریت صحیح مصرف آب فرش‌های خود را برای شستشو به قالیشویی‌ها بسپارید. تا بدین ترتیب گامی هرچند کوچک در جهت صرفه‌جویی مصرف آب برداشته باشید.

مهم‌ترین مزایای شستن فرش در قالیشویی

  • در قالیشویی‌ها جابجایی و انتقال فرش‌ها با استفاده از تکنسین‌های ماهر و نوار نقاله‌ها صورت می‌گیرد که بدین ترتیب احتمال پارگی و صدمه دیدن فرش به شدت کاهش می‌یابد و حتی به صفر می‌رسد.
  • در قالیشویی‌ها شستشوی فرش به صورت مکانیزه انجام می‌گیرد یعنی بدون دخالت دست به همین دلیل کیفیت شستشو نیز به شدت افزایش پیدا می‌کند.
  • در روش‌های سنتی خشک کردن فرش‌ها با توجه به شرایط جوی صورت می‌گرفت. اما در قالیشویی‌ها برای خشک کردن فرش‌ها از دستگاه‌های مکانیزه استفاده می‌شود که طی یک زمانبندی مشخص بدون هیچ آسیبی فرش را خشک می‌کنند.
  • در قالیشویی‌ها ضمن اینکه از نیروی کار با تجربه و ماهر استفاده می‌شود انتخاب مواد شوینده نیز با دقت و تخصص و با توجه به نوع و بافت فرش صورت می‌گیرد.

با استفاده از خدمات قالیشویی زمان و هزینه‌های خود را مدیریت کنید

میتوانید قیمت قالیشویی را اینجا مشاهده کنید.

با توجه به اینکه امروزه اکثر افراد شاغل هستند و در خانه‌های کوچک و جمع و جور آپارتمانی سکونت دارند در نتیجه امکان انجام کارهای سنتی نظیر شستشوی فرش در منزل از آن‌ها سلب شده است. همچنین شستشوی فرش‌ها به صورت سنتی در منزل باعث می‌شد نه تنها ساعت‌های زیادی از وقت خود را صرف شست و شو و تمیزکاری فرش‌ها کنید بلکه این امکان وجود داشت که با استفاده نادرست از مواد شوینده به فرش‌ها آسیب وارد شود. همچنین هزینه‌ای که برای پرداخت قبض آب و مواد شوینده صرف می‌شود در برخی موارد ممکن است بسیار بیشتر از تعرفه خدمات قالیشویی باشد. در نتیجه شما عزیزان می‌توانید برای مدیریت زمان و هزینه‌های خود از خدمات قالیشویی برای شستشوی فرش‌ها، موکت و مبلمان خود استفاده نمایید.

پاک کردن انواع آلودگی فرش‌ها در قالیشویی

یکی از آلودگی‌هایی که ممکن است به فرش‌های شما نفوذ کند و خود شما از آن بی‌خبر باشید آلودگی‌های نظیر گازهای سمی موجود در هوا یا ذرات معلق در هوا، مو و پرز بدن حیوانات است. این نوع آلودگی‌ها ممکن است به چشم قابل مشاهده نباشند اما قطعاً برای سلامتی شما مضر خواهند بود. در قالیشویی‌ها با استفاده از تکنیک‌ها تجهیزات و مواد شوینده مخصوص بافت فرش‌ها به صورت عمیق شستشو داده می‌شود. در نتیجه کلیه آلودگی‌ها از آن خارج شده و فرش شما عاری از هرگونه آلودگی می‌گردد.

اگر شستشوی فرش‌ها در منزل انجام گیرد این امکان وجود دارد که نتوانید آن‌ها را به صورت کامل خشک کنید. در نتیجه ممکن است به دلیل وجود رطوبت شاهد کپک زدن آن‌ها باشید. به همین دلیل شما می‌توانید جهت جلوگیری از رشد قارچ‌ها و کپک زدن فرش‌های خود شستشوی آن‌ها را به قالیشویی‌ها بسپارید تا بدین ترتیب خشک کردن فرش‌های شما با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک و مکانیزه انجام گیرد و کوچک‌ترین رطوبتی در بافت فرش‌ها باقی نماند.

نتیجه‌گیری

در نهایت اگر قصد دارید برای شستشوی فرش‌های خود از طریق خدمات قالیشویی بابل اقدام کنید ما به شما توصیه می‌کنیم که مجموعه‌ای را برای این کار انتخاب نمایید که دارای صفحات مجازی در بستر اینترنت باشند. به این ترتیب شما می‌توانید از نظرات مشتریان قبلی قالیشویی‌ها مطلع شوید و راه‌های ارتباطی با مجموعه مورد نظر را در هر زمان و مکانی در اختیار داشته باشید. اما توجه داشته باشید که برای انتخاب بهترین قالیشویی حتماً به سوابق کاری و خوشنام بودن آن مجموعه توجه کنید. همچنین در نظر داشته باشید که قالیشویی مورد نظر شما قیمت‌های منصفانه‌ای برای خدمات خود در نظر گرفته باشد. البته به این نکته نیز توجه کنید که قیمت پایین خدمات ممکن است در مواردی ناشی از کیفیت پایین خدمات مجموعه مورد نظر باشد. پس حتماً با اطمینان از کیفیت خدمات قالیشویی نسبت به سپردن فرش‌های خود به آن‌ها اقدام کنید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده و مرکز مشاوره انتخاب نو مسئولیتی درباره آن ندارد.