ایرانی ها در سال های اخیر تمایل به سفر به خارج از کشور برای مقاصد گردشگری دارند و در هنگام انتخاب مقصد سعی می کنند تا مقصدی را انتخاب کنند که دارای آب و هوای مناسب و فصل سفر باشد. یکی از این کشورها، گرجستان همسایه کشورمان و به خصوص شهر باتومی است که گردشگران زیادی با تور باتومی لحظه آخر به این شهر زیبا سفر می‌کنند. شما می توانید با حضور در این منطقه، علاوه بر دیدن جاذبه های گردشگری و تفریحی آن، با تاریخچه و پیشینه آن نیز آشنا شده و علت محبوبیت آن را بین عموم جویا شوید. همچنین دانستن جمعیت باتومی می تواند کمک بسیاری به دیدگاه شما از این شهر کند.

باتومی! شهر عجایب

باتومی دومین شهر بزرگ و بندری گرجستان بوده و با توجه به شواهد موجود می توان بیان کرد؛ باتومی شهرت خود را مدیون جاذبه های گردشگری خود است. از باتومی به نام های دیگر چون پایتخت توریستی گرجستان و مروارید دریای سیاه نیز یاد می شود. جالب است بدانید ساختار باتومی ترکیبی از معماری باستانی و آسمان خراش های مدرن در کنار هتل های لوکس و سنتی است.

واحد پول باتومی

از آنجا که شهر باتومی زیرمجموعه کشور گرجستان محسوب می شود، به طبع واحد پول آن نیز همانند گرجستان است. واحد پولی رایج و مرسوم در این منطقه، لاری بوده که دارای علامت اختصاری GEL است. این علامت اختصاری از واژه های GEORGIAN LARI گرفته شده است. اگر قصد مراجعه و حضور در صرافی های معتبر جهت تبدیل ریال به لاری یا بالعکس را دارید؛ لازم به ذکر است هر لاری گرجستان معادل با ۶۳۰۰۰ ریال ایران است.

شرایط آب ‌و هوای باتومی

اکثر افراد از باتومی به عنوان منطقه ای مرطوب و گرم یاد می کنند که دارای تابستان هایی سوزان و زمستان هایی سرد و خشک است. بر اساس گزارشات دریافتی از شرایط جوی باتومی، می توان گفت دمای هوا در این شهر به 15 درجه سانتی گراد می رسد. البته این مقیاس متغیر بوده و این دمای بیان شده، میانگینی از وضعیت آب و هوایی این منطقه است. جالب است بدانید باتومی در روزهای گرم به حداکثر دمای 30 درجه رسیده و در روزهای سرد، شما می توانید دمای 5 الی 7 درجه سانتی گراد را تجربه کنید.

جمعیت باتومی چقدر است؟

از آنجا که جمعیت یک منطقه با زاد و ولد افزایش یافته و با مرگ و میر کاهش می یابد، می بایست سالانه سرشماری از افراد ساکن در منطقه انجام شود. بدین ترتیب که می بایست از انواع گوناگون سرشماری استفاده کنیم تا اطلاعات مدنظر را کسب نماییم. اگر نیاز به داشتن اطلاعات افراد یک منطقه داشته باشیم، باید به آخرین آمار و سرشماری انجام شده توجه کنیم. طبق آخرین آمارگیری که در سال 2018 انجام شد، شهر باتومی 121806 نفر را درون خود جای داده است. گرچه این مقدار جمعیت برای شهری به شهرت و عظمت به این بزرگی، بسیار کم بوده و کارشناسان انتظار دارند که در آینده با افزایش زاد و ولد، جمعیت افزایش یابد.

آداب ‌و رسوم مردم باتومی

به دلیل حضور مردمانی بافرهنگ و اصیل در این منطقه، تمامی سنت ها و آداب و رسوم به خوبی رعایت شده و افراد حاضر نیز به نوعی تاریخچه و سبک پیشین را ادامه می دهند. لازم به ذکر است فرهنگ رایج در این کشور و شهرهای آن، فرهنگ قفقازی بوده که دارای اشتراکات متعددی با اقوام قفقازی است. این منطقه دارای عجایب بسیار جالب و منحصر به فردی نظیر زبان گرجی بوده که شما می توانید این زبان را میان 14 زبان زنده جهان مشاهده کنید.

مردمان این منطقه برای مهمانان، ارزش و احترام خاصی قائل بوده و همیشه در تلاش هستند تا مسافران بهترین روزهای اقامت را در این شهر بگذارنند. مردمان بومی حضور مسافران را نعمتی الهی دانسته و با تمام وجود پذیرای آنان هستند. این افراد با روی خوش و آغوشی گشاده، همیشه در خدمت مسافران بوده و بهترین امکانات را برای آنان، مهیا می کنند. از اصلی ترین و متداول ترین سنت های دایر در باتومی، می توان به ارزش و جایگاه مهم سلام اشاره نمود.

هنگام بازدید یا برخورد به یک فرد جدید، از شما انتظار می رود که به وی سلام کنید. در این کشور به جای سلام از واژه گامار جوبا استفاده می شود؛ که بیانگر همان سلام است. این مردمان بر این اصل اعتقاد دارند که سلام، سلامتی آورده و دارای قدرت بسیار زیادی است. همچنین شما با بیان این عبارت، ارزش و احترام به خصوصی برای فرد مقابل قائل می شوید که این امر بسیار جذاب و محترمانه است.

سخن پایانی

کشور گرجستان و شهرهای آن نظیر باتومی، همیشه میزبان بسیار خوبی برای شما مسافران هستند. شما می توانید با سفر به این کشور و شهرهای آن، علاوه بر بازدید از جاذبه های طبیعی، جاذبه های هنری، جاذبه های فرهنگی و… از تاریخچه و پیشینه غنی این منطقه نیز با خبر شوید و همچنین تعداد جمعیت باتومی را بدانید و مردمان خونگرم آن را از نزدیک مشاهده کنید. شما با مسافرت به مناطق مختلف می توانید پختگی و تکامل را درون خود احساس نموده و تجربیات مهم و ارزشمندی را نیز کسب کنید. به این نکته توجه داشته باشید که کسب تجربه به راحتی امکان پذیر نیست؛ پس فرصت را از دست ندهید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.