به عقیده بسیاری از آدم ها هم فیشیال و هم پاکسازی پوست یکسان هستند و در برخی از موارد فکر می کنند که قیمت بالای فیشیال تنها یک هزینه اضافی است و با پاکسازی هم می توان به نتیجه مطلوب رسید.

کسانی که این عقیده را دارند در واقع نمی دانند که فیشیال چیست و تنها اسم آن را شنیده اند. ما در این مطلب با شماییم تا دلایلی قانع کننده بیاوریم که این دو روش کاملا متفاوت هستند. در ابتدای مطلب یک تعریفی از فیشیال و پاکسازی پوست خواهیم داشت تا شما راحت تر بتوانید فرق بین این دو تا را متوجه شوید. با ما باشید.

فیشیال چیست؟

فشیال پوست درمان و راهی برای پاک سازی پوست جهت شادابی و طراوت آن و همچنین کند کردن روند پیری پوست است که شامل مراحلی چون: بخور صورت، ماسک صورت، لایه برداری، ماساژ و پاکسازی پوست است. به بیان ساده تر انجام یک سری کارها و مراحل و استفاده از کرم ها و لوسیون ها برای بهبود ظاهر پوست و آرامش بیشتر آن است.

در درمان پوست به وسیله فیشیال لازم به استفاده از محصولات خاصی نیست و اگر به درستی و متناسب با نوع پوست انجام شود نتایج رضایت بخشی خواهد داشت.

https://mayaskincare.ir/facial

پاکسازی پوست چیست؟

پاکسازی پوست نیز همانند فیشیال راهی برای شادابی پوست است که در آن باکتری ها روی پوست و همچنین پوست مرده را از بین می برد. این روش با فیشیال یک سری تفاوت ها دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

آیا فیشیال همان پاکسازی است؟

با توجه به اینکه هم در فیشیال و هم پاکسازی از ترتیب و مواد مشابهی استفاده می شود ولی نمی توان گفت یکی هستند. هرچند که در بیشتر سالن ها با اسم فیشیال، پاکسازی انجام می دهند. برای اینکه فرق بین فیشیال و پاکسازی را بدانید ما در ادامه مطلب به این تفاوت ها پرداخته ایم.

پاکسازی پوست برای از بین بردن سلول های اضافی و آلودگی و جوش های سطحی استفاده می گردد اما فیشیال پوست را به صورت عمیق تری پاکسازی می کند. حتی در کلینیک ها از دستگاه های مخصوصی برای این کار استفاده می کنند. همچنین همراه با فیشیال بعد از پاکسازی پوست از بخور برای برداشتن جوش های سرسیاه و ماسک های آرامش بخش نیز استفاده می شود.

 

تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی پوست  در چیست؟

برای اینکه بدانید فیشیال با پاکسازی پوست چه تفاوتی دارد ما در این مطلب چند نکته عنوان می کنیم تا این تفاوت ها برایتان آشکار شود.

این موارد عبارت اند از:

  • هزینه پاکسازی نسبت به فیشیال ارزان تر است چرا که در پاکسازی تنها از یک ماسک می توان استفاده کرد اما در فیشیال از ماسک همراه با ماساژ پوست و دستگاه استفاده می شود.
  • پاکسازی را باید هر دو الی سه هفته یک بار انجام دهید اما فیشیال این گونه نیست و باید هر دو ماه یک بار آن را انجام دهید.
  • فیشیال باعث بهبود گردش خون و ایجاد سلامتی برای پوست صورت شما می شود.
  • فیشیال نتایج سریع تری نسبت به پاکسازی دارد.
  • فیشیال بین دو الی سه ساعت طول می کشد در حالی که پاکسازی به زمان کمتری نیاز دارد.

عمده ترین تفاوت پاکسازی و فیشیال پوست

از عمده ترین تفاوت بین فیشیال و پاکسازی می توان به زمان استفاده از آن ها اشاره کرد. لازم است اشاره کنیم که پاکسازی پوست صورت یکی از مهمترین درمان ها برای پوست است که آن را از بیماری پوست، چین و چروک و ... به خوبی محافظت می کند.

به همین دلیل برای پاکسازی باید بین دو الی سه هفته یک بار تکرار شود و فیشیال نیز باید هر دو ماه یک بار انجام شود. زمان لازم برای انجام پاکسازی یا فیشیال مابین 60 الی 90 دقیقه متغییر است.

فیشیال یا پاکسازی؟

همانطور که توضیح دادیم فیشیال یکی از راه های موثر برای پاکسازی پوست است. اگر دنبال روشی برای شفافیت و جوانسازی پوستتان هستید این روش یک روش منحصر به فرد است. هم فیشیال و هم پاکسازی پوست به از بین رفتن لکه ها، جوانسازی پوست و شفاف شدن پوست کمک می کنند و یک درمان کم تهاجمی تلقی می شوند. مهمتر از همه می توانید از این روش ها به عنوان یک روتین و یک روال برای مراقبت از پوستتان استفاده کنید.

مراحل فیشیال و پاکسازی پوست با هم یکسان است و تفاوت آن ها تنها در ماساژ صورت در فیشیال است. فراموش نکنید که اگر دنبال یک روش سریع برای از بین بردن عارضه پوستی هستید فیشیال بهترین روش درمانی است و در برخی از موارد پاکسازی جوابگوی خیلی از عارضه های پوستی نیست و جوابدهی کندی دارد.

بهترین ها را برای پوست خود بخواهید و همیشه سرشار از اعتماد به نفس باشید.

خلاصه مطلب تفاوت فیشیال با پاکسازی پوست

در طی سال های اخیر هم خانم ها و هم آقایون به پوست خود اهمیت ویژه ای داده اند چرا که به این باور رسیده اند که پوست سالم نشانه ای از سلامت جسمانی است. از طرف دیگر پوست صورت در برخوردهای اجتماعی نقش مهمی دارد. بنابراین افراد از روش های مختلفی برای جوانسازی پوست استفاده می کنند. در این مطلب در مورد پاکسازی و فیشیال و تفاوت آن ها با هم دیگر پرداختیم لازم است بدانید که این دو روش برای داشتن پوست شاداب نقش مهمی دارند و به عنوان روتین های پوستی مهم هستند.

شما برای پوستتان از چه روتینی استفاده می کنید؟ نظرتان را در مورد فیشیال و پاکسازی برایمان کامنت کنید تا همه بتوانند از تجربه هایتان استفاده کنند.

 

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.