دانشگاه های آلمان پذیرای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان هستند و این کشور با ارائه ی آموزش هایی با کیفیت و ارزان،فرصتی عالی برای تحصیل می باشد.

دانشگاه های آلمان فرصت های تحصیلی مختلفی را در دسترس دانشجویان بین المللی قرار می دهند و علاقمندان به رشته روانشناسی می توانند از برنامه های درجه یک دانشگاه های آلمان استفاده کنند.

از دانشگاه های معتبر آلمان برای رشته روانشناسی می توان به دانشگاه آزاد برلین،دانشگاه فنی درسدن،دانشگاه روهر بوخوم و غیره اشاره کرد. در ادامه بیش تر در مورد دانشگاه های روانشناسی کشور آلمان صحبت می کنیم.

در این راستا حتما سعی نمایید از موسسات اعزام دانشجو به آلمان مورد تایید وزارت علوم نیز برای دریافت خدمات بهتر استفاده نمایید.

برترین دانشگاه های روانشناسی در آلمان

برترین دانشگاه های روانشناسی آلمان بر اساس شهرت و تحقیقات در زمینه ی روانشناسی به ترتیب،موارد زیر می باشند:

نام دانشگاه
نام اصلی دانشگاه
موقعیت
رتبه بهترین دانشگاه ها در زمینه روانپزشکی یا روانشناسی
دانشگاه مونیخ آلمان
University of Munich
مونیخ
40
دانشگاه هومبولت برلین
Humboldt University of Berlin
برلین
53
دانشگاه آزاد برلین
Free University of Berlin
برلین
72
دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ
Ruprecht Karls University Heidelberg
هایدلبرگ
76
دانشگاه هامبورگ
University of Hamburg
هامبورگ
125
دانشگاه فنی مونیخ
Technical University of Munich
مونیخ
144
دانشگاه مونستر
University of Munster
مونستر
150
دانشگاه اولم
Ulm University
اولم
155
دانشگاه فرایبورگ
University of Freiburg
فرایبورگ
158
دانشگاه لایپزیک
Leipzig University
لایپزیک
160
دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن
Eberhard Karls University of Tubingen
توبینگن
168
دانشگاه فیلیپس ماربورگ
Philipps University Marburg
ماربورگ
191
دانشگاه گوتینگن
University of Gottingen
گوتینگن
200
دانشگاه روهر بوخوم
Ruhr University Bochum
بوخوم
212
دانشگاه کلن
University of Cologne
کلن
223
دانشگاه فناوری درسدن
Technische Universitat Dresden
درسدن
231
دانشگاه پوتسدام
University of Potsdam
پوتسدام
237
دانشگاه ارلانگن نورنبرگ
University of Erlangen Nuremberg
نورنبرگ
239
دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف
Heinrich Heine University Dusseldorf
دوسلدورف
243
دانشگاه مانهایم
University of Mannheim
مانهایم
251

در ادامه به معرفی برخی از دانشگاه های روانشناسی آلمان می پردازیم.

دانشگاه اولم

دانشگاه اولم یکی از بهترین دانشگاه های روانشناسی آلمان است.

انستیتوی آموزش و روانشناسی تربیتی دانشگاه اولم،در اواسط دهه ی 1980 تاسیس شد. این انستیتو در پی ارائه ی دوره های تکمیلی در زمینه علوم رسانه و کامپیوتر و نیز دوره های تربیت معلم ایجاد شد.

لذا،در حال حاضر موسسه روانشناسی و آموزش دانشگاه اولم،در دانشکده ی مهندسی و علوم کامپیوتر قرار دارد.

دانشجویانی که در رشته روانشناسی دانشگاه اولم تحصیل می کنند،اصول پایه و نیز کاربردهای روانشناسی را در زمینه های مختلف درک خواهند کرد.

دانشگاه فرایبورگ

دپارتمان روانشناسی دانشگاه فرایبورگ از ترم زمستان سال تحصیلی 2007 / 2008،ارائه ی دوره کارشناسی علوم در رشته ی روانشناسی را آغاز کرد.

در مورد رشته روانشناسی تصورات اشتباه زیادی وجود دارد،برخی تصور می کنند که این رشته بیش تر با مسائل سلامت روان و رفتارهای آزاردهنده یا نگران کننده سروکار دارد.

به هر حال،روانکاوی و روانشناسی از موضوعاتی است که توسط دپارتمان روانشناسی دانشگاه فرایبورگ ارائه می شود.

همچنین،دانشجویان این دانشگاه می توانند روانشناسی را در ترکیب با رشته هنرهای آزاد به عنوان بخشی از برنامه ی کارشناسی هنر دنبال کنند.

دانشگاه فناوری درسدن

از دیگر برترین دانشگاه های روانشناسی آلمان،دانشگاه فناوری درسدن است.

در رتبه بندی تعالی تنوع (Diverse Excellence) که مرکز توسعه ی آموزش عالی (CHE) انجام داده،دپارتمان روانشناسی دانشگاه درسدن رتبه ای عالی کسب نمود.

در این روش رتبه بندی که دانشگاه ها بر اساس برتری در تحقیق،استانداردهای مرتبط با تحقیق،بین المللی بودن و دانشجو محوری رنک می شوند،مشخص شد که قدرت موسسات آموزش عالی کشور آلمان در تنوع و ارائه ی دوره هایی جامع و با کیفیت است.

دپارتمان روانشناسی دانشگاه فناوری درسدن (Technische Universitat Dresden)،یکی از معدود دپارتمان های روانشناسی در آلمان است که در زمینه های مختلف نظیر تحقیق،مرجع کاربردی،بین المللی بودن و دانشجو محور بودن،بسیار قوی و به روز می باشد.

لذا،نام این دانشگاه در لیست بهترین دانشگاه های آلمان در زمینه روانشناسی قرار گرفته است.

دانشگاه فنی درسدن که در سال 1828 تأسیس شده،دارای بیش از 32 هزار دانشجو است که 15 درصد از این دانشجویان،بین المللی هستند.

TU Dresden برنامه های کارشناسی و ارشناسی ارشد روانشناسی را ارائه می دهد. تمرکز این دوره ها بر علوم اعصاب شناختی / عاطفی و یا عملکرد انسانی در سیستم های فنی / اجتماعی و روش های بالینی است.

از شرایط پذیرش این دانشگاه می توان به شرکت در آزمون های استعداد و مدارکی جهت اثبات مهارت های زبان انگلیسی و یا آلمانی اشاره کرد.

دانشگاه روهر بوخوم

دانشگاه روهر بوخوم (RUB) که یکی دیگر از دانشگاه های روانشناسی آلمان است، در قلب اروپا،روهر قرار دارد. این دانشگاه متشکل از 20 دانشکده و حدود 5 هزار کارمند است.

در حال حاضر،دانشگاه روهر بوخوم میزبان بیش از 43 هزار دانشجو از حدود 130 کشور دنیا می باشد.

اعضای دانشگاه روهر بوخوم در زمینه های مختلف از علوم گرفته تا مطالعات و مهندسی و مدیریت،هم به دیگران آموزش می دهند و هم از دیگران آموزش دریافت می کنند.

دانشکده ی روانشناسی این دانشگاه،موسسه ای بین المللی و تحقیقاتی است که هزاران دانشجو در آن حضور فعال دارند.

این دانشکده متشکل از 9 بخش است و هر کدام از بخش ها توسط 4 استادیار،یک استاد تمام و حدود 40 دستیار پژوهشی و دانشمند اداره می شوند.

دانشگاه روهر بوخوم که در سال 1965 افتتاح شده،در حال حاضر حدود 200 برنامه تحصیلی در زمینه های مختلف نظیر روانشناسی و علوم اعصاب شناختی و روانشناسی بالینی و روان درمانی ارائه می دهد. اما اغلب برنامه ها به زبان آلمانی هستند.

دانشجویان بین المللی جهت پذیرش در این دانشگاه می توانند برای ترم زمستان از 1 ژوئن الی 15 ژوئیه و برای ترم تابستان از 1 دسامبر الی 15 ژانویه اقدام نمایند.

دانشگاه مانهایم

دانشگاه مانهایم نیز در لیست بهترین دانشگاه های روانشناسی آلمان قرار دارد. قدمت این دانشگاه به سال 1907 بازمی گردد و در حال حاضر حدود 60 دوره مختلف توسط این دانشگاه ارائه شده است.

دانشگاه مانهایم به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان،در بین 20 موسسه ی تحقیقاتی برتر اروپا رتبه بندی شده است.

این دانشگاه در دوره های مختلف،میزبان حدود 12 هزار دانشجو بوده و دانشجویان بین المللی از حدود 100 کشور دنیا هستند.

پردیس بین المللی دانشگاه دوره های چند زبانه را برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد روانشناسی نظیر روانشناسی بالینی و روانشناسی شناختی در نظر گرفته است.

به طور کلی،دپارتمان روانشناسی دانشگاه به عنوان یک موسسه ی آموزشی و تحقیقاتی پیشرو در آلمان شناخته می شود و تمرکز این بخش بیش تر بر زمینه های تحقیقاتی،روانشناسی اقتصادی،روانشناسی شناختی و روانشناسی اجتماعی می باشد.

یکی از اهداف بسیار مهم این دپارتمان،تقویت و گسترش این زمینه های تحقیقاتی با ایجاد امکانات و تاسیسات دانشگاهی جدید و نوآورانه است.

دانشجویان دوره کارشناسی روانشناسی در دانشگاه مانهایم،دانش و مهارت های لازم را در زمینه های پایه و کاربردی روانشناسی کسب می کنند.

همچنین،این دپارتمان شامل دو برنامه کارشناسی ارشد است.برنامه ارشد روانشناسی اقتصادی که بر موضوعاتی چون روانشناسی سازمانی و صنعتی و نیز روانشناسی مصرف کننده متمرکز است.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده و مرکز مشاوره انتخاب نو مسئولیتی درباره آن ندارد.