خرید سیسمونی نوزاد همیشه یکی از پر چالش ترین خریدها است. یکی از لوازم مهم در سیسمونی اسباب بازی است و تشک بازی یک وسیله کامل برای بازی نوزاد است. ما در سیسمونی نوزاد نی نی بندر برای شما راهنمای خرید تشک بازی را آماده کرده ایم. تشک‌های بازی کودک بسیار متنوعی در بازار موجود است، بنابراین وقتی سعی می‌کنید تشک‌های مناسب را برای کودک خود پیدا کنید، نباید از سردرگمی خود خجالت بکشید. این محصولات با نام‌های مختلفی تولید می‌شوند. 

میتوانید بهترین تشک های بازی را در سیسمونی نوزاد ارزان نی نی بندر پیدا کنید. در این نوشته چند نکته خوب برای انتخاب تشک بازی مناسب کودک شما آورده شده است:

ایمنی تشک

بدیهی است که ایمنی همیشه دغدغه شماره یک در ذهن والدین خواهد بود. مسئله این است که استانداردهای ایمنی بسیار زیادی در این دنیا وجود دارد آمریکایی، کانادایی، اروپایی، ژاپنی، کره ای، استرالیایی، نیوزلندی و غیره. دلایل فنی و حتی در داخل یک کشور، استانداردهای متعددی برای هر محصول وجود دارد که در اکثر مواقع باید رعایت شود. بدترین چیز این است که استانداردها مدام در حال تکامل هستند. حتی تامین کنندگان معتبر از استانداردهای قدیمی استفاده می کنند زیرا ممکن است قبلاً استانداردهای جدید را شکست داده باشند. ممکن است اکنون گیج شوید، اما ما آموزش مصرف کنندگان را وظیفه و تعهد خود می دانیم.

ایمنی دامنه وسیعی را پوشش می دهد. شما نمی‌خواهید کودکتان هنگام دراز کشیدن روی تشک بازی نوزاد آسیب ببیند.

  • تشک بازی باید به اندازه کافی ضخیم و بزرگ باشد تا از نوزادان حتی در هنگام تلو خوردن (که رایج است) محافظت کند. در صورت امکان، باید آنها را اضافه کنید تا از سقوط جلوگیری شود.
  • اگر از زیپ استفاده می شود، باید آنها را از دید نوزادان پنهان کرد.
  • اگر تشک بازی با اسباب‌بازی‌ها یا وسایل فعالیت همراه است، باید به طور ایمن در جای خود قرار گیرند.

انواع و مواد

تشک‌های بازی انواع مختلفی دارند، اما به طور کلی آنها را به عنوان تشک پارچه‌ای، تشک پازلی، تشک نرم و تشک پوشه فضایی طبقه‌بندی می‌کنیم.

تشک‌های پارچه ای

حصیرهای پارچه ای آنهایی هستند که از مواد لباس ساخته می‌شوند. آنها شامل تشک‌هایی هستند که همه با آن آشنا هستند. نیازی به گفتن نیست که تشک‌های پارچه‌ای عموماً ایمن ترین هستند اما معمولاً ضدآب نیستند مگر اینکه به طور خاص درمان شوند.

تشک‌های پازلی

تشک‌های پازلی معمولا با نام های ABC یا تشک های فوم شناخته می شوند. آنها محدوده قیمت زیادی دارند و معمولاً از فوم با استفاده از موادی مانند پلی اتیلن (PE) و اتیلن وینیل استات (EVA) ساخته می‌شوند. حتی در یک خانواده (مانند پلی اتیلن)، کیفیت محصول و قیمت محصولات نهایی می‌تواند به دلیل ویژگی‌های پلاستیک، ترکیب شیمیایی و فرآیند تولید به شدت متفاوت باشد. برخی از تشک‌های پازل بسیار کثیف و واقعاً بدبو هستند اما واقعاً ارزان هستند و این تشک‌های فومی هستند که در گذشته نگرانی‌های زیادی برای سلامتی ایجاد می‌کردند! سایر محصولات ساخته شده از EVA دارای بالاترین کیفیت هستند، استانداردهای ایمنی سختگیرانه را رعایت می‌کنند، هیچ گونه نگرانی سلامتی ایجاد نمی‌کنند و واقعاً هیچ بویی ندارند، حتی زمانی که برای اولین بار آنها را باز می‌کنید. متأسفانه آنها ارزان نیستند و حتی بیشتر از تشک های نرم پلی اتیلن قیمت دارند. به قول معروف، همه تشک‌های فوم یکسان ساخته نمی شوند! تشک‌های پازلی معمولاً از قطعات به هم پیوسته با حروف الفبا، اعداد، نمادها یا حتی حیوانات ساخته می‌شوند. 

 

تشک‌های نرم

تشک‌های نرم معمولا از پلی اتیلن، پلی اورتان (PU)، پلی وینیل کلراید (PVC) یا حتی سیلیکون ساخته می شوند. تشک های نرم پلی اتیلن و پلی اتیلن ارزان قیمت هستند اما رنگ آن ها غنی نیست و سطوح آن ها خشن تر است، بنابراین ممکن است نخواهید کودکتان روی آن ها بخزد. تشک‌های نرم پلی اتیلن به طور کلی ارزان تر هستند، در حالی که تشک های نرم پلی اتیلن به سختی در اینجا یافت می شوند. از سوی دیگر، تشک های نرم پی وی سی به دلیل طرح های رنگارنگ، ارزش آموزشی و سطوح صاف، در سنگاپور بسیار محبوب هستند. اما آنها گران هستند و می توانند نسبتاً سنگین و حجیم باشند. و برای بسیاری از مردم ناشناخته است، محصولات PVC واقعا برای محیط زیست مضر هستند و ایمنی محصول آنها یک نگرانی بزرگ است. و ما حتی در مورد فتالات ها صحبت نمی کنیم! آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا تشک های PVC حتی نمی توانند به بسیاری از بازارهای توسعه یافته در اروپا نفوذ کنند؟

تشک‌های سیلیکونی تکامل تشک های PVC هستند. آنها تمام ویژگی های عالی تشک های PVC را دارند. تشک های سیلیکونی واقعا بهتر، نرم تر، ایمن تر و سازگار با محیط زیست هستند. اما آنها همچنین گران ترین آنها هستند.

تشک بازی نوزاد مناسب

اگر یکی از اهداف اصلی شما از خرید تشک بازی استفاده از آن به همراه یک حیاط بازی است، ممکن است بخواهید یکی از آن ها را بخرید که به خوبی در حیاط بازی قرار بگیرد (یا حداقل نزدیک به آن و در داخل حیاط بازی بنشیند). توصیه ما این است که یک تشک بازی بزرگتر از حیاط بازی نگیرید زیرا ممکن است وقتی کودک آن را هل می دهد، حیاط بازی که بالای تشک بازی قرار دارد جابه جا شود. اما انتخاب با شماست.

اندازه

اندازه مهم است تشک بازی باید به اندازه کافی جادار باشد تا کودک بتواند در آن بغلتد و بازی کند. اما باید فضای موجود در خانه خود را نیز در نظر بگیرید.

اندازه معمولاً بر حسب سانتی متر (سانتی‌متر) یا میلی‌متر (میلی‌متر) اندازه گیری می‌شود. به علامت‌های سایز S، M، L و XL اعتماد نکنید زیرا چنین علامت‌هایی از تامین کنندگان مختلف به معنای ابعاد متفاوت است. توصیه ما این است که همیشه اندازه واقعی تشک بازی را قبل از خرید تأیید کنید.

ضخامت

تشک بازی نوزاد  باید به اندازه کافی ضخیم باشد تا از افتادن نوزاد جلوگیری کند. باید از کوچولو در برابر برخورد با سطح سخت کف محافظت کند. اما چه قدر باید باشد؟ این واقعا بستگی دارد، زیرا همه تشک‌های بازی متفاوت هستند. شاید تعجب کنید که بدانید تشک‌های نرم می‌توانند تا 40 میلی‌متر ضخامت داشته باشند در حالی که تشک‌های پوشه فضایی تا 42 میلی‌متر ضخامت دارند! توصیه ما این است که هر چیزی حدود 10 میلی‌متر برای تشک نرم باید به طور کلی به اندازه کافی خوب باشد. برخی از والدین ممکن است ضخامت 15 میلی متر را برای تشک نرم ترجیح دهند.

کلام آخر نی نی بندر

اگر علاقه مند هستید نوزاد شما با بازی رشد بهتری داشته باشد، توصیه نی نی بندر این است که بجای خرید اسباب بازی های مختلف یک تشک بازی با کیفیت برای او بخرید. زیرا نوزادان بخصوص در ابتدای تولد به تشک های بازی علاقه بسیاری نشان می دهند. برای تهیه کلیه لوازم نوزاد به نی نی بندر با آدرس https://ninibandar.ir/ مراجعه فرمایید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده و مرکز مشاوره انتخاب نو مسئولیتی درباره آن ندارد.