باسکول چرخدار یکی از مدل های پرکاربرد در صنایع کوچک و متوسط است. چرخدار بودن این باسکول امکان جابجایی آن را فراهم کرده است تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی آن را به مکان دلخواه خود جابجا کنید.
باسکول با هدف رفع نیاز توزین صنایع مختلف در مدل ها و کاربردهای متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند. بدون شک شما نمی‌توانید با یک ترازو فروشگاهی یا ترازو صنعتی نیازهای یک کارگاه تولیدی را برطرف کنید. برای رفع نیاز کارگاه های تولیدی و کارخانجات حتما بایستی از باسکول ها با ظرفیت های مختلف استفاده کنید.

در این مطلب قصد داریم شما را با انواع باسکول های چرخدار و کاربردهای آنها آشنا کنیم.

ظرفیت های باسکول های چرخدار

به منظور استفاده از باسکول چرخدار، کمترین ظرفیت توزین این باسکول معمولا ۵۰۰ کیلوگرم و بیشترین ظرفیت آن ۲ تن می‌باشد.

باسکول چرخدار پند با ظرفیت توزین ۵۰۰ و ۷۰۰ کیلوگرمی به صورت تک لودسل تولید می‌شود. دقت این باسکول ۱۰۰ گرم و در ابعاد ۷۵*۷۵ سانتیمتر تولید می‌شود. باسکول چرخدار ۱ تن پند هم به صورت تک لودسل تولید می‌شود و دقت این باسکول نیز ۱۰۰ گرم ولی در ابعاد ۱۰۰*۱۰۰ سانتیمتر تولید می‌شود. اما باسکول چرخدار پند با حداکثر ظرفیت توزین ۱.۵ و ۲ تن دارای ۴ لودسل است، دقت این باسکول ۵۰۰ گرم و در ابعاد ۱۲۰*۱۲۰ سانتیمتر تولید می‌شود.

قابلیت‌ های باسکول چرخدار

امروزه با ورود به نسل جدید تکنولوژی، تجهیزات الکترونیک بسیار زیادی به اینترنت اشیا مجهز شده اند. سیستم های هوشمند سازی با هدف افزایش کارایی و برقراری ارتباط بین اپراتور و تجهیز الکترونیک در تلاش اند به کار گیری تجهیزات الکترونیکی را تسهیل کنند و امکان انجام عملیات یا مانیتورینگ تجهیزات را از راه دور فراهم کنند.

به کار گیری پورت سریال RS232 در باسکول چرخدار امکان اتصال به دیگر تجهیزات الکترونیک را با هدف انتقال داده های وزنی فراهم کرده است. این پورت قابلیت های اتصال را به شرح زیر فراهم کرده است:

  • امکان اتصال به کامپیوتر، نرم افزار حسابداری و انبارداری: یکی از مهمترین موضوعات صنعت توزین امکان اتصال تجهیزات با سیستم حسابداری و انبارداری است. این قابلیت کمک می‌کند موجودی انبار به صورت لحظه ای رصد شود و بر اساس آن برنامه ریزی اجرایی صورت گیرد. از طرفی امکان اتصال به سیستم حسابداری محاسبات پیچیده سود و زیان را برای کسب و کار ها تسهیل می‌کند.
  • امکان اتصال به رله: این قابلیت، امکان تعیین محدوده توزین با هدف توزین یک دست را فراهم می‌سازد. مثلا اگر از پر کن استفاده می‌کنید، رله به شما کمک می‌کند وزن مشخصی تعیین کنید که هر زمان اقلام در حال توزین مانند برنج و لپه و …. به آن محدوده رسید، پر کن قطع شود.
  • امکان اتصال به جت پرینتر: یکی دیگر از نیازهای ضروری صنایع که بایستی در کنار توزین برطرف شود، امکان اتیکت زدن وزن بر روی محصولات است. قابلیت اتصال باسکول به جت پرینتر این قابلیت را برای صنایع فراهم می‌کند.
  • امکان اتصال به نمایشگر دوم حافظه دار: نمایشگر دوم امکان مشاهده عملیات توزین را برای یک شخص یا گروهی غیر از اپراتور دستگاه فراهم می‌کند. گاهی اوقات نمایش وزن به صورت همزمان با هدف ایجاد هماهنگی بین بخشهای مختلف نیاز یک کسب و کار است، در این مواقع استفاده از نمایشگر دوم بهترین گزینه است.

حافظه دار بودن این نمایشگرها امکان دریافت گزارشات در بازه زمانی دلخواه را فراهم می‌کند.

 

تاثیر باسکول چرخدار بر کسب و کار شما

باسکول چرخدار می‌تواند به منظور توزین اقلام و مواد خریداری شده در تمامی نقاط کارگاه یا کارخانه به کار گرفته شود. امکان جابجایی این باسکول در خط تولید دلیل اصلی استفاده از این تجهیز است. این امکان به شما کمک می‌کند توزین را با کمترین زمان و بدون جابجایی مواد در خط تولید انجام دهید. سرعت عمل بالای این باسکول کمک می‌کند هر جا که نیاز به توزین باشد از آن استفاده شود.

استفاده از نمایشگر های مختلف به همراه باسکول چرخدار برای شما امکان گزارش گیری اطلاعات توزین را در فرمت های مختلفی با هدف ارائه به دپارتمان های حسابداری و انبار و برنامه ریزی فراهم کرده است.

علاوه بر موارد فوق، باسکول چرخدار امکان ثبت تمامی ورود و خروج اقلام و مواد اولیه در یک کسب و کار را فراهم می‌کند. شما بر اساس اطلاعات به دست آمده از ورود و خروج اقلام، نظارتی بر فعالیت های کسب و کار در یک بازه زمانی مشخص داشته باشید.

جمع بندی

ما در شرکت صنایع پند با تمرکز بر تولید محصولات با کیفیت و پوشش حداکثری نیاز صنعت، محصولات متنوعی را تا کنون تولید و توسعه داده‌ایم. هر زمان در صنعت نیازی ایجاد شده، مهندسان ما در بخش تحقیق و توسعه به سرعت برای رفع آن نیاز اقدام به تولید یا باز طراحی محصول کرده اند.

یکی از محصولات پرطرفدار در بین کارگاه ها و تولیدی های کوچک و متوسط، باسکول چرخدار است. این باسکول با جابجایی آسان عملیات توزین را در هر نقطه ای از محل کسب و کار برای شما فراهم می‌کند.

برای کارگاه های کوچک، باسکول چرخدار ۵۰۰ و ۷۰۰ کیلوگرمی و برای کارگاه های متوسط، باسکول چرخدار ۱، ۱.۵ و ۲ تن یکی از بهترین انتخاب ها است.

به منظور خرید این محصول می‌توانید از طریق سایت ما به نشانی pandco.com درخواست خود را ارسال کنید. علاوه بر سایت امکان ثبت سفارش از پلتفرم های اجتماعی مانند اینستاگرام هم امکان پذیر است.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و ارتباط مستقیم با شرکت صنایع پند می‌توانید از طریق تلفن های تماس با ما ارتباط برقرار کنید. اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری در مورد این محصول دارید می‌توانید با کارشناسان فروش ما صحبت کنید.

 این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده و مرکز مشاوره انتخاب نو مسئولیتی درباره آن ندارد.