خودرو کوییک به عنوان یکی از پرفروش‌ترین خودروهای داخلی محسوب می‌شود که توسط گروه خودروسازی سایپا در حال تولید است. این خودرو که در سال ۱۳۹۵ معرفی گردید، در حال حاضر در انواع تیپ‌ها و مدل‌های مختلف تولید می‌شود. همانند هر خودروی دیگری در بازه‌های زمانی و یا کارکردی خاصی، نیاز به تعویض قطعات کوییک خواهیم داشت. با ما همراه باشید تا در یک مقاله جامع به بررسی بهترین زمان تعویض قطعات کوییک بپردازیم.

بهترین زمان تعویض قطعات کوییک

بهترین زمان تعویض روغن موتور کوییک

در اولین بخش از مقاله بررسی بهترین زمان تعویض قطعات کوییک به بررسی روغن موتور و اهمیت تعویض آن خواهیم پرداخت. روغن موتور به عنوان یکی از لوازم مصرفی خودروی کوییک محسوب می‌شود. این روغن برای روانکاری بخش‌های مختلف عملکردی موتور همچون سرسیلندر و مجموعه سیلندر پیستون مورد استفاده قرار می‌گیرد. در شرایطی که موتور در وضعیت سالمی قرار داشته باشد و فشار چندانی به آن وارد نشود، معمولا توصیه می‌شود هر ۵ تا ۶ هزار کیلومتر نسبت به تعویض روغن موتور خودرو کوییک اقدام نمایید.

از نظر روغن موتور مورد استفاده برای موتور خودروی کوییک، لازم است تا از یک روغن موتور استاندارد با غلظت 4۰W1۰ استفاده شود. همچنین حجم روغن مورد نیاز برای موتور خودرو کوییک که از نوع M15 است، حدود ۳.۴ لیتر است.


بهترین زمان تعویض شمع کوییک

شمع یکی از مهمترین قطعات موتور خودروی کوییک محسوب می‌شود که در این بخش از مقاله بهترین زمان تعویض قطعات کوییک به معرفی آن خواهیم پرداخت. شمع خودرو به عنوان یک قطعه الکترونیکی شناخته می‌شود که وظیفه ایجاد جرقه در محفظه احتراق را جهت اشتعال مخلوط سوخت و هوا بر عهده دارد.

در صورت خرابی شمع، ممکن است تا احتراق در موتور خودرو به صورت ناقص باشد و یا اینکه به هیچ وجه احتراقی صورت نگیرد. از نظر زمانی توصیه می‌شود هر ۲ تا ۴ سال نسبت به تعویض شمع کوییک اقدام نمایید. همچنین از نظر بازه عملکرد کیلومتری خودرو نیز توصیه می‌شود که هر ۲۰ تا ۴۰ هزار کیلومتر نسبت به تعویض شمع موتور خودرو کوییک اقدام نمایید.

خرید وایر شمع خودرو با مناسب‌ترین قیمت

بهترین زمان تعویض باتری کوییک

یکی دیگر از قطعات تعویضی و مصرفی خودرو کوییک که در این بخش از مقاله بهترین زمان تعویض قطعات کوییک به معرفی آن خواهیم پرداخت، باتری خودرو است. باتری خودروی کوییک به عنوان یک قطعه الکتروشیمیایی شناخته می‌شود که مسئول ذخیره انرژی الکتریکی برای عملکردهای مختلف خودرو به شمار می‌رود. باتری اتمی کوییک معمولاً عمر مفید ۳ تا ۵ ساله دارد.

تعویض باتری کوییک

روش تشخیص نیاز به تعویض باتری کوییک نیز بدین صورت است که باید به نشانگر موجود در بخش فوقانی باتری توجه کنید. اگر رنگی که در داخل این نشانگر مشاهده می‌کنید سبز باشد، بدین معنا است که باتری خودرو کوییک شما سالم بوده و نیازی به تعویض آن نخواهید داشت. در حالی که اگر رنگ این نشانگر به سفید متمایل شود، لازم است تا نسبت به تعویض باتری اقدام نمایید.

خرید با دوام‌ترین سنسور دمای آب خودرو

بهترین زمان تعویض لاستیک کوییک

لاستیک به عنوان یکی از مهمترین قطعات خودرو به شمار می‌رود که باید به صورت دوره‌ای و با توجه به عملکرد خودرو تعویض شود. سلامت تایر خودرو نقش بسیار مهمی را در عملکرد خودرو خواهد داشت. به طور مثال، سالم بودن لاستیک‌ها باعث کاهش مصرف سوخت شده و کیفیت سواری خودرو را افزایش می‌دهد.

شما باید آج‌های لاستیک خودرو را به طور دوره‌ای بررسی کنید و آنها را از نظر ارتفاع در نظر داشته باشید. اگر آج‌های لاستیک شما نزدیک به صاف شدن باشند، بهتر است تا به فکر تعویض لاستیک خودرو باشید. در حالت عادی توصیه شده است که بهترین زمان تعویض لاستیک کوییک در بازه‌های زمانی ۴ تا ۶ سال خواهد بود. همچنین اگر لاستیک‌های شما ۱۰۰ هزار کیلومتر را پیمایش کردند، زمان مناسبی برای تعویض لاستیک‌های قبلی با یک لاستیک نو خواهد بود. این مورد را از این بابت می‌گوییم که لاستیک خودرو همانند هر قطعه مصرفی دیگری ممکن است که پس از چند سال استفاده فرسوده شده و احتمال خرابی ناگهانی آن افزایش خواهد یافت.

بهترین زمان تعویض فیلتر هوا کوییک

مورد دیگری که می‌خواهیم در مقاله معرفی بهترین زمان تعویض قطعات کوییک به معرفی آن بپردازیم، فیلتر هوای خودرو خواهد بود. فیلتر هوا به عنوان یکی از قطعات مهم در هر خودرویی محسوب می‌شود که وظیفه آن فیلتر نمودن هوای ورودی به موتور خواهد بود. تعویض فیلتر هوا باید به صورت دوره‌ای انجام شده و این کار باعث افزایش کارایی موتور و کاهش مصرف سوخت خواهد شد. بهترین زمان تعویض فیلتر هوای کوییک در بازه‌های ۵ تا ۶ هزار کیلومتر خواهد بود. معمولاً زمانی که روغن موتور خودرو کوییک را تعویض می‌کنند، نسبت به تعویض فیلتر هوا نیز اقدام می‌کنند.

بهترین زمان تعویض سنسور موقعیت کوییک

سنسور موقعیت میل لنگ به عنوان یکی از مهمترین سنسورهای خودرو محسوب می‌شود که نوعی قطعه الکترونیکی است که موقعیت میل لنگ را در هر لحظه مورد پایش قرار می‌دهد. این سنسور محل میل لنگ را به کامپیوتر موتور اطلاع می‌دهد. کامپیوتر موتور نیز با توجه به موقعیت میل لنگ نسبت به تنظیم بخش‌های مختلف عملکردی موتور اقدام می‌کند.

در صورتی که این سنسور دچار خرابی شود، نیاز به تعویض آن خواهید داشت. در مورد خودرو کوییک اگر بخواهیم صحبت کنیم، بهترین زمان تعویض سنسور موقعیت کوییک در بازه‌های زمانی سه ساله بوده و حتی ممکن است تا ۵ سال نیز نیازی به تعویض این سنسور نداشته باشیم. از نظر بازه کیلومتری نیز لازم خواهد بود تا در هر ۵۰ تا ۱۰۰ هزار کیلومتر نسبت به تعویض سنسور موقعیت میل لنگ موتور خودرو کوییک اقدام نمایید.

مرجع خرید با کیفیت‌ترین سنسور موقعیت خودرو

سنسور موقعیت کوییک

پرتوناب، برترین تولید کننده قطعات خودرو

در این مقاله شما را با بهترین زمان تعویض قطعات کوییک آشنا کردیم. در صورتی که تمایل به خرید قطعات اصلی خودروی کوییک داشته باشید،ما مجموعه پرتوناب را به شما معرفی می‌کنیم. گروه پرتوناب به عنوان یکی از برترین قطعه سازان کشور شناخته می‌شود که از سال ۱۳۷۴ تاکنون در تولید قطعات مورد نیاز خودروسازان داخلی به فعالیت پرداخته است. از جمله محصولات گروه پرتوناب می‌توان به وایر شمع، کویل احتراق، سنسور دمای آب، سنسور موقعیت و سرعت میل لنگ اشاره کرد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن زیر با واحد پشتیبانی گروه پرتوناب الکترونیک در ارتباط باشید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده و مرکز مشاوره انتخاب نو مسئولیتی درباره آن ندارد.