مانع بتنی است که جهت هدایت و در مسیر قرار دادن وسیله نقلیه به صورت قطعات بتنی پیش ساخته قابل اتصال به هم ساخته می شود. که هنگام برخورد کناره ای خودرو به دلیل زاویه کم، لبه های آن به عنوان هدایتگر برگردان عمل کرده و موجب کاهش خسارت می گردد. بسته به کاربرد نیوجرسی بتنی در ساخت آن علاوه بر بتن از میلگرد جهت مسلح کردن و مقاوم کردن بتن استفاده میشود که بتن تنشهای فشاری و میلگرد تنشهای کششی اعمال شده به قطعه بتنی را مهار و باعث کاهش صدمات ناشی از برخورد می شود.

از نیوجرسی بتنی  به عنوان محافظ عابران پیاده، محافظت از کارگران پروژه های عمرانی در مقابل خودروها، موانع موقت و موانع امنیتی ضد تروریستی همچنین سیل بند، جلوگیری از انتشار آتش در جنگل ها، هدایتگر رودخانه و چند خطه کردن جاده ها نیز استفاده می شود. بسته به مورد حتی برای سپر کردن نور وسایل نقلیه مقابل و با افزایش ارتفاع نیوجرسی نیز استفاده میشود. این قطعات در دهه ۵۰ میلادی در موسسه تکنولوژی استیونس و با هدایت اداره ایالتی بزرگراه های نیوجرسی در ایالت نیوجرسی طراحی شدند و به همین خاطر به قطعات جرسی یا نیوجرسی معروف شدند.

نیوجرسی بتنی بعد از احداث و امکان استفاده بودن مسیر اساسی ترین نقش را احیفا میکند و بتنهای محافظ خودرو ها خواهد بود هزینه و عملکرد دو بال و مزیت کاربرد این سازه است به دلیل قفل شدن سازه دلیل خوبی برای استفاده در سیل بند و حریم رودخانه دارد قالب نیوجرسی بتنی جاده های بزرگ اتوبان ها را امن تر از قبل کرد جاده های بزرگی که انحرافات شدیدی دارن و ایجاد مانع طبیعی بسیار زمان بر است و سبب شد خسارات جانی و مالی به دلیل تصادفات کم شود. نیوجرسی بتنی برای بار اول در نیوجرسی کانادا مورد استفاده قرار گرفت از آن زمان استفاده روز افزون از این بتن افزایش یافت به سبب مفید بودن آن در انواع جاده ها ایرانیان از سال ۱۳۷۵ مهندسان نیز برای افزایش ایمنی جاده ها با این وسیله فوق العاده اقدام به ساخت جاده ها کردند. از آن زمان به دلیل عملکرد استثنایی در کلیه پروژه های راه سازی ، برای بهبود ایمنی در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار گرفته است. در کشور ایران ، از سال ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۶ ، مهندسان راه و ترابری استفاده از نیوجرسی بتنی را آغاز کردند. قسمت نیوجرسی باید توسط آب پاش مکانیکی یا در غیر این صورت غوطه ور شود یا مرطوب نگه داشته شود عایق بندی در این روش از یک قطعه بتن برای ایجاد یک لایه عایق استفاده می شود که بخار آب را از سطح بتن محدود می کند.

برای تولید نیوجرسی بتنی از میکسر تویین و بتن آن را در لاین مناسب تولید در شرکت ساخته و پرداخته میکنند و به محل قالب های آماده میبرند که از قبل روغن کاری شده اند و سیستم آرماتور آن نصب شده و بتن متراکم در ان ریخته و با بخار آب آن را عمل می آورند و در بخش دپو منتقل و نگهداری می شوند در پایان قطعات تولید شده به انبارها و محل دپوی نیوجرسی بتنی منتقل می‌شوند.

رایان پی بتن تولید کننده نیوجرسی مفصلی اولین مجموعه تخصصی در مهندسی این زمینه سازه ها هست و با پتانسیل بالا امکان ایجاد قالب های متنوع یک سئو و دو سئو کامل را داشته و دارد. کیفیت که شرط اول هر محصولی است که شامل تولیدات این شرکت هم می شود و از سیمان درجه یک آبیک و دانه بندی صیقلی و سیمان بیشتر از آب از ورژن آخر سیال کننده که اما ترانزیت های ما امکان حمل به تمام بخش های استان ها وجود دارد.

قیمت نیوجرسی بتنی خرید عمده نیوجرسی بتنی عوامل گوناگونی قیمت نیوجرسی بتنی را تعیین میکنند نوع مپ نیوجرسی و ماده به کار رفته الگوهای این سازه دقیق و ظریف است و از پس مهندسان کارکشته بر میآید تفاوت متریال درجه یک در سازه نیوجرسی محصول نهایی را مقاوم تر مستحکم تر زمان بکارگیری بیشتر و طبعا صرفه اقتصادی خواهد داشت دلیل تفاوت و گوناگونی همان کیفیت نیوجرسی بتنی می باشد که ۴ نوع ریزش بتن داریم قالب معکوس و یا برعکس ایستاده ماشین اتوماتیک و در محل درجا است. قیمت نیوجرسی بتنی بر اساس مصالح نیوجرسی بتنی از قبیل سیمان آب سنگدانه میلگرد مفصل و سایر تعیین  میشود سیمان: سیمان مورد استفاده در این بتن باید مطالبق تیپ ۱ و ۲ شماره ۳۸۹ باشد و ویژگی های آن را دارار باشد سنگدانه سنگدانه های استفاده شده در این رزروها باید با استاندارد ملی ایران شماره ۳۰۲ نیز مطابقت داشته باشند. این گروه ها شامل شن ماسه عدس و ماسه بادام هستند.افزودنی ‌های لازم: برای بهبود کیفیت حفاظ ‌ها و صاف و صیقلی نگه داشتن سطح ، باید از مایعات و مواد افزودنی پودر با کیفیت بالا در تهیه آنها استفاده شود.

مفصل:  این اتصالات باید از مفصل‌ استفاده کنند که بتوانند در برابر ضربه شدید مقاومت کنند و مقاومت کششی بالایی دارند. در این حفاظ‌ ها باید از مفصل‌ هایی استفاده شود که تحمل ضربه ‌های سنگین را داشته و مقاومت کششی آن‌ ها بالا باشد. انواع مختلفی وجود دارد که گفتن آنها دشوار است. با این حال ، فرایند تولید تقریباً از هر لحاظ روند عادی را طی می کند. روش های تولید نیوجرسی شامل موارد زیر است.

ساخت و تولید نیوجرسی بتنی

ساخت نیوجرسی بتنی در صورت استفاده از تجهیزات روانکاری بتن مستعمل باید مرتعش شده و ارتفاع بیشتری نیز رعایت شود شرایط محیطی یا دمای تولید نیز باید از ۵ درجه سانتیگراد تا ۳۲ درجه سانتیگراد باشد تا مقاومت بتن به ۵ نیوتن در میلی متر مربع برسد. روش های زیادی برای نزدیک شدن به نیوجرسی وجود دارد از روش تصفیه سریعتر می توان در محیط های با رطوبت بالا با استفاده از سیستم های بخار و گرمایش استفاده کرد یا می توان آن را در آب انجام داد که به آن آب درمانی نیوجرسی می گویند. نیوجرسی پلی اتیلن ساخته شده بخاطر وزن کم آن مناسب است برای طرح های که کوتاه هستند از نظر زمانی. حمل چنین نیوجرسی بسیار آسان است ، اما در عین حال مقاومت کمی دارد. در پلی اتیلن می توان از نور استفاده کرد و با ماسه و مواد دیگر پر کرد تا ثبات بیشتری داشته باشد. همچنین در پروژه های موقت و دائمی مورد استفاده قرار می گیرد.

رایان به سفارشات شرکت های آب و فاظلاب بر تکیه توسط مهندسان باتجربه طراحی و توسعه داده شده است تا دامنه کار پیمانکاران را از داربست سیستم پیش فرض به جایگزین برای و استفاده از مواد پلی اتیلن جدید با استفاده از روش چرخشی در یک قطعه جدا کند. پس از کاشت میلگرد ها در نیوجرسی بتنی ، میلگرد فولادی هیچ گونه لغزشی در طول خمش نخواهند داشت. در عمل ، سطح مقطع میلگرد فولادی معمولاً به گونه‌ ای است که استحکام کششی بتن بر روی قسمت محدب میلگرد فولادی غلبه می کند و در موارد بزرگ‌تر میلگرد فولای به تنهایی تمام تنش را تحمل می کند . از این رو در ایجاد تنش‌ های خمشی در تیره‌ بتن مسلح شده با میلگرد فولادی ، فرض بر این است که تمامی تنش‌ها توسط میلگرد فولادی تحمل می شود .

09122123017


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.