اوزون برون که به آن دماغ دراز نیز می گویند یک نمونه ماهی خاویاری می باشد که در کشورمان صید می گردد. این ماهی به دلیل سرشار بودن از خاصیت ، امروزه به صورت خرید آنلاین خاویار ازون برون در مراکز مختلفی صورت می گیرد. ماهی اوزون برون از جمله ماهی‌هایی بوده که در زمان طبخ به راحتی استخوان آن از فیله ی آن جدا می گردد، لذا خوردن آن برای افراد مشکل ‌ساز نخواهد بود. علاوه بر خاویار، گوشت این ماهی نیز از ارزش غذایی بالایی برخوردار بوده و مفید می باشد. این نوع ماهی در دریای خزر زیست دارد که به طور معمول حدود ۹۳درصد خاویار جهان را تامین می نماید برای خرید آنلاین خاویار ازون برون به سایت سلطان ماهی مراجعه کنید. اگر عاشق غذای دریایی می باشید و دوست دارید یک بشقاب بزرگ از انواع غذاهای دریایی را داشته باشید توصیه می کنیم خرید آنلاین ماهی و خرید آنلاین ماهی اوزون برون را تجربه نمایید.

شکل ظاهری جهت شناسایی خرید ماهی ازون برون

ازون برون به راحتی قابل تشخیص خواهد بود چرا که بینی این ماهی تا ۲۵٪ از کل طول ماهی می باشد. از پوستی مایل به آبی و سیاه و سطح شکم نرم و سفید و پوسته های بسیار برجسته که صفحات استخوانی روی پوست دارد که از رنگی زرد مایل به سفید برخوردار می باشد. ماهی ازون برون در طبیعت می تواند به حداکثر اندازه ۲٫۲ m و ۷۰ kg رشد داشته باشد ولی در یک حوضچه بزرگ ۱٫۳ – ۱٫۵ m و ۱۰ – ۱۵ kg اندازه معمول تر می باشد.

 محل پرورش ماهی ازون برون

این ماهی  به شنا کردن اشتیاق بالایی دارد و به هیچ وجه شنایش متوقف نمی شود، لذا جهت شنا به فضای زیادی نیاز خواهد داشت . یک استخر بزرگ با جریان خوب ، این ماهی را از نظر تغذیه و از سلامتی خوبی حفظ می نماید.

خرید آنلاین ماهی

ماهی ازون برون در مقایسه با دیگر ماهیان خاویاری دارای گوشت بسیار لذیذ و ارزشمندی می باشد. ماهی ازون برون ضمن داشتن گوشت خیلی لذیذ ، دارای خواص درمانی و سلامتی بسیار ارزشمندی می باشد. طعم جذاب و لذیذ، تنوع پخت، راحتی در مصرف (بدون تیغ)، خواص درمان زیاد و طبع گرم باعث شده این ماهی طرفداران زیادی را شامل شود. لازم به ذکر است ماهیان خاویاری در حال انقراض می باشند . یک رژیم غذایی ماهی خاویاری سالم می بایست دارای مقدار زیادی پروتئین حیوانی باشد ، ماهیان خاویاری به حداقل پروتئین ۴۰٪ و سطح روغن ۱۵٪ یا بیشتر احتیاج خواهند داشت. می توان درصد کمی از پروتئین را از سویا کسب کرد ولی بیشتر آن ها می بایست از ماهی یا سایر منابع حیوانی تهیه گردد. امروزه خرید آنلاین ماهی در مراکز مختلفی صورت می گیرد.

خرید آنلاین ماهی اوزون برون

اوزون برون کوچک ترین نمونه در بین ماهیان خاویاری دریای خزر به شمار می رود . این ماهی از بدنی کشیده خواهد بود و دراز می باشد. این ماهی پوزه باریک و کشیده‌ ای دارد و به همین علت اوزون برون نامیده می شود. بریدگی روی لب پایینی و سر ماهی نیز دیده می شود. این ماهی از سیبیلک‌های کوتاه برخوردار می باشد. قسمت پهلو و پشت این نوع ماهی، به رنگ سیاه و قسمت شکم ماهی نیز رنگ روشن می باشد. حداقل طول بدن اوزون برون ۱۲۳ سانتیمتر و حداکثر به ۲۴۱ سانتیمتر می باشد. این ماهی از ۵ ردیف استخوان برخوردار می باشد و در پشت ماهی نیز ۹ تا ۱۶ استخوان قرار دارد. وجود ۹ تا ۱۴ استخوان در ناحیه شکم از مشخصات ماهی اوزون ‌برون به شمار می رود. روی بدن ماهی نیز ستاره‌ های روشن مشاهده می شود. برای خرید آنلاین ماهی اوزون ‌برون می توانید از طریق سلطان ماهی اقدام نمایید.این ماهی دردریای سیاه وآزوف نیز زندگی می کند ولی زیستگاه اصلی آن دریای خزر می باشد که در تمامی قسمت های ساحلی این دریا پراکنده می باشد. رودخانه بابل رود، سرخ‌رود، کورا، گرگان‌رود و تجن از جمله رودخانه‌ های ایران می باشد که محل زیست این نوع ماهی به شمار می رود.


اندازه و سن ماهی اوزون برون

در شمال و جنوب دریای خزر ماهی اوزون برون دو نمونه با جمعیت های متفاوت دیده می شود.نوع دوم این گونه دراکول نامیده می شود. این موضوع منجر به کاهش میزان تکثیر رها سازی این ماهی شده است. اکنون بیشترین ترکیب صید و تخم گذاری خاویار از اوزون برون انجام می شود. متوسط طول اندازه این ماهی برای ماهیان نر ۱۱۱ سانتیمتر و متوسط وزن برای ماهی نر ۶/۷ در منطقه جنوبی دریای خزر و برای ماهیان ماده ۱۲۰ سانتیمر و وزن ۴/۱۱ کیلوگرم می باشد .به طور کلی میانگین سنی ماهیان صید شده نیز بین ۱۰ تا ۱۲ سال می باشد.

همه این محصولات در مجموعه سلطان ماهی ، اعم از انواع ماهی، میگو، خرما، رنگینک و سایر محصولات جنوب در بهترین و با کیفیت ترین محصولات تامین و به مشتریان ارائه می شود. فروش آنلاین ماهی و میگو تازه شمال در جهت قرار دادن غذاهای دریایی تازه و با کیفیت در سراسر ایران آغاز به فعالیت نموده است. سلطان ماهی همواره با تمرکز بر فروش اینترنتی ماهی و دیگر محصولات دریایی ، صید روز را در تازه‌ ترین و با کیفیت ‌ترین محصولات از صیادان محلی تأمین می نماید و برای شما عزیزان ارسال می کند. سلطان ماهی به عنوان یک مرجع توزیع کننده از انواع محصولات با ارزش غذایی بالا می باشد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت soltanmahi.com اقدام به خرید آنلاین محصولات دریایی همچون خاویار ازون برون و انواع ماهی در کیفیت بالا نمایید.


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.