درمان بیش فعالی در کلینیک روانشناسی انتخاب نو با همکاری بهترین متخصص روانشناس کودک و با همکاری والدین بسیار سهل و آسان است. یکی از کارهایی که مشاور کودک در مرکز مشاوره انجام می دهد به غیر از درمان بیش فعالی کودکان ، آموزش مناسب به والدین است. روانشناس کودکان به والدین می آموزند چگونه نسبت به این اختلال کودک خود واکنش نشان دهند. کودکان تاثیر پذیری زیادی از والدین دارند و رفتار والدین به همراه پیگیری مداوم جلسات مشاوره با مشاور خوب ، می تواند باعث تسریع روند درمان گردند.

روانشناس کودک چه پیشنهاداتی برای والدین دارد؟

روانشناس کودک خوب به والدین پیشنهاد می کند تا تفکر خود را نسبت به اختلال کودک خود اصلاح کنند. این اختلال باعث نمی شود توانایی های کودک از بین رود و توانایی های منحصر بفرد کودک همچنان باید توسط والدین دیده شوند. مشاور کودکان از والدین می خواهند تا در زمان صحبت کردن با کودک خود را به جای فرزند خود قرار دهند تا درک بهتری نسبت به احساسات کودک خود داشته باشند. ارتباط چشمی می تواند بر اثر گذاری برای این کودکان بسیار مفید باشد و چنانچه والدین این ارتباط را با کودک خود بر قرار نمایند سطح هشیاری کودک به نگاه والدین جلب می شود.

بهترین متخصصین روانشناس در بهترین مرکز مشاوره از والدین می خواهند تا انجام فعالیت هایی را که در حد توان کودک است به او بسپارند و سطح توقعات خود را به اندازه سطح توانایی کودک قرار دهند. تشویق و دیده شدن اعمال مثبت کودکان باعث می شد تا کودک تلاش برای تکرار آن عمل نماید به همین علت روانشناس کودک کلینیک روانشناسی انتخاب نو از والدین می خواهند تا حتما به تغییرات مثبت کودک خود واکنش نشان دهند و نسبت به اعمال منفی به بیان ناراحتی خود بپردازند و کودک را متوجه کنند. توجه به زمان مناسب برای تشویق و تنبیه کودکان تاثیرات بسیار زیادی در تربیت آنها دارد که دکتر روانشناس کودک روشهای بسیار زیادی را به والدین آموزش می دهند.

چه روشهایی برای درمان بیش فعالی در کودکان پیشنهاد می شود؟

مرکز مشاوره انتخاب نو دارو درمانی را برای درمان بیش فعالی مواثر می دانند اما به خاطر حساسیتی که معمولا والدین برای مصرف دارو برای کودکان خود دارند متخصص روانشناس کودک در بهترین کلینیک های روانشناسی از روشهای دیگری همچون بازی درمانی و نوروفیدبک نیز برای درمان تخصصی بیش فعالی نیز استفاده می کند. تجربه نشان داده نوروفیدبک درمانی بدون عارضه با تاثیرات بسیار زیاد بر کودکان مبتلا به بیش فعالی می باشد که اگر به صورت جدی توسط والدین پی گیری شود می تواند نتیجه مطلوبی برای کودکان به ارمغان آورد.