درمان استرس و اضطراب در کلینیک روانشناسی توسط مشاور خوب از ضروری ترین اعمالی می باشد که افراد به آن نیاز دارند. استرس همیشه مخرب نیست در بسیاری از موارد استرس باعث انگیزه برای فعالیت می گردد و افراد به خاطر استرس وارد شده به فعالیت های مفید می پردازند. روانشناس درمان استرس به تفکیک استرس مخرب نسبت به استرس مفید می پردازد و به افراد کمک می کند تا استرس و اضطراب خود را به صورت مناسب در مرکز مشاوره انتخاب نو کنترل کنند.

تفاوت استرس و اضطراب چیست ؟

از نظر متخصص روانشناس اضطراب تفاوت مهمی با استرس دارد . استرس بر ذهن و جسم ایجاد فشار می نماید و باعث عصبانیت و فشار بر فرد می گردد در حالی که اضطراب نگرانی و ناراحتی می باشد که تحت تاثیر استرس روی می دهد و فرد درباره علت آن احساس آگاهی نمی کند و نمی تواند کنترلی بر آن داشته باشد.بهترین روانشناس درمان استرس برای درمان ابتدا تفاوت بین اضطراب و استرس فرد را مشخص می نماید سپس به درمان تخصصی آن می پردازد.


عوامل شایع در بروز استرس چیست؟

استرس و اضطراب به دلایل مختلفی بروز می کنند از نظر دکتر مشاور فشار های ناشی از یک تصمیم مهم ، مصرف غذاها و نوشیدنی های محرک همچون نوشیدنی های کافئین دار ، ابتلا به بیماری ، تغییر محل زندگی یا شغل می تواند از مهمترین دلایل ایجاد استرس باشد مشاور روانشناس ایجاد هر نوع اتفاقی که فرد برای آن احساس آمادگی نداشته باشد و امنیت فرد به خطر بی افتد ، اولین واکنش فرد احساس ترس و استرس می باشد.

درمان استرس

روانشناس استرس برای درمان استرس در کلینیک روانشناس حرفه ای تغییر شیوه زندگی کردن را به افراد پیشنهاد می دهد. ورزش کردن ، تغذیه مناسب ، استفاده نکردن از مشروبات الکلی و سیگار ، خواب مناسب همگی از شیوه های مناسب برای درمان استرس می باشد. روانشناس متخصص به افراد پیشنهاد می دهد کسانی که دچار استرس حاد می شوند در این مواقع با یکی از دوستانشان در باره موضوع استرس آور صحبت نمایند و تفریح کردن با نزدیکان را جزو برنامه روزانه خود قرار دهند . این اعمال از نظر روانشناس حرفه ای در بهترین مرکز مشاوره باعث می شود تا افراد فشار شدید ناشی از استرس را از خود دور کرده و بتوانند آن را کنترل نمایند.

یکی دیگر از راه های که در بهترین مراکز مشاوره برای درمان استرس و اضطراب حاد پیشنهاد می شود استفاده از نوروفیدبک می باشد. دکتر نوروفیدبک در طی جلسات مشاوره با تمرینات ذهنی به افراد کمک می کند تا استرس خود را کاهش داده و با روشهای مواثر از میزان فشار بر افراد می کاهند.