آیا با علت مراجعه به روانپزشک کودک و نوجوان و مرکز روانپزشکی کودکان آگاه هستید ؟ آیا می دانید بهترین روانپزشک کودک و بهترین روانشناس کودک تهران کیست ؟

بی شک این روزها والدین به دنبال هموار کردن مسیر کودکشان هستند و تربیت کودک را جزء اولویت های اصلی می دانند. تربیت کودکان موضوع پیچیده و حائز اهمیتی است و بی شک نیاز به آگاهی و شناخت دارد می توان گفت یک روانپزشک خوب کودک علاوه بر آنالیز های رفتار کودک شما ، رفتار والدین را کاملا ارزیابی می کند و اگر نیاز باشد از مشاور روانشناس خانواده درمانگر نیز کمک می گیرید

توجه داشته باشید در مقالات قبلی با عنوان مرکز تخصصی روانپزشکی کودک در رابطه با مشکلات رفتاری کودک و زبان عشق کودک صحبت کردیم حال قصد داریم در رابطه با چند موضوع دیگر که ممکن است ارتباط شما با کودکتان را درگیر کند صحبت کنیم :

یکی از موضوعاتی که کودکان و والدین با آن درگیر می شوند لباس پوشیدن است امروز چه لباسی می خواهی بپوشی ؟ یکی از سوالاتی که از فرزند نو پا نباید پرسید همین است بعضی از والدین فکر می کنند با چنین سوالی محبت و مهربانی خود را می رسانند در صورتی که برای کودکی که هنوز قوه ی تشخیص و انتخاب ندارد این کار باعث سردرگمی کودک می شود اما زمانی که کودک شما معنای انتخاب را بخوبی درک کند می توانید انتخاب لباس دلخواهش را به خودش بسپارید در این مورد هم در بین چند لباس به او حق انتخاب دهید چند موضوع که ممکن است کودک شما را درگیر کند این است که در هنگام رفتن به مهمانی لباس کودک را با عجله بر تنش نکنید و اجازه دهید در آرامش لباس بپوشد زیرا این خودش باعث می شود کودک از لباس پوشیدن امتناع کند و موضوع دیگر کودک را در لباس پوشیدن مشارکت دهید و اجازه دهید تلاش کند و او را برای یادگیری هرچه بهتر لباس پوشیدن تشویق کنید و در این موضوع تحمل خود را بالا ببرید

یکی از موارد بسیار مهم در لباس پوشیدن برای کودکان وقت گذاشتن است و به سرعت انجام ندادن است و مشارکت دادن خود کودک . کارهای ساده را به او محول کند و تشویقش کنید خودش لباسش را بپوشد.

برای کودک سه ساله برحسب شرایط و فصل سه گزینه را برای او در نظر بگیرید و در تمام مدتی که کودک در حال لباس پوشیدن است فرزندتان را حمایت و یاری دهید و به آن حال و هوایی تفریحی ببخشید و تعریف و تمجید کنید از عملکردش

کلینیک مشاوره کودک انتخاب نو علاوه بر همکاری با بهترین روانشناس و مشاور کودک توانسته است ابعاد مختلف را در زمینه ی فعالیت کودک فراهم کند.

بدین منظور ما علاوه بر مشاوران کودک ، اتاق بازی درمانی کودک هم فراهم کرده ایم که بنا بر صلاح دید درمانگر کودک به صورت فردی و یا گروهی در اتاق بازی تحت حمایت و درمان قرار می گیرند.

در کلینیک روانشناسی کودک انتخاب نو شما می توانید از مزایای درمان تیمی هم بهره مند شوید بدان معنا که اگر نیاز باشد علاوه بر کودکتان از طریق مشاوره خانواده هم مشاوره می گیرید توجه داشته باشید علت لزوم چنین کاری این است که علاوه بر بعد رسش کودکان ما از طریق محیط و والدین شخصیت خود را شکل می دهند و رفتارهای ما بر آنان بسیار تاثیر گذار است و نیاز است علاوه بر اصلاح رفتار کودکان اول رفتار و کلام خودمان را اصلاح کنیم بی شک تمام افراد مشکلاتی دارند که سال ها با آن زندگی کرده اند و حال نیز آن مشکل را به کودک خود انتقال می دهند.