روانشناس کودک توجه زیادی به علت خشونت در کودکان دارند. درمرکز مشاوره با توجهی که به مشکلات کودکان می شود همواره نظریه های زیادی به همراه راه های اثبات این نظریه ها درباره علت خشونت در کودکان مطرح می شود. اولین واکنشی که کودکان در مقابل ترس ، نگرانی و اختلالات خلقی از خود بروز می دهند خشم می باشد، البته این ها تنها دلایل خشونت در کودکان نیست. از نظر مشاور کودک ،کودکان همواره از والدین خود الگو برداری می کنند، والدینی که در مقابل کودکان دروغ می گویند و یا خشونت به خرج می دهند ، نمی توانند از دروغگویی یا خشونت در کودکانشان تعجب کنند. در کلینیک روانشناسی کودک والدین و فرزندان هر دو تحت نظر و آموزش قرار می گیرند. روانشناس کودکان به اعمالی که کودکان از والدین خود آموزش گرفته اند توجه ویژه ای دارند و معتقد هستند اولین قدم برای آموزش کودکان ، آموزش والدین برای برخورد صحیح می باشد.

از نطر متخصص روانشناس کودک یکی دیگر از عوامل بسیار اساسی در بروز خشونت کودکان استفاده از بازی ها و دیدن برنامه های خشونت بار می باشد. کودکانی که والدین آنها برنامه مشخصی برای استفاده از برنامه های تلوزیونی که کودکان خود تماشا می کنند ، ندارند. احتمال داشتن کودکانی پرخاشگر دارند. حقیقن این است که همه برنامه های تلوزیونی برای کودکان مناسب نیست و مشاور کودکان همواره بر داشتن برنامه ریزی دقیق برای تماشای تلوزیون توسط کودکان اصرار دارند.در بهترین کلینیک های روانشناسی کودک توجه به احساسات و رفتارهای کودکان بسیار مهم است. گاهی کودکان افسرده ، ناراحتی و عواطف درونی خود توسط خشونت بروز می دهند. یک روانشناس خوب کودک توجه ویژه ای به احساسات نهان کودک دارد و تلاش می ند تا از طریق بازی درمانی نیازهای روحی و روانی کودک را دریابد. بازی درمانی در مرکز مشاوره کودک انتخاب نو بسیار پر طرفدار است، کودکانی که از نداشتن احساس امنیت رنج می برند می توانند در طی جلسات درمان والدین خود را نزدیک خود احساس کنند و عین حال به برقراری ارتباط با مشاور متخصص کودک بپردازند.

کودکان دارای روان بسیار حساسی هستند و در صورت تصحیح سریع و به موقع اشتباهات والدین در روند تربیتی آنها و یا رفع مشکلات خلقی توسط بهترین مشاور کودک اجبارا تاوان سنگینی برای حل مشکلاتی که ریشه آن در کودکی بوده است مجبورا بپردازند. بسیاری از کسانی که به مراکز مشاوره برای طرحواره درمانی وروانکاوی مراجعه می کنند کسانی هستند که مشکلات بسیار زیاد حل نشده ای در دوران کودکی داشته اند که در بزرگسالی حل آنها نیاز به صرف وقت و هزینه بسیاری می شود.

بسیاری از متخصصین فعل در بهترین کلینیک های روانشناسی شمال تهران در بسیاری از مراکز آموزشی و مدارس نیز در حال همکاری برای رفع مشکلات کودکان و ساختن زندگی بهتری برای آنها هستند.