روانشناسی کودک یکی از موضوعات بسیار حساس در مرکز مشاوره برای روانشناسان می باشد. مراجعه به روانشناس کودک برای اطمینان از سلامت روانی کودکان بسیار با اهمیت می باشد. کودکان موجوداتی بی دفاع هستند که با مشکلاتی هم چون : غم ، استرس ، اضطراب ، رها شدگی و.... در شرایط زندگی خود روبه رو می شوند و اگر والدین توجه لازم را نسبت به مشکلات کودکان نشان ندهند تبدیل به معضلات بسیار زیادی در زندگیشان می شود.

معمولا والدین بسیار راحت برای مشکلات جسمی کودکان به پزشک مراجعه می کنند اما برای مشکلات روحی مراجعه به دکتر روانشناس کودک برایشان ساده نیست و از آن خودداری می نمایند. مراجعه به دکتر مشاور کودک در موارد زیر بسیار با اهمیت است:

- کودکانی که مشکلات خواب و تغذیه مرتب دارند: بد خوابی در کودکان و عدم تغذیه مناسب از جمله بی اشتهایی با پرخوری غیر عادی از علائم نگران کننده در کودکان می باشد و در صورت بروز بایت حتما از یک روانشناس کودک خوب کمک گرفت.

- استرس در کودکان : بعضی از کودکان دائما علائم نگرانی و اضطراب از خود بروز می دهند ، گریه کردن ، عدم تمایل به بازی با همسالان از واکنشهایی است که والدین باید حتما به مرکز مشاوره کودک مراجعه کنند.

- آسیب رسانی جدی در کودکان: برخی مواقع کودکان دست به اعمال مخربی چون آسیب رسانی جدی به خود می کنند ، مراجعه به یک مشاور کودک خوب و برسی این اعمال می تواند کمک خوبی برای جلوگیری از آسیب های بعدی که ممکن است منجر به خودزنی بشود برای والدین باشد.

- افت تحصیلی در کودکان : بسیاری از مواقع والدین با پس رفت شدید کودکان روبه رو می شوند این کودکان احتمالا دچار فشار روحی شدیدی شده اند که مراجعه به کلینیک روانشناسی کودک می تواند راه گشای خوبی و حل مسئله باشد.


باید توجه داشت هرگونه واکنش غیر عادی در کودکان احتمال دارد علتی نگران کننده در پی داشته باشد، و والدین می توانند با مراجعه به موقع به کلینیک تخصصی کودک از بروز حوادث ناگوار در زندگی کودکان و آینده آنها جلوگیری کند. یک مرکز مشاوره خوب حتما در پروژه درمان با خانواده ها همکاری می کند و عقاید و فرهنگ خانوادگی مراجع را مد نظر قرار می دهد، همکاری والدین بامشاور متخصص کودک و استمرار در جلسات مشاوره در اثر گذار بود پرژه درمانی بسیار با اهمیت می باشد. کلینیک روانشناسی انتخاب نوبهترین امکانات را با بهترین مشاوران کودک در این کلینیک فراهم کرده تا خانواده ها بتوانند با آرامش و احساس امنیت از همراهی یک روانشناس کودک خوب بهره مند شوند.